Naša história

História Decathlon svet

Decathlon vznikol v roku 1976 a založil ho Michel Leclercq. Prvá predajňa sa otvorila vo Francúzsku 27. júla 1976 v meste Englos. Decathlon začínal iba so siedmimi zamestnancami, no postupom času sa začal rozrastať viac a viac. Aktuálne (2020) sa Decathlon nachádza v 57 krajinách a ambíciou je naďalej otvárať predajne v čoraz viac krajinách, čím sa stále snaží pomôcť ľuďom objaviť čaro športu. Motto Decathlonu je “Sprístupňovať radosť zo športu všetkým”.

História Decathlon Slovensko

Úplne prvá myšlienka otvoriť Decathlon aj na Slovensku vznikla už v roku 2011 vo Francúzsku. Nasledujúce roky sa pracovalo s touto myšlienkou a v roku 2014 sa začala stávať skutočnosťou. Prvá predajňa bola otvorená na Slovensku v roku 2015 a je ňou práve predajňa Bory, ktorá sa nachádza v Bratislave. V tomto istom roku sa nám podarilo otvoriť ďalšie dve predajne, a to predajňu Pharos (Bratislava) a predajňu v Košiciach. V roku 2016 sme otvorili predajňu v Banskej Bystrici a v roku 2017 predajne v Bratislavskej Eurovei a v Trnave. Následne v roku 2018 sme otvorili ďalšie dve predajne, a to v Žiline a v Prešove. O rok neskôr, teda v roku 2019 sme taktiež úspešne otvorili našu “podtatranskú” predajňu v Poprade. V súčasnej dobe (máj 2020) máme na Slovensku 9 predajní a naša ambícia je rásť aj v budúcnosti a prinášať radosť zo športu, čo najviac ľuďom.

Určite medzi naše veľké úspechy patrí aj náš internetový obchod - www.decathlon.sk, ktorý sme úspešne spustili už v roku 2015. V októbri 2018 sme prešli na novú platformu, ktorá náš internetový obchod posunula ešte o krok ďalej. No veríme, že tu to nekončí a náš eshop bude neustále rásť. Vidíme, že v poslednej dobe ste si ho obľúbili, a to je našou obrovskou motiváciou zlepšovať sa taktiež v tomto smere.