Kód : 8547800
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
Vybavenie na snowboard pokročilí

Pánska snowboardová doska Endzone 500 na freestyle a all mountain DREAMSCAPE

DREAMSCAPE
4.9/5
4.9/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 31/05/2022 Zadarmo
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 31/05/2022 3.99
Túto dosku sme vytvorili pre snowboardistov, ktorí hľadajú hravú dosku do parku, na zjazdovku či na jej na okraje. Ploché prehnutie poskytuje skvelý kompromis medzi priľnavosťou/ovládateľnosťou. Malá torzná tuhosť medzi nohami poskytuje tolerantný a hravý snowboard. Od začiatočníkov na freestyle po čistý park.

Výhody

Univerzálne použitie 30 % zjazdovka, 10 % mimo zjazdovku, 60 % park.
Ovládateľnosť Malá torzná tuhosť: voľnosť nôh umožňuje veľkú hravosť.
Nadnášanie Normálne nadnášanie v prašane (ploché prehnutie, rocker).
Priľnavosť Dobrá priľnavosť a ľahšie kĺzanie (ploché prehnutie a malá torzná tuhosť).
Telesná prispôsobivosť 146: 1,60-1,71 m.
151: 1,69-1,76 m.
156MW: 1,74-1,81 m.
160MW: 1,82-1,9 m.
Tuhosť Flex 5/10. Ideálny na freestyle.
Tolerancia Vďaka malej torznej tuhosti je doska dobre ovládateľná a hravá.
Kvalita sklzu Skĺznica zo spekaného PEHD pre výborný sklz.

Technický popis

Technické parametre (1/2)

Sintrovaná skĺznica. Jadro z topoľového dreva 20 mm. Počet insertov: 10 + 10.
Twintip.
Veľkosť 146 cm: Šírka špičky: 287 mm. Šírka stredu: 245 mm. Šírka päty: 287 mm Rádius 7,5 m. Odporúčaný stance: 510 mm. Výška 151 cm Šírka špičky: 292 mm. Šírka stredu: 250 mm. Šírka päty: 292 mm. Rádius 7,9 m. Odporúčaný stance: 555 mm. Veľkosť 156 cm. Midwide: Šírka špičky: 304 mm. Šírka stredu: 260 mm. Šírka päty: 304 mm. Rádius 8,1 m. Odporúčaný stance: 575 mm.

Technické parametre (2/2)

Veľkosť 160 cm. Midwide: Šírka špičky: 307 mm. Šírka stredu: 263 mm. Šírka päty: 307 mm. Rádius 8,6 m. Odporúčaný stance: 600 mm.
Naše dosky sú od výroby navoskované. Sú pripravené na jazdenie.

Akú veľkosť dosky End Zone 500 vybrať?

Na freestylové použitie možno zvoliť dosť krátku dosku: -20 až -25 cm (napríklad človek vysoký 174 cm si môže vybrať dosku od 154 do 149 cm).
Kratšia doska uľahčuje rotácie a triky. Dlhšia doska je stabilnejšia pri vysokej rýchlosti a pri dopade zo skoku. 146 cm => od 160 do 171 cm. 151 cm => od 169 do 176 cm. 156 cm Wide => od 174 do 181 cm. 160 cm Mid Wide => od 182 do 190 cm.

Slovo produktového manažéra

Endzone 500 je naša najhravejšia doska v rade. Chceli sme, aby bola doska jednoducho ovládateľná, ale tiež dosku na freestyle: hravá, šikovná, zábavná... Máme veľmi radi túto dosku, ale kľúčové pre nás je, že sa páči vám! Neváhajte zdieľať s nami svoj dojem prostredníctvom hodnotenia zákazníkov.

Použitie a terén

Endzone 500 je menej priľnavá na zjazdovke ako Allroad 500, ale je skutočne hravá v parku, na zábradlí, prekážkach aj na skokoch. Na zjazdovke je veľmi šikovná v malom oblúku a ponúka zámienku na hranie na všetkých okrajoch zjazdoviek. So svojím plochým prehnutím s rockerom a malou torznou tuhosťou medzi nohami je vhodná pre snowboardistu na veľmi dobrej úrovni, ktorý chce hravú dosku, ale aj skutočného začiatočníka, ktorý sa zaujíma o freestyle.

Snowboard TwinTip

Tvar snowboardu (shape) je TwinTip. Vykrojenie dosky je úplne symetrické medzi prednou a zadnou časťou, čo poskytuje výbornú symetriu a vycentrovanie pri jazde oboma smermi rovnakým spôsobom. Tvar TwinTip takisto poskytuje perfektnú rovnováhu pri rotáciách na zemi a vo vzduchu.

Ploché prehnutie + rocker

Ploché prehnutie je najlepším kompromisom medzi klasickým prehnutím, ktoré prináša priľnavosť a dynamiku, a obráteným prehnutím, ktoré poskytuje rotačnú manévrovateľnosť, ale má malú priľnavosť. Výborne sa hodí pre freestylerov do parku a začiatočníkov, pretože:
Ploché prehnutie dodáva stabilitu na prekážkach, alebo na zjazdovke. Rocker dodáva tolerantnosť v parku a na zjazdovke, pretože 4 rohy dosky sa nedotýkajú snehu, keď je doska na plocho.

Pružné viazanie (5/10).

Flex je pozdĺžna tuhosť dosky medzi prednou a zadnou časťou. Flex dosky Endzone 500 je približne 5/10, čiže tolerantný a hravý. Ide o typ flexu, ktorý je veľmi rovnomerný od špičky (nose) po pätu (tail), čo poskytuje hravé správanie v parku a na zjazdovke. Na druhej strane, pri vysokej rýchlosti alebo na veľmi zmrznutom snehu, nedokáže táto doska udržať tak pekný carvingový oblúk.

Tolerantná a pružná torzná tuhosť (4/10)

Torzná tuhosť, tuhosť dosky v krute medzi chodidlami, je na doske Endzone 500 približne 4/10, doska je teda dobre ovládateľná, dobre zatáča a toleruje chyby hranenia. Pružná torzná tuhosť poskytuje navzájom voľnosť medzi nohami. To je dôležité pre začiatočníkov: chyby hranenia sú tolerované. Pružná torzná tuhosť je tiež vhodná na freestyle/jibbovanie alebo flatovanie. Vynikajúca na odvážnu jazdu!

Setback 0 mm

Setback znamená, že body kontaktu snowboardu so snehom nie sú v rovnakej vzdialenosti od stredu, ale sú posunuté dozadu. Viazanie je potom takisto posunuté smerom dozadu o rovnakú vzdialenosť. Setback 0 mm = žiaden posun dozadu. Dosky Twin Tip sú úplne vycentrované, aby umožnili jazdu do oboch smerov, ale zároveň sú vyvážené pri rotácii vo vzduchu alebo na zjazdovke.

Odporúčané viazanie

S viazaním Endzone 500 bude súprava doska + viazanie veľmi homogénna úrovňou i dizajnom.

Kedy navoskovať snowboard?

Snowboardové dosky Decathlon vychádzajú z výroby navoskované. Potom si vyžadujú pravidelnú údržbu ako všetky snowboardové dosky: ideálne voskovanie vždy po 5 lyžovačkách, minimálne raz za rok:
buď na začiatku sezóny, aby ste začínali s veľmi dobrým sklzom, alebo na konci sezóny, aby vosk chránil skĺznicu celé leto.

Kvalita sklzu: sintrovaná skĺznica

Skĺznice sú vyrobené z polyetylénu, ale 2 odlišnými výrobnými procesmi:
extrudovaná skĺznica s určitou hustotou polyetylénu spekaná skĺznica s väčším podielom polyetylénu (menej otvorov, viac PE). Spekaná skĺznica je Rolls Royce medzi skĺznicami. Sklz je skutočne fantastický.

Čo je to wide pri snowboardoch?

Doska Wide je širšia ako klasické dosky, aby bránila veľkým chodidlám dotyku so snehom pri príliš ostrých oblúkoch a zabránila tak pádu, alebo aby zvyšovala nadnášanie na prašane. Wide sa meria podľa šírky dosky v jej strede.
Decathlon má tieto pravidlá:
do 245 mm: úzka doska, chodidlá od 36 do 40.
Od 246 mm do 255 mm: normálna doska, chodidlá od 38 do 42.
Od 256 mm do 265 mm: MidWide, chodidlá od 41 do 44.
Od 266 mm do mm: Wide, chodidlá od 43 do 49.

Môže predajňa namontovať viazania na moju dosku?

Áno.

Na tejto stránke výrobku sa nachádza inštruktážne video pre montáž snowboardového viazania, ale takisto môžete požiadať vo svojej predajni, aby vám viazanie namontovali s vašimi vlastnými nastaveniami.

Zoberte so sebou svoju snowboardovú obuv kvôli nastaveniu dvoch vecí:
1. viazanie spredu dozadu, aby topánky nepresahovali viac prstami ako na päte alebo naopak.
2. aby strapy viazania boli správne prispôsobené topánkam.

Hmotnosť

146cm: 2,53 kg
151cm: 2,697 kg
156cm Wide: 2,952 kg
160cm Wide: 3,026 kg

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Doska
25% sklené vlákno, 5% oceľ, 40% epoxidová živica, 30% drevo
Tipy na skladovanie Na konci dňa utrite hrany, aby nezačali hrdzavieť. Navoskujte podľa možnosti všetkých 5 otvorov. Uskladnenie v lete: na tmavom mieste a, ak je to možné, nechajte viazanie na doske.
Poznámka Tento výrobok je určený na snowboardovanie. Pri inom použití hrozí prekročenie technických možností výrobku. Dôrazne vám odporúčame nosiť prilbu, chrbtový chránič a ochranné šortky aby ste si naplno užili jazdu.

Naše záväzky

Schválil Nadšenci snowboardovania.Chcete sa aj vy podieľať na testovaní našich výrobkov? Kontaktujte nás na decathlon.com!
Testovanie výrobku Všetky výrobky Dreamscape od spoločnosti Decathlon na snowboardovanie sú testované v reálnych podmienkach, pre ktoré boli vytvorené. V snehu, zime, v akýchkoľvek podmienkach, ktoré pri snowboardovaní môžu nastať, či už v prašane, v parku alebo na zjazdovke. Vývojové tímy, produktoví manažéri, inžinieri a návrhári overujú, či účel, pre ktorý bol výrobok navrhnutý a vytvorený, dokonale zodpovedá požiadavkám pri používaní v teréne.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie