VŠETKY NAŠE PREDAJNE SÚ OTVORENÉ / VIAC INFO TU
Kód : 8553380
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
VARIČE, RIADY, TREKINGOVÉ FĽAŠE

Dehydratovaný pokrm na treking ryža s kuraťom na kari bez gluténu 120 g FORCLAZ

FORCLAZ
4/5
DECATHLON.SK
5.49 - %

od

5.49**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. 45.75 / Kg Depuis le

*Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
5.49 - %
Avant0Maintenant5.49**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. 45.75 / Kg Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Pokrm s vysokým energetickým obsahom a minimálnou hmotnosťou, vhodný na fyzické aktivity (treking). 140 g. 407 kcal energie v 100 g (dehydratovaná hmotnosť pokrmu 140 g). Konečná hmotnosť po zaliatí vodou: 420 g. Bez gluténu.

Výhody

Jednoduché použitie Rýchla (5 – 8 min.) a jednoduchá príprava vďaka ryske na vodu vo vnútri.
Energetická hodnota 407 kcal na 100 g dehydratovaného výrobku a 420 g po zaliati vodou.
Jednoduchý prenos Uzatvárateľné vrecúško. Rozmery: 17,5 x 18,5 x 5,5 cm. Celková hmotnosť: 140 g.

Technický popis

Používanie

Otvorte vrecúško a držte okraje na obidvoch stranách tak, aby sa dotýkali a dobre sa otvorilo dno vrecúška ako hlboký tanier.
Zalejte 300 ml vriacej vody (úroveň 7), zamiešajte lyžicou a uzavrite zips. Počas rehydratácie obsah vrecúška pravidelne miešajte. Nechajte odstáť 5 – 8 minút a po uplynutí tejto doby znova premiešajte môžete konzumovať.

Rady týkajúce sa použitia (pokračovanie)

Hornú časť vrecúška môžete odtrhnúť a vrecúško použiť ako misku. Pozor, čím je voda teplejšia, tým je lepšia rehydratácia. Ak voda nevrie, redšej ešte chvíľu počkajte, kým si vychutnáte svoje jedlo.

Dehydratácia alebo lyofilizácia?

Naše potraviny sú zväčša lyofilizované, t. j. sušené mrazom (s výnimkou korenín, ryže a cestovín).
Je to proces sublimácie (priamy prechod vody z pevného do plynného skupenstva). To umožňuje zachovať všetky výživové hodnoty surovín vybratých do jednotlivých receptov (v porovnaní s inými postupmi dehydratácie). A čo je rovnako dôležité, umožňuje to taktiež zachovať chuť potravín nezmenenú a obmedziť používanie konzervantov.

Ako sa tieto výrobky pripravujú?

Potraviny vyrába náš francúzsky dodávateľ. Každá surovina sa suší osobitne. Kurča (pôvod Francúzsko) samostatne, škroboviny samostatne. Pred lyofilizáciou sa mäso uvarí pri nízkej teplote (okolo 70 °C) počas 45 – 60 minút. Všetky suroviny sa potom spoja spolu s koreninami a bylinkami podľa pripravených receptov. Potom sa dávajú do jednotlivých gastro vreciek.

Hmotnosť a rozmery

Hmotnosť po zaliatí: 420 gramov. Suchá hmotnosť: 120 gramov. Rozmery: 17,5 x 18,5 x 5,5 cm. Celková hmotnosť: 140 gramov s vrecúškom.

Tabulka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty: 100 g | 120 g (=1 pokrm)
Energetické hodnoty: 1716 kJ - 407 kcal | 2059 kJ - 488 kcal.
Tuky: 9,5 g | 11,0 g,
z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,0 g | 1,2 g.
Sacharidy: 59,0 g | 71,0 g, z toho cukry: 0,4 g | 0,5 g. Proteíny: 20,0 g | 24,0 g. Soľ: 2,6 g | 3,1 g.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie Dehydrovaný prípravok: ryža a kuracie kari. Zloženie: Predvarená ryža 64,2 % (pôvod Taliansko), varené sušené kuracie mäso 14,6 % (kuracie mäso, zelenina, hydinový vývar, korenie a dochucovadlá), tuk (slnečnicový olej, glukózový sirup, mliečne bielkoviny), indická omáčka 5,8 % (korenie (kari 47,6 % (horčica)), soľ a dochucovadlá), hydinový vývar (soľ, maltodextrín, cukor, arómy, kurací tuk a kuracie mäso, droždie, korenie a dochucovadlá, antioxidant: prírodný rozmarínový extrakt), mliečne bielkoviny, petržlen 0,5 %. Môže prípadne obsahovať stopy: siričitanov, zeleru, rýb, kôrovcov, mäkkýšov, vajec, sezamu, sóje, škrupinových plodov. Hydina pôvodom z Francúzska.
Tipy na skladovanie Skladujte na suchom a chladnom mieste.

Naše záväzky

Schválil Celý tím návrhárov mal príležitosť testovať tento pokrm „ryža s kuraťom na kari“ počas celej doby jeho vývoja, počas častých výstupov na masív Mont Blanc, kde sídli naša značka Forclaz. Tento pokrm schválila výživová poradkyňa a skupina účastníkov testu..
Testovanie výrobku Všetky výrobky Aptonia sú v každej fáze vývoja testované našimi tímami a spotrebiteľmi, aby sme čo najlepšie dokázali uspokojiť ich potreby.

Vaše hodnotenie