Naše predajne sú otvorené pre všetkých v režime základ.
Kód : 8527195
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
POZEMNÝ HOKEJ HOKEJKY

Hokejka FH510 na pozemný hokej pre pokročilých lowbow 50 % uhlík koralová KOROK

KOROK
5/5
5/5

Farba : Neónová koralová

Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 25/01/2022 Zadarmo
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 25/01/2022 3.99
Je určená pre skúsených hráčov, ktorí hľadajú dobre ovládateľnú hokejku s razantným odpalom (50 % uhlíka). 50 % karbónu poskytuje pružnosť a výkonnosť, v spojení s 1 mm penou pod omotávkou, ktorá prináša pohodlie vďaka tlmeniu vibrácií.

Výhody

Kontrola odpalu Hokejka Low bow s 50 % karbónom si vyžaduje väčšie skúsenosti.
Razancia Hokejka Low bow s 50 % karbónom prináša vyšší výkon.
Ovládateľnosť Low bow 24 mm/250 mm s rovnovážnym bodom 390 mm zjednodušuje 3D hru.
Obmedzenie vibrácií Tuhosť karbónu kompenzuje PE-EVA pena pod omotávkou.
Ergonomický tvar Omotávka z PU, pohodlie pri dotyku, priemer rúčky 30 mm (uchopenie).
Odolnosť 50 % karbónu a 5 % aramidu poskytuje väčšiu odolnosť.

Technický popis

Zloženie.

50 % uhlíka, 45 % skleného vlákna, 5 % aramidu.

Zakrivenie, hmotnosť a vyváženie.

Low bow, maximálny bod zakrivenia:250 mm, maximálna výška zakrivenia:24 mm, Hmotnosť: 540 g +/- 20 g, rovnovážny bod 390 mm.

Koncepcia

Karbónové vlákno 12K 800 tex japonského pôvodu (Toho Tenex) a sklené vlákno 1080 tex vo vrchnej časti. Dutá štruktúra s dvoma kanálmi. Aramid v hlave. Prepracovaný shaft pre lepšie uchopenie a obratnosť. 45° hlava zaručuje obratnosť. Prepracovaná hlava a spodný diel pre väčšiu obratnosť. 1 mm polyetylénová a etylén-acetát-vynilová pena (PE-EVA) pod omotávkou tlmí vibrácie.

Vývoj (pokračovanie)

Omotávka z 1,8 mm polyuretánu (PU) pre lepšie uchopenie. Dĺžka rúčky vo veľkosti 36,5": 42 cm. Celkový priemer rúčky je 31 mm pre lepšie uchopenie. Šírka a polomer shaftu 47 cm od vrchnej časti: 3,7 cm/10 cm.

Z čoho je vyrábaná hokejka?

Predtým sa vyrábali z dreva (jaseň, morušovník), dnes je väčšina hokejok (najmä tie prepracované) z kompozitných materiálov (sklené vlákno, Karbónové vlákno a aramidové vlákno, NB Le Kevlar je obchodná značka typu aramidu). Rovnako však nájdete aj hokejky 100% z dreva, ďalej z dreva s výstužou zo sklených vlákien, 100% zo sklených vlákien a z kombinácie skleného vlákna a karbónu. Čím vyššia je hokejka, tým viac karbónu (častokrát s 5-10 % aramidu, keď je % karbónu veľmi vysoké).

Aké sú vlastnosti materiálu?

Sklené vlákno je pevnejšie, tuhšie, ľahšie a odolnejšie proti oderom ako drevo. Dostaneme väčšiu silu, ale máme menšiu kontrolu, väčší pocit tvrdosti. Uhlík je ešte ľahší a pružnejší, preto poskytuje väčšiu silu a menšiu kontrolu, ak hráč dostatočne neovláda techniku. Aramid sa používa ako doplnok karbónu v shafte na tlmenie vibrácií a/alebo v päte pre väčšiu odolnosť pred odermi.

Ako sa hokejka vyrába z kompozitných materiálov?

Kompozitné materiály sú v hokejke usporiadané ako listy jednotlivých vlákien obtočené okolo dutého jadra, ktoré sa takisto skladá z niekoľkých pozdĺžnych dutín. Hokejky sa medzi sebou odlišujú kombináciou materiálov, počtom vrstiev vlákien a štruktúrou dutého jadra. Samotná informácia o podiele uhlíka nie je dostatočná na určenie kvality hokejky.

Aké zloženie si vybrať?

Pre deti-začiatočníkov je najvhodnejšia drevená hokejka. Pre pokročilejších je vhodná hokejka zo skleného vlákna a až neskôr hokejka s určitým podielom uhlíka. Dospelí-začiatočníci môžu ihneď začať so skleným vláknom. Pokročilí hráči a profesionáli si zvolia percento karbónu prispôsobené ich typu hry (rovnováha medzi kontrolou a výkonom).

Čo je to zakrivenie hokejky?

Hokejka nie je rovná, ale zakrivená. Zakrivenie sa vyznačuje maximálnou výškou (maximálny vertikálny priestor medzi hokejkou položenou na rovnú plochu a touto plochou) alebo miestom, v ktorom je výška maximálna a meria sa od hornej časti hlavy hokejky (nazýva sa tiež aj maximálny bod zakrivenia). Hokejka vo všeobecnosti dosahuje maximálne zakrivenie okolo 15 mm a maximálny bod zakrivenia umiestnený v strede hokejky.

Typy zakrivenia

O "bow standard" (bow znamená zakrivenie) hovoríme v prípade, ak maximálne zakrivenie dosahuje 17 až 20 mm a maximálny bod zakrivenia sa nachádza vo vzdialenosti 300 mm. Hokejka "mid bow" má výšku s maximálnym zakrivením 23 až 24 mm mm a maximálny bod zakrivenia sa nachádza vo vzdialenosti 300 mm. U hokejok "low bow" je to zvyčajne 24 až 25 mm a 250 mm. U hokejok "extra low bow" je to 24 až 25 mm a 200 mm.

Aké zakrivenie si vybrať?

Začiatočníci si vyberajú "bow standard". Pokročilý hráč alebo profesionál, ktorý túži najmä po kontrole loptičky, aby ju mohol pridávať a strieľať, si vyberie hokejku "mid bow". Hráč, ktorý vie driblovať, hrať 3D a chce mať dokonalú kontrolu nad loptičkou pri rýchlych pohyboch, si vyberie hokejku "low bow". Ak chcete robiť "drag-flicks", vyberte si hokejku "extra low bow".

Koľko váži hokejka?

Podľa noriem FIH je maximálna hmotnosť hokejky na pozemný hokej 737 g. Väčšina hokejok pre dospelých (veľkosti 36,5"-37,5") vážia od 520 do 580 g. Hokejka pre deti má hmotnosť od 400 g. Na hokejkách rovnakého modelu môže dochádzať k hmotnostným rozdielom 20 až 30 g v dôsledku výrobného procesu.

Prečo je rovnováha dôležitá?

Pri rovnakej hmotnosti je rozloženie váhy v hokejke rozhodujúce. Rovnovážny bod je gravitačný bod hokejky odmeraný od hlavy hokejky. Rovnovážny bod, ktorý je bližšie k rukoväti, dodáva pocit ľahkosti. Zjednodušuje to manipuláciu s hokejkou. Rovnovážny bod bližšie pri hlave (hovoríme aj, že hmotnosť je v hlave) dáva pocit lepšieho držania hokejky. To zvyšuje silu hokejky.

Akú hmotnosť/vyváženie si zvoliť?

Ak máte radšej obratnosť, vyberajte si ľahkú hokejku s vyšším rovnovážnym bodom. Ak túžite po výkone, vyberajte si ťažšiu hokejku s nižším rovnovážnym bodom.

Akú veľkosť si vybrať?

Veľkosť hokejky sa meria v palcoch ("). 1" = 2,54 cm. Štandardná veľkosť pre dospelých je 36,5". Niektoré hokejky sa predávajú vo veľkosti 37,5" - sú dlhšie a poskytujú väčšiu silu. Sú určené hráčom na vyššej úrovni. Hráč s výškou nad 1,85 m si môže zvoliť hokejku 37,5" ak si je istý, že ostatné vlastnosti hokejky (zloženie, zakrivenie a pod). sú prispôsobené jeho hernej úrovni.

Vedeli ste?

Podľa noriem FIH je maximálna dĺžka hokejky na pozemný hokej 41" (105 cm).

Všeobecná rada

Hokejka, ktorá vám bude najviac vyhovovať, je kombináciou veľkosti, zloženia (a vnútornej konštrukcie), zakrivenia, hmotnosti a rovnovážneho bodu.

Segmentácia

dospelí/pokročilí/lowbow/40-60%uhlík

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hriadeľ
50% uhlík, 45% sklené vlákno, 5% aramid
Grip 1
100% polyuretán
Tipy na skladovanie Odstráňte piesok, ktorý sa na hokejku môže prilepiť.

Naše záväzky

Schválil Naša technická partnerka, Jill Boon, hráčka Belgian Red Panthers.
Testovanie výrobku Naše hokejky sú testované v laboratóriách a skupinou testovacích osôb v reálnych herných podmienkach.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie