Kód : 8574603
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
ADVANCED MEN SNOWBOARD EQUIPMENT

Pánska snowboardová obuv Foraker 500 na zjazdovku/freeride čierna WEDZE

WEDZE
3.5/5
DECATHLON.SK
109.99 - %

od

109.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
109.99 - %
Avant0Maintenant109.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Navrhli sme túto snowboardovú obuv pre pokročilých snowboardistov, aby ste čo najlepšie využili dosku a užívali si jej rýchlosť na zjazdovke aj mimo nej. Silné stiahnutie na spodku topánky kolieskom a lankom poskytuje veľmi dobré spevnenie chodidla. Suchý zips v hornej časti topánok vynikajúco spevní holeň. Tepelne tvarovateľná topánka.

Výhody

Držanie na nohe Spevnenie päty penou 15 mm: dobré spevnenie chodidla pri vysokej rýchlosti.
Jednoduché otvorenie / zatvorenie 2-zónový Cable Lock, veľmi výkonný systém: koliesko, lanko, suchý zips na holeň.
Tuhosť Stredný flex (5/10) umožňuje dobré ovládanie dosky pri vysokej rýchlosti.
Ochrana pred chladom Podrážka z EVA peny, 80 % vzduchu, izoluje pred chladom od zeme.
Pohodlie Tuhá pena je dobrý kompromis pohodlia a spevnenia. Tepelne tvarovateľná topánka.
Priľnavosť Podrážka Ultralight s hlbokou vzorkou má dobrú priľnavosť na každom type snehu.
Tlmenie došľapu Podrážka Ultralight z EVA peny, 80 % vzduchu, je ľahká a tlmí došľap.

Technický popis

Slovo produktového manažéra

Ďakujeme. Počas dvoch rokov vaše názory odhalili, že tento model sa dá zdokonaliť, najmä pokiaľ ide o pohodlie. V januári 2019 sme vytvorili novú obuv, ktorú otestovalo 10 náhodných osôb v predajni a porovnali ich s inou obuvou. Verdikt bol jednohlasný: nová obuv je pohodlnejšia.
Túto zimu je 100% Foraker 500 s novou topánkou.
Ďakujeme za vaše názory na produkty, ktoré sa stávajú viac a viac vašimi produktmi.

Uťahovací systém Cable Lock – 2Z

Cable Lock – 2Z: Uťahovacie koliesko s veľmi pevným lankom.
2Z = 2 uťahovacie oblasti. Sila sa sústredí na koliesko na priehlavku, kvôli dobrému spevneniu, a suchý zips hore bráni rušivým pohybom holene v snowboardových topánkach. Pri navrhovaní sme realizovali veľa testov so suchým zipsom a bez neho na hornej časti topánky. Natoľko zlepšoval spevnenie, že sme ho ponechali.

Flex a tvrdosť topánky

Obuv Foraker 500 má stredný flex. Ten musí zodpovedať potrebám jazdcov, ktorí do oblúkov vchádzajú vo vysokej rýchlosti (a preto potrebujú tuhú obuv), a zároveň nesmie obmedzovať ovládateľnosť dosky pri menších zákrutách či jazde cez vyvýšeniny, kde je potrebná dostatočná pružnosť pre rýchle pokrčenie aj napnutie nôh. V porovnaní s obuvou Maoke 300 je flex pružnejší a spevnenie päty je väčšie.

Spevnenie päty: obuv úrovne 2

Spevnenie chodidla je pre ovládanie snowboardu kľúčové (noha v topánke, ale aj topánka v topánočke). Topánka úrovne 2 obsahuje 5 technológií: 1. Ľahké tepelné tvarovanie, ktoré zvládnete doma. 2. Penová vrstva na členku Confort Heel Pad. 3. Dvojbodové utiahnutie topánočky. 4. Prepojenie topánky a topánočky pomocou Hook & Loop Link. 5. Dvojitá vrstva peny na priehlavkovej časti jazyka zabezpečuje spevnenie a pohodlie.

1. Samostatné tepelné tvarovanie topánky

1. Rozohrejte rúru na 80 °C. 2. Vyberte stielky z vnútorných topánok a položte topánky na plech na pečenie, na ktorý ste položili bežný papier na pečenie. 3. Počkajte 15 minút. 4. Vráťte stielky do topánočiek, obujte si topánočky na snowboardové ponožky a pevne ich utiahnite.
5. Obujte si na to topánky a pevne ich utiahnite.
5. Počkajte 15 minút, ideálne v pokoji, bez chodenia a postojačky. Celý postup možno v prípade potreby opakovať.
Len vo vstavanej rúre s rozmermi 56 x 60 x 56 cm.

2. Výstelka na členku Ergonomic Heel Pad

Špeciálna pena vyplňuje dutiny, ktoré vznikli okolo členkov a tak spevňuje celú pätu. Obuv úrovne 2 obsahuje výstelku exkluzívneho tvaru a materiálu Wed'ze.
Tvar vychádza z priemeru 40 skenov chodidla. Je výborná na spevnenie päty a prispôsobí sa každému. Materiál: elastomérová pena, súčasne mäkká a pevná.
Keď si ju nazujete na nohu, pocítite to spevnenie. A počas jazdy necítite nič tvrdé.

3. Dvojbodové stiahnutie topánky a popruh

Na tejto obuvi, sme nechali len 2 upínacie body so šnúrkami: na úrovni priehlavku a nad členkom. V hornej časti topánky sme nahradili tretí bod šnurovania silným upínacím popruhom.
Preto sme znížili trenie šnúrky (2 body namiesto 3) a koncentrovali upínaciu silu na spevnenie päty. V hornej časti popruh zaisťuje ešte väčšiu silu topánky na holeni.

4. Spojenie medzi topánočkou a topánkou Hook & Loop Link

Pridali sme suchý zips vzadu medzi topánkou a zvrškom.
Cieľ? Obmedziť šmýkanie topánočky na vnútornej strane, aby ste mohli lepšie ovládať dosku, pretože nestačí dobre spevniť nohu v topánke: ak sa topánočka pohybuje v topánke, sťaží sa tým ovládanie dosky.

Vnútorná výstelka

Vnútorná výstelka topánky je plochá. Poskytuje pohodlie a tepelnú izoláciu. Pre zvýšenie spevnenia chodidla naspodku topánky, len ak máte pocit, že je to potrebné, sú k dispozícii 2 možnosti: získať vopred vytvorenú podrážku na úrovni klenby a päty alebo získať za tepla tvarovateľnú podrážku na nohe. Toto je najlepšie riešenie.

Podrážka: priľne a poskytuje tepelnú izoláciu a stabilitu

Naša nová podrážka Ultralight je iba z EVA peny. EVA pena je veľmi ľahký materiál s 80 % vzduchu. Toto zloženie je odolné voči oderu, pričom si zachováva svoje tlmiace vlastnosti. Má prirodzene vysoké izolačné vlastnosti a chráni pred chladom od zeme.
Použili sme veľké výstupky na vzorke, aby sme vám poskytli veľmi dobrú priľnavosť. Keďže sú výstupky navzájom dosť ďaleko od seba, uľahčujú vypadávanie snehu.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Zvršok:
100.00% polyuretán
Podošva:
100.00% EVA (etylénvinylacetát)
Podšívka:
100.00% polyester
Hrejivá podšívka
100.00% polyester
Tipy na údržbu Pred prvým použitím vyperte. Nečistite chemicky.
Tipy na skladovanie Na konci dňa vyberte topánku zo zvršku, aby sa uľahčilo vetranie a rýchlo sa usušila. Takisto vyberte stielku topánky, aby sa cez noc dokonale usušila.
Obmedzenie v používaní + spevnenia/pohodlia=tepelne tvarovateľná u vás, pozri náš web @
Poznámka Tento výrobok je určený na snowboardovanie. Pri inom použití hrozí prekročenie technických možností výrobku. Dôrazne vám odporúčame nosiť prilbu, chrbtový chránič a ochranné šortky aby ste si naplno užili jazdu.
Ako výrobok používať?
Ako výrobok používať?

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie