Rezervujte na predajni a vyzdvihnite od 1hod! Výdajné miesta našich obchodov sú otvorené. Viac info tu.
Kód : 8392596
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
Vybavenie - kaňoning

Kombinéza na kaňoning Long John Canyon unisex 5 mm MASKOON

MASKOON
4.6/5
4.6/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu od 28/02/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto od 02/03/2021 1.99
  • Doručenie domov od 02/03/2021 2.99
Určená na kaňoning, pružný neoprén 5/4 mm na hrudi. Nohavice Long John z neoprénu 5/4 mm. Nohavice odolné voči roztrhnutiu, ideálne na pravidelný kaňoning. Tepelná pohoda, pružnosť a kombinovateľnosť.

Výhody

Odolnosť proti oderu Výstuž na kolenách a sedacej časti predlžuje životnosť.
Hrejivosť Neoprén s hrúbkou 5 mm na hrudi. Nohavice vám poskytnú tepelnú pohodu.
Voľnosť pohybu Strih unisex zaručuje optimálnu voľnosť pohybu. S až XL.
Telesná prispôsobivosť Nohy a boky z neoprénu 4 mm a Supratex 3 mm.
Jednoduché obliekanie Nohavice s ramienkami.
Kombinovateľnosť Možnosť výberu rôznej veľkosti spodnej a vrchnej časti.

Technický popis

Odolnosť

Výstuž na kolenách predlžuje životnosť. Vystužené všité diely na vonkajšej strane sú umiestnené v bodoch náchylných na odieranie. Na predĺženie životnosti spojov sú v citlivých bodoch spevnené. Melcro taped: vnútorné spevnenie švov v citlivých bodoch.

Vodotesné švy s lepenými/šitými spojmi GBS.

Švy kombinézy a kukly sú vodotesné, šitie GBS (Glued and Blind Stitched): Neoprén je najskôr prilepený a potom zašitý, aby získal maximálnu pevnosť (ihla úplne neprepichne neoprén, aby sa zabránilo presakovaniu vody).

Podrobnosti o tepelnej izolácii

Nohavice a trup Long John z neoprénu 5 mm. 4 mm vrstva na hornej časti nôh. Hneď ako je film vody uzatvorený medzi vaším telom a nohavicami, voda už viac necirkuluje. Vo vnútri každej nohy je malá suknička (inner stop water), ktorá bráni cirkulácii vody a úniku vody ohriatej telom.

Rôzna hrúbka

Kombinéza je na hrudi z neoprénu hrubého 5 mm. Horná časť nôh 4 mm, zvyšok nôh z materiálu Supratex 3 mm a 2,5 mm. Rôzna hrúbka zaručuje pohodlie a ergonómiu potrebné pri kaňoningu.

Tipy na údržbu kombinézy na kaňoning

1/ Po každom použití prepláchnite kombinézu v čistej vode z vonkajšej aj vnútornej strany. 2/ Na čistenie používajte baktericídny roztok. 3/ Dobre prepláchnite v čistej vode. 4/ Nechajte vyschnúť na širokom vešiaku na dobre vetranom mieste v tieni. Zabráňte vystaveniu priamemu slnku, pretože môže spôsobiť odliepanie textilných častí kombinézy.

Čo znamená mokrá kombinéza?

Tento typ kombinéz je najbežnejší na trhu. Účelom nie je vytvoriť bariéru pred vodou, ale zachytiť ju a umožniť vášmu telu ohriať ju, aby vytvorila medzi telom a vonkajším prostredím tepelnú izoláciu. Vyrobené z neoprénu – polymér gumy so vzduchovými bublinami – tieto kombinézy majú hrúbku od 0,5 do 7 mm. Vďaka pružnosti a nastaviteľnosti sú preto vynikajúcou voľbou.

Správny výber veľkosti

Aby ste mohli naplno využívať výhody kombinézy, musíte si zvoliť správnu veľkosť. Kombinéza na kaňoning musí byť priliehavá a nesmú sa na nej tvoriť viditeľné záhyby. V suchom stave je normálne, ak máte pocit, že je príliš tesná. Nepohodlie zmizne hneď, ako sa namočíte. Ak si zvolíte príliš veľkú kombinézu, vytvoria sa záhyby, budú dráždiť pokožku a zníži sa tepelná izolácia (voda bude cirkulovať). Pred zakúpením si ju dobre vyskúšajte.

Ostaňte v teple

Keď sme vo vode, strácame práve cez končatiny tela (nohy, ruky, hlavu) viac ako polovicu telesného tepla. Preto odporúčame používať nasledujúce doplnky: v teplej a neutrálnej vode (> 17 °C): neoprénové ponožky 3 mm; v studenej vode (12 – 17 °C): rukavice 3 mm
– vo veľmi studenej vode (7 – 12 °C): neoprénová mikina, rukavice a kapucňa. Celú ponuku našich doplnkov nájdete na www.decathlon.sk.

Obmedzenie prítoku vody

Konce členkov sú silikónové a obmedzujú prítok vody. Umožňujú tiež lepšie držanie neoprénových ponožiek.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
100% neoprén
Podšívka
100% polyamid
Tipy na údržbu Po použití opláchnite v čistej vode.
Odporúčanie pri praní
Perte v rukách
Perte v rukách
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Kombinézu nechajte vyschnúť mimo dosahu slnečného žiarenia a zdroja tepla. Kombinézu skladujte na vešiaku, aby si zachovala svoj tvar a kvalitu neoprénu.
Obmedzenie v používaní Používajte spolu s neoprénovým vrchným dielom. Voda < 12 °C.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie