Kód : 8502640
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBUV A ČIŽMY NA ZIMNÚ TURISTIKU DETI

Detské čižmy SH500 X-Warm na zimnú turistiku kožené čierne QUECHUA

QUECHUA
4.4/5

Farba : Čiernosivá / ČIERNA / Piesková

DECATHLON.SK
36.99 - %

od

36.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
36.99 - %
Avant0Maintenant36.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Vytvorili sme tieto čižmy pre deti na pravidelné túry na každom type zasneženého terénu. Uchovajte si nohy v teple a v suchu. Kožený materiál poskytuje väčšiu nepremokavosť a odolnosť. Vyberateľná vnútorná topánka urýchľuje schnutie. Vychutnajte si sneh naplno!

Výhody

Hrejivosť Limitná komfortná teplota: -8 °C.
Nepremokavosť Nepremokavá obsádzka a textilný zvršok zaručujú, že vaše nohy zostanú v suchu.
Protišmykové vlastnosti Technológia Snowcontact: optimálna priľnavosť na snehu, 4 mm dezén.
Jednoduché obliekanie Jednoduché obúvanie vďaka širokému otváraniu a sťahovaniu na šnúrky.
Detail výrobku
Použitie výrobku

Technický popis

Mám istotu, že je moja obuv dostatočne teplá na zimné túry?

Zvolili sme hrejivú podšívku, ktorá lepšie izoluje, aby vás účinne ochránila pred chladom. Termoizolačné vlastnosti obuvi meriame s pomocou vzorky zákazníkov na báze pocitových testov chladu v teréne i v laboratóriu. Teraz už je možné presne určiť limitnú teplotu, pri ktorej vás obuv stále chráni pred chladom. Na obuvi sú vyznačené hraničné komfortné teploty: -8 °C pre tento model.

Ako ma moje čižmy ochránia pred vonkajšími podmienkami?

Vaša obuv bola navrhnutá s membránou, ktorá zaisťuje vodotesnosť a priedušnosť. Membrána je veľmi tenká zložka (5 až 25 mikrometrov) pripevnená zvnútra k materiálu, ktorá zabraňuje vnikaniu vody a umožňuje únik vlhkosti.

Ako si môžem byť istý, že moja obuv je 100% nepremokavá?

O nepremokavosti vašich čižiem sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami napoly ponorenými vo vode a vďaka testom používania a starnutia v teréne. Počas testu nepremokavosti overujeme 3 stupne nepremokavosti: 2 000 krokov (asi 4 km chôdze), 4 000 krokov (asi 8 km chôdze) a 8 000 krokov (asi 16 km chôdze). Vaše čižmy boli testované na 4 000 krokov, čo zodpovedá 8 km chôdze.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber čižmy súvisí s dezénom (4 mm na tejto čižme), jeho hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke podľa vzoru pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu čižmy dozadu pri stúpaní a stabilizuje obuv.
Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu čižiem na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Budú mať moje čižmy dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši návrhári podrobujú výrobky laboratórnym testom, aby plne zaistili vašu spokojnosť. V laboratóriách okrem iného overujeme: odolnosť očiek a remienkov, kvalitu lepenia, toxicitu, odolnosť voči UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvršku, rýchlosť opotrebovania.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Pre čo najlepšie vybavenie v zime vám odporúčame dodržiavať tieto zásady:
Teplo: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).
Priedušnosť: Vyberte si ponožky podľa intenzity turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie vlhkosti.
Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku a uprednostnite vysoké modely, ak chcete väčšiu ochranu.

Ako ochrániť technické vlastnosti mojich čižiem?

Vodoodpudivosť látky je jej schopnosť nechať stekať vodu po svojom povrchu bez toho, aby ju absorbovala. Odev tak nenasiakne vodu a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodpudivosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti oblečenia. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ako funguje záruka výrobku?

Záruka výrobku trvá 2 roky počnúc dátumom predaja vyznačenom na vašom pokladničnom bločku. Produkt v záruke bude zdarma vymenený. Záruka sa vzťahuje na chyby vášho výrobku okrem tých, ktoré vyplývajú z jeho bežného či netradičného používania.

Označenie vplyvu na životné prostredie

Vplyvy výrobku na životné prostredie sa počítajú z celej doby jeho životnosti pomocou rozličných ukazovateľov. Výrobky dostávajú známku na stupnici ABCDE. Tá ukazuje, ktoré z nich majú najlepšie výsledky v ochrane životného prostredia a umožňuje porovnať ich s ostatnými. Decathlon sa dobrovoľne prihlásil k tomuto prístupu. Všetky naše snahy týkajúce sa udržateľného rozvoja sú uvedené na: http://developpement-durable.decathlon.com/.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Zvršok:
20.00% polyester, 80.00% hovädzia koža
Podošva:
100.00% styrén-etylén-butylén-styrén (SEBS)
Hrejivá podšívka
100.00% polyester
Podšívka:
100.00% polyester
Tipy na údržbu Po použití opláchnite v čistej vode. Nechajte voľne uschnúť.
Tipy na skladovanie Odporúčame vám uchovávať vaše výrobky na vetranom, tmavom a suchom mieste.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Náš tím návrhárov sídli pod vrchom Mont Blanc v Hornom Savojsku (Francúzsko). Počas celého roka pracuje náš tím na vytváraní vzhľadovo a technicky atraktívnych a jednoduchých výrobkov. Tie sú následne podrobované najnáročnejším testom v teréne. Sme totiž presvedčení, že len praktickým testovaním môžeme naše výrobky neustále zlepšovať.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie