Kód : 8563475
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný

LYŽE FR 900 170 CM PETROLEJOVÉ

4.2/5
4.2/5
Náš tím vyvinul tieto lyže pre skúsené freeriderky, ktoré sa neobmedzujú iba na svahy s vlekmi. Ak vás láka skialpinistický freeride, tieto lyže vám umožnia robiť krátke výstupy (prevýšenie 500 m) a nájsť si pekný svah.

Výhody

Nadnášanie So šírkou 99 mm pod chodidlom a rockerom tieto lyže poskytujú dobrý vztlak.
Ovládateľnosť Krátky rádius a rocker uľahčujú ovládanie lyží.
Stabilita Drevené jadro a rovné hrany poskytujú stabilitu a pohodlie v každom type snehu.
Priľnavosť Prehnutie pod chodidlom a tvrdá päta poskytujú dobrú priľnavosť na tvrdom snehu.
Univerzálne použitie 30 % zjazdovka, 70 % mimo zjazdovky. Ideálne na začiatky v skialpovom freeride.

Technický popis

Konštrukcia

Tieto lyže majú drevené jadro a vertikálne stranice. Aké sú výhody tejto konštrukcie? Poskytujú veľké tlmenie nerovností terénu a zmien snehu.

Viazanie

Odpojiteľné viazanie Ambition od Tyrolia je to, čo hľadajú nadšenci skialpinistického freeridu. Poskytuje voľnosť a pritom zaisťuje výnimočnú bezpečnosť a bezhraničnú výkonnosť. Jeho materiál, ľahká konštrukcia a funkčnosť zlepšujú zážitok v horách u skúsených freerideriek, ale aj u začiatočníčok v skialpinizme. Vhodné na obuv od 250 mm do 350 mm. Vhodné podrážky: zjazdová a skialpinistická. DIN od 4 do 12.

Odolnosť

Čierna skĺznica uľahčuje opravy. Vrchná vrstva Topsheet semi-cap bráni olupovaniu.

Príprava

Navoskované a nabrúsené lyže, pripravené na použitie. Hrany nabrúsené na 89°.

Čo je to prehnutie?

Keď položíte lyže na zem, kontaktné body lyží so snehom sa nachádzajú pri špičke a päte, stred lyží (pod viazaním) je mierne nadvihnutý (to je prehnutie). Čím je prehnutie dlhšie a vyššie, tým sú lyže priľnavejšie a pohotovejšie reagujú. Čím je prehnutie nižšie, tým sú tolerantnejšie a ovládateľnejšie.

Čo je to rocker?

Na lyžiach s „rockerom“ sa špičky (a niekedy päty) zdvíhajú od zeme skôr ako pri prehnutých lyžiach. Následkom toho sa posúvajú kontaktné body k stredu lyže. Povrch lyží, ktorý sa dotýka snehu, je tak menší: získate tým lepšiu ovládateľnosť a vztlak v mäkkom snehu. Pri náklone sa využíva dĺžka hrany na zvýšenie priľnavosti na tvrdom snehu. Čím je rocker dlhší, tým sú lyže ovládateľnejšie.

Čomu zodpovedá vykrojenie lyží?

Pre tieto lyže je charakteristické 3-bodové vykrojenie, široká špička (predná časť lyží), stred lyže, aj päta (zadná časť lyží).
Čím je špička širšia, tým ľahšie lyže vchádzajú do oblúkov.
Čím je stred užší, tým sú lyže priľnavejšie na tvrdom snehu.
Čím je stred širší, tým sú lyže pohodlnejšie a stabilnejšie pri zmenách snehu. Čím je päta širšia, tým viac lyže držia stopu v oblúku.
Čím je päta užšia, tým ľahšie sa kĺžu.

Profil

Vykrojenia pri dĺžke 170 cm. Špička lyže 137. Stred lyže 98. Pätka lyže 123. Rádius 15,3. Profil: Rocker, prehnutie, twintip.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Doska
20% sklené vlákno, 5% polyetylén, 20% polyamid, 10% oceľ, 45% drevo
Tipy na údržbu Po každom použití nechajte uschnúť..
Tipy na skladovanie Na konci sezóny nezoškrabte 1 vrstvu vosku, ktorá ochráni skĺznicu pred prachom a hrany pred vlhkosťou.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Všetky výrobky Wed'ze sú navrhované a vyrábané na úpätí hory Mont Blanc. Potom ich testujeme v reálnych podmienkach, s akými sa stretnete pri používaní (sneh, chlad, prachový sneh). Tímy návrhárov takto overujú, či výrobky dokonale zodpovedajú požiadavkám aktivity, na ktorú boli určené.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie