Rezervácie a doručenie na predajňu zdarma. Doručenie domov od 3,99 eur.
Kód : 8403250
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
TERMOTOP A TOP NA OCHRANU PRED SLNKOM

Detské dlhé šortky 900 na surf anti UV čierne OLAIAN

OLAIAN
4.9/5
4.9/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 07/11/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 09/11/2021 3.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 09/11/2021 3.99
Vyvinuté našimi návrhármi pre deti na ochranu pred slnkom na surfe a bodyboarde. Úroveň expert. Voda s teplotou nad 22 °C. Trvanie aktivity: max. 3 hodiny. Tieto dlhé šortky pre deti na ochranu voči UV žiareniu s neoprénom chránia pred slnkom aj vo vode a prinášajú teplo a pohodlie.
Decathlon kuriér

Výhody

Menšie podráždenie pokožky Tlmí trenie o dosku. Aktivita trvajúca 3 hodiny.
Ochrana pred chladom Neoprénové všité diely s hrúbkou 1,5 mm.
Stabilita Sťahujúci pás s elastickou šnúrkou. Možnosť prepojenia s tričkom.
Ochrana pred slnkom Textília UPF 50+. Odráža minimálne 95 % UV, dokonca aj mokré.

Technický popis

Chráni pred UV aj mokré.

Materiál výrobku chrániaci proti UV žiareniu Olaian bráni prieniku minimálne 98 % UVB a 95 % UVA (UPF 50+) žiarenia. Zaručuje účinnú ochranu pred slnkom. Odev je vhodný na kúpanie, vodné a plážové športy. Pohlcovanie UV žiarenia sa dosahuje hustotou textilných vlákien. Táto ochrana je trvalá, aj po vypraní.

Čo znamená UPF 50+?

UPF (Ultra Violet Protection Factor) je univerzálny, normami uznávaný faktor ochrany pred slnkom. Udáva mieru ochrany pred slnkom u textílií, presnejšie množstvo lúčov, ktoré tkanina prepúšťa. Pre ochranu zodpovedajúcu normám musí látka blokovať minimálne 95 % UV lúčov. Faktor UPF 50+ znamená, že materiál odfiltruje minimálne 95 % UVA a 98 % UVB žiarenia.

Tepelná izolácia a vietor

Odporúčaná minimálna teplota vody pri použití týchto dlhých šortiek chrániacich proti UV žiareniu je 22 °C. Maximálna doba športovania: 3 hodiny. Tieto dlhé šortky s neoprénovými všitými dielmi prinášajú hrejivosť.

Materiály

Dlhé šortky s neoprénom sú zložené z látky a neoprénu, aby zaručili lepšiu tepelnú izoláciu. Neoprén je podšitý polyesterovou textíliou pre lepšiu odolnosť voči odretiu. Hrúbka neoprénu: 1,5 mm. Neoprén je zložený z elastomérnej peny s uzavretými komôrkami (polychlóroprén) zadržiavajúcimi bublinky dusíka, ktoré majú izolačné vlastnosti. Sami testujeme a zaručujeme tepelné vlastnosti našich neoprénových materiálov.

Nedráždi pokožku

Tieto dlhé šortky z neoprénu s ochranou proti UV žiareniu chránia pred podráždením kože a odreninami od surfu alebo bodyboardu. Naše testy potvrdili, že podráždenie sa pri aktivite trvajúcej do 3 hodín znížilo.

Stabilita vo vlnách

Sťahujúci pás so sťahovacou šnúrkou drží šortky v ich polohe aj pri páde do vĺn. Na správnu ochranu odporúčame používať ako doplnok dlhých šortiek tričko proti UV Top 500 alebo 900 (dostupné s krátkym a dlhým rukávom).

Chráňte deti pred slnkom!

Ochranný systém pokožky sa u dieťaťa plne vyvíja až po treťom roku života, preto je pokožka najmenších detí veľmi citlivá na slnko. Účinky slnka sú pri rovnako dlhom vystavení u detí 2- až 3-krát silnejšie ako u dospelých. Preto je veľmi dôležité deti účinne chrániť.

Správanie na slnku

Aj keď tento výrobok poskytuje ochranu pred slnkom, nezabúdajte na vplyv takých javov, ako je odraz (vo vode, na piesku a pod.), horúčava, denná doba atď., ktoré je tiež potrebné brať do úvahy. Aj keď nosíte tento výrobok, nezabúdajte dodržiavať nasledujúce odporúčania: noste slnečné okuliare, používajte klobúk alebo čiapku, pravidelne sa natierajte vhodným opaľovacím krémom, pravidelne pite atď.

Ochrana pred slnečnými lúčmi

https://www.TRIBORD.tm.fr/conseils/la-protection-solaire-en-surf-a_32367.

Čo je značka Olaian?

Výrobky na surfovanie od Tribord sa premenovali na Olaian. Ide o novú značku spoločnosti Decathlon zameranú na surfovanie, bodyboard a skimboard. Postupne budeme meniť označenie všetkých našich produktov na surfovanie. Preto váš výrobok môže mať prípadne iné logo než to, ktoré je znázornené na ilustračnom obrázku produktu.

Poznámka o vplyve výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie je vypočítaný na základe rôznych faktorov. Celosvetové hodnotenie ABCDE je určené na ľahké identifikovanie výrobkov s najekologickejšími vlastnosťami spomedzi výrobkov rovnakého druhu (tričká, nohavice, batohy, ...). Decathlon je jedným z výrobcov, ktorí toto označenie na výrobky umiestňujú. Viac informácii na: http://sustainability.decathlon.com/

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
10% polyester, 90% neoprén
Vonkajší materiál
85% polyester, 15% elastan
Tipy na údržbu Pred prvým použitím vyperte. Po použití opláchnite v čistej vode. Perte v ruke.
Odporúčanie pri praní
Perte v rukách
Perte v rukách
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Obmedzenie v používaní Voda > 22 °C. Chráni pred slnkom aj mokrá. Filtruje 95 % UV.

Naše záväzky

Schválil Materiály chrániace pred slnečným žiarením testujeme v laboratóriách. Spĺňajú požiadavky platnej normy EN 13758-2. Všetky použité materiály sa testujú už pred samotnou výrobou odevov. Okrem testov, ktoré prebiehajú v nezávislých laboratóriách, vykonávame pomocou špeciálnych meracích prístrojov vlastné testy. Výrobky sa testujú v laboratóriu v suchom aj mokrom stave a rovnako aj v praxi (pri aktivite, na ktorú je výrobok určený).
Testovanie výrobku Vytvorené a testované v centre v Hendaye vo Francúzsku. Materiály použité na tomto výrobku sú testované v laboratóriu s cieľom zaručiť lepšiu kvalitu a trvácnosť.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie