VŠETKY NAŠE PREDAJNE SÚ OTVORENÉ / VIAC INFO TU
Kód : 8398663
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBLEČENIE NA FREERIDE LYŽOVANIE ŽENY

Dámske lyžiarske nohavice Free 500 na freeride ružové WEDZE

WEDZE
4.2/5
DECATHLON.SK
83.99 - %

od

83.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
83.99 - %
Avant0Maintenant83.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Náš tím vytvoril tieto nohavice pre freeridové lyžiarky, ktoré rady lyžujú v chlade a pri snežení! Hľadáte nohavice na nové zážitky pri freeride a pritom chcete byť v suchu? Nepremokavé a priedušné nohavice vás budú sprevádzať pri zdokonaľovaní a spoznávaní nových svahov.

Výhody

Nepremokavosť Membrána 10 000 mm, 100% nepriepustné švy.
Priedušnosť Membrána zlepšuje odvádzanie potu. Odvetrávacie zipsy.
Voľnosť pohybu Strih Relax poskytuje väčšie pohodlie a voľnosť pohybu.
Hrejivosť Technická vata 60 g/m². Vnútorná strana s fleecovou podšívkou.
Vrecká 2 vrecká na ruky.
Jednoduché použitie Odoberateľné elastické ramienka.
Možnosť nastavenia Nastavenie šírky v páse pomocou dvoch veľkých suchých zipsov.

Technický popis

Môžem si byť istý, že ma nohavice budú chrániť v nečase?

Nohavice Free 700 boli vyrobené s použitím materiálu a dôsledných spojov, ktoré bránia prenikaniu vody, aby nohavice lepšie odolávali nepriaznivému počasiu (dážď, sneh, vietor). Nepremokavosť nohavíc bola testovaná v špeciálnej dažďovej komore, ktorá umožňuje simulovať reálne podmienky, akým môže byť lyžiar vystavený.

Na čo slúži vodoodpudivosť nohavíc?

Vodoodpudivosť materiálu znamená, že voda steká po povrchu bez toho, aby vsakovala. Nohavice Wed'ze sú vyrobené z vodoodpudivých materiálov, ktoré zvyšujú odolnosť proti nečasu a prenikaniu vody do odevu. Ide o doplnkové funkčné riešenie, ktoré pomáha udržať lyžiarov čo najdlhšie v suchu. Túto úpravu je nutné pravidelne obnovovať pomocou produktov, ktoré nájdete v našich predajniach, aby sa zachovala jej funkčnosť.

Často počujem hovoriť o nohaviciach so „záterom“. Aké sú výhody záteru?

Záter je materiál vytvárajúci nepremokavosť, ktorý sa nachádza na vnútornej strane látky. Bráni prenikaniu vody do odevu, ale odvádza telesnú vlhkosť vznikajúcu pri námahe. Telo tak zostáva v suchu, čo zvyšuje pohodlie pri športovaní.

Voda často preniká cez švy. Majú moje nohavice vodotesné švy?

Okrem nepremokavého materiálu zvyšujeme nepriepustnosť nohavíc Free 700 vodotesnými švami. Ide o nepremokavé lepiace pásky, ktoré sú umiestnené na švy z vnútornej strany odevu, aby bol dokonale vodotesný. Tieto vodotesné švy sa nachádzajú na miestach, ktoré sú najviac vystavené pôsobeniu snehu.

Čo je to membrána a na čo slúži?

Membrána je veľmi tenký materiál nanesený na vnútornú stranu vonkajšieho materiálu. Hydrofilná membrána bráni prenikaniu vody zvonku a súčasne zvnútra odvádza telesnú vlhkosť. Vďaka tomu dokáže membrána lyžiarov udržať v teple a v suchu.

Ako ma moje lyžiarske nohavice udržiavajú v teple?

Ako izolačný materiál používame vatu. Vata je syntetický materiál na báze polyesteru, ktorý podľa veľkosti vlákien zadržiava väčšie alebo menšie množstvo vzduchu. Existujú rôzne typy vaty: štandardná, umelá, silikónová. Každá vata má iné vlastnosti (hrejivosť, ľahkosť, pružnosť).

Čo znamená priedušné nohavice?

Je to schopnosť lyžiarskych nohavíc prepúšťať telesnú vlhkosť vznikajúcu pri námahe smerom von, aby ste zostali v suchu. Priedušnosť materiálu sa meria pomocou odparovacieho odporu nazývaného RET (test podľa normy ISO 11092). Čím je hodnota RET nižšia, tým je priedušnosť materiálu vyššia. Wed´ze používa materiály a funkčné riešenia (zipsy, vetracie otvory, sieťovina), ktoré obmedzujú zrážanie vo vnútri odevu.

Ako sa mám obliecť, aby mi nebolo zima na zjazdovke?

Ak chcete zostať v teple a v suchu, odporúčame, aby ste si obliekli 2 vrstvy. Spodné lyžiarske oblečenie a nohavice. Lyžiarske nohavice vás budú chrániť pred zlým počasím. Všetky tieto vrstvy by mali byť priedušné, aby odvádzali vlhkosť.

Ako zabrániť prenikaniu snehu v prípade pádu?

Pripnite snehový pás bundy k nohaviciam. Nohavice často obsahujú malé dierky okolo opaska, ktoré umožňujú upevniť snehový pás bundy na nohavice. Zabránite tak prenikaniu snehu a vetra počas jazdy a predovšetkým pri páde.

Ako si môžem byť istý, že moje nohavice sú dostatočne odolné?

Vieme, aké množstvo energie musí vydať lyžiar či snowboardista na svahu. Preto venujeme veľkú pozornosť výberu materiálov, z ktorých sa skladajú naše výrobky. Chceme zaistiť, aby boli čo najodolnejšie.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z jeho celkového životného cyklu a na základe rôznych ukazovateľov. Je zavedené univerzálne skóre ABCDE, aby ste dokázali ľahko identifikovať produkty s najlepšími vlastnosťami z hľadiska vplyvu na životné prostredie, a to porovnaním výrobkov rovnakého typu (tričká, nohavice, batohy… ). Spoločnosť Decathlon sa dobrovoľne zapája do tohto procesu ekologického hodnotenia. Viac informácií na: http://sustainability.decathlon.com/.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
100.00% polyester
Výplň
100.00% polyester
Podšívka
100.00% polyester
Tipy na údržbu Perte obrátené naruby. Perte so zapnutým zipsom. Perte samostatne. Nepoužívajte aviváž.
Odporúčanie pri praní
Perte v práčke - max. 30 °C - veľmi šetrný postup
Perte v práčke - max. 30 °C - veľmi šetrný postup
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Skladujte podľa možnosti na vešiaku a neskladajte, pretože to poškodzuje povrchovú úpravu materiálov. Pred odložením na suché a vetrané miesto nechajte výrobok úplne vysušiť.

Naše záväzky

Schválil 12 zákazníkov Decathlonu pomohlo k overeniu výrobku v teste použitia v Tignes počas konečnej fázy vývoja nášho produktu. Chcete sa aj vy podieľať na testovaní našich výrobkov? Kontaktujte nás na wedze.com.
Testovanie výrobku Všetky výrobky Wed'ze sú navrhované a vyrábané na úpätí hory Mont Blanc. Potom ich testujeme v reálnych podmienkach, s akými sa stretnete pri používaní (sneh, chlad, prachový sneh). Tímy návrhárov takto overujú, či výrobky dokonale zodpovedajú požiadavkám aktivity, na ktorú boli určené.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie