Kód : 8344574
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBUV NA ZIMNÚ TURISTIKU PRE ŽENY

Dámska hrejivá polovysoká obuv SH520 na zimnú turistiku X-warm čierna QUECHUA

QUECHUA
4.5/5

Farba : ČIERNA / Karmínová červená

DECATHLON.SK
49.99 - %

od

49.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
49.99 - %
Avant0Maintenant49.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Náš tím pre vás navrhol túto hrejivú a nepremokavú obuv s ideálnou priľnavosťou na každom type zasneženého terénu. Táto nepremokavá a hrejivá obuv vám zaistí perfektné držanie v snežniciach. Podrážka snowcontact zaistí perfektnú priľnavosť na všetkých typoch zasnežených terénov.

Výhody

Hrejivosť Komfortná teplota v dobe nečinnosti: -4 °C. pri pohybe: -16 °C.
Nepremokavosť Nepremokavá a priedušná membrána udržuje nohy v suchu.
Protišmykové vlastnosti Podrážka s technológiou Snowcontact: materiály a hrany podrážky.
Priľnavosť Záber na snehu vďaka usporiadaniu a hĺbke vzorky 5 mm.
Držanie na nohe Stredný zvršok s háčikom na vrchu pre väčšiu pevnosť.
Detail výrobku

Technický popis

Mám istotu, že je moja obuv dostatočne teplá na zimné túry?

Zvolili sme hrejivé a izolačné materiály, ktoré zaisťujú dobrú ochranu pred snehom a chladom.
Obuv sme testovali v laboratóriu a v teréne reprezentatívnou vzorkou používateľov. Overovali sme, do akej teploty zostáva pohodlná, keď sa nehýbete a keď kráčate, čo sa veľmi líši: -4 °C keď sa nehýbete a -16 °C pri pohybe. Takisto sme zobrali do úvahy rozdielne vnímanie pocitu chladu u mužov a žien.

Ako ma moja obuv ochráni pred vonkajšími podmienkami?

Vaša obuv bola navrhnutá s membránou, ktorá zaisťuje optimálnu nepremokavosť. Membrána je veľmi tenká zložka (5 až 25 mikrometrov) pripevnená zvnútra k materiálu, ktorá zabraňuje vnikaniu vody a umožňuje únik vlhkosti. Vaše chodidlá budú nielen v teple, ale aj v suchu. Podrážka izoluje od chladu zo snehu.

Ako si môžem byť istý, že moja obuv je 100 % nepremokavá?

O nepremokavosti vašej obuvi sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami napoly ponorenými vo vode a súčasne vďaka testom používania a starnutia v teréne. Počas testu nepremokavosti overujeme 3 stupne nepremokavosti: 2 000 ohybov (asi 4 km chôdze), 4 000 ohybov (asi 8 km chôdze) a 8 000 ohybov (asi 16 km chôdze). Tento model obuvi bol testovaný na 8000 ohybov, čo zodpovedá 16 km chôdze.

Priedušná obuv pre čo najvyššiu tepelnú pohodu.

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi teplom, ktoré poskytuje obuv a jej priedušnosťou. V prípade prílišnej hrejivosti alebo nedostatočnej priedušnosti sa hromadí vlhko a môže sa dostaviť pocit chladu. Vašu obuv sme s ohľadom na vašu pravidelnú a niekedy intenzívnu aktivitu navrhli s membránou, ktorej úlohou je zabrániť vniknutiu vody a súčasne umožniť odvádzanie vlhkosti v opačnom smere.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí s dezénom, jeho hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke podľa vzoru pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu obuvi dozadu pri stúpaní a stabilizuje obuv.
Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu obuvi na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach mojej obuvi?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má vzorku (5 mm), ktorá zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť a držanie. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Prečo je dôležité, aby noha dobre držala v turistickej obuvi?

Držanie topánky na chodidle je kľúčové pre vaše pohodlie pri chôdzi. Dobré držanie topánky optimalizuje vaše kroky pri terénnych nerovnostiach (stúpanie a klesanie), zabraňuje kĺzaniu chodidla v topánke a obmedzuje vznik otlakov. Prenos vašej energie do topánky je sprevádzaný menšou stratou a teda aj menšou únavou. Toto je ešte dôležitejšie pri chôdzi so snežnicami.

Je moja obuv dobre prispôsobená na chôdzu so snežnicami?

Túto obuv sme navrhli na turistiku v snehu so snežnicami alebo bez snežníc. Zvršok obuvi (polovysoký typ) spolu s návlekmi (vonkajšie alebo integrované v nohaviciach) zaisťujú dobrú ochranu pred vniknutím snehu. Táto obuv je vďaka nepremokavosti, hrejivosti, držaniu chodidla a tuhosti viac prispôsobená na chôdzu so snežnicami.

Bude mať moja obuv dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši inžinieri realizujú testy v laboratóriách, aby sa zaručila vaša plná spokojnosť pri používaní. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: držanie háčikov a remienkov, lepenie, súlad s toxikologickými požiadavkami, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Pre čo najlepšie vybavenie v zime vám odporúčame dodržiavať tieto zásady.
Teplo: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).
Priedušnosť: vyberte si ponožky podľa intenzity turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie vlhkosti.
Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku a uprednostnite vysoké modely, ak chcete väčšiu ochranu.

Ako zachovať funkčné vlastnosti mojej obuvi?

Vodoodpudivosť materiálu je jeho schopnosť nechať vodu stekať po povrchu bez toho, aby ju vsakoval. Odev nenasiakne vodu a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodpudivosť docielite prípravkom aplikovaným na vonkajšiu stranu látky. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti oblečenia. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ideálna výbava na turistiku v chladnom počasí!

Túto obuv sme navrhli ako jeden z prvkov ideálnej zostavy na turistiku v chladnom počasí: zostava SH500. S nohavicami, fleecovou mikinou SH500, obuvou SH520 a snežnicami SH500 si vychutnáte výlety na snehu za každého alebo takmer každého počasia. V každom prípade už nemusíte čakať na ideálne podmienky alebo mať všetko so sebou v batohu, lebo môžete vyraziť naľahko a dobre vybavení!

Ako funguje záruka výrobku?

Záruka výrobku trvá 2 roky počnúc dátumom predaja vyznačenom na vašom pokladničnom bločku. Produkt v záruke bude zdarma vymenený. Záruka sa vzťahuje na chyby vášho výrobku okrem tých, ktoré vyplývajú z jeho bežného či netradičného používania.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z celej doby jeho životnosti pomocou rozličných ukazovateľov. Výrobky dostávajú známku na stupnici ABCDE. Tá ukazuje, ktoré z nich majú najlepšie výsledky v ochrane životného prostredia a umožňuje porovnať ich s ostatnými. Decathlon sa dobrovoľne prihlásil k tomuto hodnoteniu. Všetky naše snahy týkajúce sa udržateľného rozvoja sú uvedené na: http://developpement-durable.decathlon.com/.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Zvršok:
60.00% polyuretán, 40.00% polyester
Podošva:
60.00% kaučuk, 40.00% EVA (etylénvinylacetát)
Hrejivá podšívka
18.00% polyuretán, 82.00% polyester
Podšívka:
100.00% polyester
Tipy na skladovanie Odporúčame skladovať na dobre vetranom, tmavom a suchom mieste.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie