Kód : 8544644
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
Detské jachtárske neprem. oblečenie

Detská nepremokavá bunda 100 tmavomodrá TRIBORD

TRIBORD
4.7/5
DECATHLON.SK
18.99 - %

od

18.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
18.99 - %
Avant0Maintenant18.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
plavčíkov, ktorí sa príležitostne plavia s rodičmi. Táto hrejivá a priedušná bunda z elastického materiálu vás ochráni pred dažďom, chladom a vetrom pri plavbe, ale aj pri každodennom nosení.

Výhody

Nepremokavosť 2 h v miernom daždi. 100% nepriepustné švy. Vodoodpudivosť.
Priedušnosť Materiál so záterom (test RET < 12 norma ISO11092).
Vetruodolnosť Záter látky bráni prenikaniu chladného vetra.
Jednoduché použitie 2 vrecká so zipsom na zahriatie rúk. Nastaviteľná kapucňa. Nastaviteľné manžety.

Technický popis

Ako zaisťujeme nepremokavosť (schopnosť zabrániť prenikaniu vody do vnútra)?

Záter: impregnačný materiál rozotretý na vnútornej strane materiálu. Bráni prenikaniu vody do odevu, ale odvádza telesnú vlhkosť vznikajúcu pri námahe. Telo tak zostáva v suchu. Zapínanie so stredovým zipsom zo vstrekovaného plastu (tiež zipsy vreciek), ktorý vďaka špeciálnemu tvaru zubov odoláva oxidácii soli. Zips v kombinácii s légou s kanálikom zaručuje optimálnu nepremokavosť.

Ako testujeme nepremokavosť?

Odolnosť materiálu je vystavená testu vodného stĺpca (norma ISO 811), teda tlaku vody vyjadrenom v mm vodného stĺpca. Čím je tlak vyšší, pričom voda nepreniká cez materiál, tým je nepremokavejší. Materiál s nepremokavosťou 2 000 mm odoláva tlaku vyvíjanému 2 000 mm vody. Potom testujeme nepremokavosť celého výrobku testom v dažďovej komore pod prúdom 100 litrov vody/m²/hodinu počas 3 hodín.

Ako zaisťujeme priedušnosť?

Záter: impregnačný materiál rozotretý na vnútornej strane materiálu. Bráni prenikaniu vody do odevu, ale odvádza telesnú vlhkosť vznikajúcu pri námahe. Telo tak zostáva v suchu. Bunda je podšitá dvoma materiálmi (nylon a sieťovina), čo optimalizuje odvádzanie potu.

Ako testujeme priedušnosť?

Na meranie priedušnosti materiálu sa používa odparovací odpor nazývaný RET (test podľa normy ISO 11092). Zodpovedá schopnosti materiálu prepúšťať smerom von telesnú vlhkosť vznikajúcu pri telesnej námahe.

Ako zaisťujeme vodoodpudivosť (schopnosť výrobku nechať vodu stekať po povrchu)?

Čím rýchlejšie voda steká bez toho, aby vsiakla do materiálu, tým je vodoodpudivejší. Materiál potom nenasáva vodu a zostáva ľahký a hrejivý. (Nezamieňajte s nepremokavosťou!). Vodoodpudivosť je špeciálna úprava na vonkajšej strane materiálu.

Ako obnoviť vodoodpudivosť bundy? 1. krok: Pred praním

Zatvorte všetky zipsy a chlopne a odoberte prípadné časti odevu, ktoré nemožno prať. Takisto povoľte popruhy a elastické časti a vyprázdnite vrecká. Potom odev obráťte, aby ste ho prali naruby.

Ako obnoviť vodoodpudivosť bundy? 2. krok: Pranie

Bundu môžete prať na programe na syntetiku na 30 °C alebo 40 °C bežným pracím práškom. Nepoužívajte aviváž, ktorá by mohla poškodiť pôvodné vlastnosti odevu, ani bielidlo. Bundu pri vkladaní do práčky príliš neskladajte a práčku nenaplňte úplne. Veľmi dôležité: zvoľte výdatné vyplachovanie alebo urobte dvojité vyplachovanie, aby ste odstránili všetky zvyšky pracieho prášku.

Ako obnoviť vodoodpudivosť bundy? 3. krok: Sušenie

Sušenie je najdôležitejšou fázou na obnovenie vodoodpudivej úpravy. Odporúčame nechať bundu úplne vysušiť voľne na vzduchu rozprestretú na sušiaku. Pozor, bundu nikdy nesušte priamo na radiátore. Potom ju pred odložením dajte na krátky čas, 10 až 15 minút, do sušičky na program na syntetiku. Pozor, odev sa predovšetkým nesmie sušiť príliš dlho.

Ako obnoviť vodoodpudivosť bundy?

Ak napriek takémuto praniu a výdatnému vyplachovaniu a následnému šetrnému sušeniu v sušičke vodné kvapky nestekajú po povrchu bundy, odporúčame obnoviť nepremokavosť impregnačným sprejom.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie sa vypočítava z jeho celého životného cyklu pomocou rôznych ukazovateľov. Celková známka ABCDE vám pomôže jednoducho identifikovať výrobok s najmenším negatívnym vplyvom na životné prostredie, vzájomne porovnávajúc jednotlivé výrobky (tričká, nohavice, batohy,...). Decathlon dobrovoľne zverejňuje tieto údaje. Viac informácií na: http://sustainability.decathlon.com/.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
100.00% polyamid
Všitý diel
100.00% polyester
Hlavná podšívka
100.00% polyester
Druhá podšívka
100.00% polyamid
Tipy na údržbu Pred prvým použitím vyperte.
Odporúčanie pri praní
Perte v práčke - max. 30 °C - bežný postup
Perte v práčke - max. 30 °C - bežný postup
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Skladujte na suchom mieste.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie