VŠETKY NAŠE PREDAJNE SÚ OTVORENÉ / VIAC INFO TU
Kód : 8511123
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
СТИКОВЕ ЗА ХОКЕЙ НА ТРЕВА

Detská drevená hokejka na pozemný hokej pre začiatočníkov FH100 jednorožec KOROK

KOROK
4.5/5

Farba : Neónová lososová

DECATHLON.SK
10.99 - %

od

10.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
10.99 - %
Avant0Maintenant10.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Určená pre mladých začínajúcich hráčov, ktorí potrebujú kontrolu loptičky a pohodlné ovládanie hokejky. Hokejka zo 100% dreva tlmí otrasy loptičky, poskytuje pohodlie a lepšiu kontrolu nad loptičkou.

Výhody

Kontrola trajektórie Hokejka zo 100% dreva sa veľmi dobre používa.
Razancia Zloženie zo 100% dreva poskytuje nízku razanciu pri odpale.
Ovládateľnosť Štandardné zakrivenie je vhodné na osvojenie si základov hry.
Obmedzenie vibrácií Drevo lepšie absorbuje vibrácie.
Ergonomický tvar Klasický grip, hladký povrch na plochej strane.
Odolnosť Drevo nie je príliš odolné, najmä proti oderom.

Technický popis

Zloženie

100% drevo.

Zakrivenie a hmotnosť

Štandardné zakrivenie. Hmotnosť: 350 g vo veľkosti 28".

Koncepcia

Laminované drevo moruše (5 vrstiev). Štandardná hlava. Priemer rukoväte a shaftu je prispôsobený deťom. Polyuretánový grip (PU) s hrúbkou 1,8 mm pre lepšie uchopenie.

Z čoho sa vyrábajú hokejky?

V minulosti sa hokejky na pozemný hokej vyrábali z dreva (jaseň, morušovník), dnes je väčšina hokejok (najmä profesionálnych) z kompozitných materiálov (sklené, uhlíkové a aramidové vlákno. Pozn. Kevlar je obchodná značka typu aramidu). Rovnako však nájdete aj hokejky zo 100% dreva, drevené hokejky s výstužami zo skleného vlákna, iba zo skleného vlákna a zo skleného vlákna so stále vyšším podielom uhlíka (pokiaľ je podiel uhlíka vysoký, hokejka je zložená z 5-10 % aramidu).

Aké sú vlastnosti materiálu?

Sklené vlákno je tvrdšie, pevnejšie, ľahšie a odolnejšie proti oderom než drevo. Zaisťuje výkonnejší odpal, ale menšiu kontrolu a pocit tvrdšieho odpalu. Uhlík je ešte ľahší a pevnejší, takisto zaisťuje výkonný odpal a slabšiu kontrolu nad hokejkou, ak hráč dostatočne neovláda techniku. Aramid sa používa ako doplnok uhlíka, v shafte tlmí otrasy a/alebo v zobáku bráni oderu.

Ako sa hokejka vyrába z kompozitných materiálov?

Kompozitné materiály sú v hokejke usporiadané ako listy jednotlivých vlákien obtočené okolo dutého jadra, ktoré sa takisto skladá z niekoľkých pozdĺžnych dutín. Hokejky sa medzi sebou odlišujú kombináciou materiálov, počtom vrstiev vlákien a štruktúrou dutého jadra. Samotná informácia o podiele uhlíka nie je dostatočná na určenie kvality hokejky.

Aký materiál vybrať?

Pre deti-začiatočníkov je najvhodnejšia drevená hokejka. Pre pokročilejších je vhodná hokejka zo skleného vlákna a až neskôr hokejka s určitým podielom uhlíka. Dospelí začínajúci hráči môžu ihneď začať hrať s hokejkou zo skleného vlákna. Pokročilí a skúsení hráči si zvolia hokejku s podielom uhlíka, ktorý zodpovedá ich štýlu hry (rovnováha medzi kontrolou a razanciou).

Čo je to zakrivenie hokejky?

Hokejka nie je rovná, ale zakrivená. Zakrivenie sa vyznačuje maximálnou výškou (maximálny vertikálny priestor medzi hokejkou položenou na rovnej ploche a touto plochou) a miestom, kde je táto výška maximálna, ktoré sa meria od hlavy hokejky (nazýva sa bod maximálneho zakrivenia). Hokejka má väčšinou maximálnu výšku zakrivenia 15 mm a bod maximálneho zakrivenia sa nachádza v strede hokejky.

Typy zakrivenia

Standard bow (bow znamená zakrivenie) je zakrivenie s maximálnou výškou 17 až 20 mm a bodom maximálneho zakrivenia vo vzdialenosti 300 mm. Mid bow konštrukcia hokejky je zakrivenie s maximálnou výškou 23 až 24 mm a bodom max. zakrivenia v 300 mm. Low bow je zakrivenie s maximálnou výškou 24 až 25 mm a bodom max. zakrivenia v 250 mm. Extra low bow je zakrivenie s maximálnou výškou 24 až 25 mm a bodom max. zakrivenia v 200 mm.

Aké zakrivenie si vybrať?

Začiatočníci si vyberajú "bow standard". Pokročilý hráč alebo profesionál túži po kontrole loptičky, chce strieľať, a preto si vyberie "mid bow". Profesionálny hráč, ktorý vie driblovať, hrať 3D a má dokonalú kontrolu nad loptičkou pri rýchlych pohyboch, si vyberie hokejku "low bow". Ak chcete robiť "drag-flicks", vyberte si hokejku "extra low bow".

Koľko váži hokejka?

Podľa noriem FIH je maximálna hmotnosť hokejky na pozemný hokej 737 g. Väčšina hokejok pre dospelých (veľkosti 36,5"-37,5") váži od 520 do 580 g. Hokejka pre deti má hmotnosť od 400 g. Na hokejkách rovnakého modelu môže dochádzať k hmotnostným rozdielom 20 až 30 g v dôsledku výrobného procesu.

Prečo je dôležité vyváženie?

Pri rovnakej hmotnosti je rozloženie váhy v hokejke rozhodujúce. Rovnovážny bod je gravitačný bod hokejky odmeraný od hlavy hokejky. Rovnovážny bod, ktorý je bližšie k rukoväti, dodáva pocit ľahkosti. Zjednodušuje to manipuláciu s hokejkou. Rovnovážny bod bližšie pri hlave (hovoríme aj, že hmotnosť je v hlave) dáva pocit lepšieho držania hokejky. To zvyšuje silu hokejky.

Akú hmotnosť/vyváženie si vybrať?

Ak máte radšej obratnosť, vyberajte si ľahkú hokejku s vyšším rovnovážnym bodom. Ak túžite po výkone, vyberajte si ťažšiu hokejku s nižším rovnovážnym bodom.

Akú veľkosť si vybrať?

Veľkosť hokejky sa meria v palcoch ("). 1" = 2,54 cm. U detí položte hokejku vertikálne s hlavou na zem pred dieťa, ktoré musí stáť rovno. Vyberajte si hokejku, ktorej rukoväť siaha do výšky pupku dieťaťa. Štandardná veľkosť pre dospelých je 36,5".

Vedeli ste o tom?

Podľa noriem FIH je maximálna dĺžka hokejky na pozemný hokej 41" (105 cm).

Všeobecná rada

Ideálna hokejka je taká, ktorá v sebe kombinuje správnu veľkosť, zloženie (a vnútornú konštrukciu), zakrivenie, hmotnosť a vyváženie.

Vývojári

Táto hokejka bola vytvorená v spolupráci s vývojovým tímom, ktorý tvoria nadšení hokejisti (produktoví manažéri, dizajnéri, inžinieri, modelári, štylisti, prototypoví a laboratórni technici) a odborníci na kompozitné materiály a postupy, naša technická partnerka Jill Boon (hráčka Belgian Red Panthers) a jeden z hlavných výrobcov hokejok vo svete.

Informácie

Toto sú informácie poskytnuté výrobcom alebo zistené našimi odborníkmi na základe vzoriek, ktoré poskytol výrobca.

Rozdelenie radu

dieťa/začiatočník/drevo/standardbow

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hriadeľ
100.00% drevo
Grip 1
100.00% polyuretán
Tipy na skladovanie Odstráňte piesok, ktorý sa na hokejku môže prilepiť.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Naše hokejky sú testované v laboratóriách a skupinou testovacích osôb v reálnych herných podmienkach.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie