Kód : 8576390
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný

DETSKÉ LYŽE 500 RTL MODRÉ

Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
Lyže vyvinuté tak, aby pomáhali vášmu dieťaťu v napredovaní. Ideálne na rôzne typy oblúkov. Vďaka profilu a pružnosti lyží deti môžu rýchlo napredovať.

Výhody

Ovládateľnosť Rádius 7 m a rocker na špičke umožňujú ľahko meniť oblúky.
Stabilita Dobrý kompromis medzi stabilitou a živosťou.
Priľnavosť 3D konštrukcia pozdĺž hrán zaisťuje dobrú priľnavosť na tvrdom snehu.
Tuhosť Stredná.
Odolnosť Odolná povrchová vrstva chráni hrany lyží pred nárazmi.

Technický popis

Konštrukcia

Lyže zo vstrekovaného PU sú ľahšie a uľahčujú zdokonaľovanie.

Viazanie

Viazanie Tyrolia SRM 4,5 Din 0,75 až 4,5. Vhodné pre obuv normy A (dospelí) alebo C (deti). Rýchle prispôsobenie dĺžky podrážky jediným nastavením na päte. Lyže tak možno prispôsobiť rôznym veľkostiam lyžiarskych topánok. Odporúčame vám, aby ste si toto jednoduché nastavenie nechali urobiť v jednej z našich predajní. Lyže 97 cm/107 cm => topánky od 200 mm do 260 mm. Lyže 117 cm => topánky od 220 mm do 270 mm.

Odolnosť

Plne integrovaná plastová špička a vystužená vrchná vrstva (odolnejšia, prispôsobená pre požičovne lyží). Biela farba zlepšuje odolnosť voči poškriabaniu.

Príprava lyží

Navoskované a nabrúsené lyže, pripravené na použitie. Hrana nabrúsená pod uhlom 89°.

Čo je to prehnutie?

Keď položíte lyže na zem, kontaktné body lyží so snehom sa nachádzajú pri špičke a päte, stred lyží (pod viazaním) je mierne nadvihnutý (to je prehnutie). Čím je prehnutie dlhšie a vyššie, tým sú lyže priľnavejšie a pohotovejšie reagujú. Čím je nižšie, tým sú tolerantnejšie a ovládateľnejšie.

Čo je to rocker?

Na lyžiach s rockerom sa špičky, a niekedy päty, zdvíhajú od zeme skôr ako pri prehnutých lyžiach. Následkom toho sa posúvajú body kontaktu skĺznice so snehom viac k stredu lyže. Povrch lyží, ktorý sa dotýka snehu, je tak menší a ponúka lepšiu ovládateľnosť a vztlak v mäkkom snehu. Pri náklone využívate dĺžku hrany na zvýšenie priľnavosti na tvrdom snehu. Čím je rocker dlhší, tým sú lyže ovládateľnejšie.Čím je kratší, tým sú lyže priľnavejšie.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Doska
20% sklené vlákno, 45% polyuretán, 5% polyetylén, 20% polyamid, 10% oceľ
Tipy na údržbu Pred prvým použitím vyperte. Nečistite chemicky.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie