Naše predajne sú otvorené pre všetkých v režime základ.
Kód : 8491780
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
KOMBINÉZY 10/18°

Dámska polosuchá potápačská neoprénová kombinéza SCD 500 7 mm do chladných vôd SUBEA

SUBEA
4.5/5
4.5/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 30/01/2022 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 01/02/2022 2.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 01/02/2022 3.99
Náš tím skúsených potápačov vyvinul túto polopriepustnú kombinézu s kuklou, ideálnu pre pokročilé potápačky do chladných vôd (10 °C až 18 °C). Dámska polopriepustná neoprénová kombinéza s hrúbkou 7 mm a kuklou na podmorské potápanie s prístrojom v teplých aj studených vodách.

Výhody

Ochrana pred chladom Polopriepustná hrúbka 7 mm.
Thermospan na hrudi a plyš. Dvojité hladké manžety.
Jednoduché obliekanie Jednodielna kombinéza so samostatnou kuklou.
Zips na zápästiach a na členkoch.
Vodotesnosť Vodoodolný zips T-Zip na chrbte.
Dvojité manžety na zips, z vnútra hladké.
Voľnosť pohybu Pre jednoduchší pohyb je strih na rukách, nohách a krížoch tvarovaný.
Odolnosť Výstuhy na kolenách (Supratex) a potlač na ramenách a chrbte.
Telesná prispôsobivosť Navrhnuté, vyvinuté a testované ženami, pre ženy!
Detail výrobku

Technický popis

Tepelná izolácia

Kombinéza je zložená zo strečových neoprénových dielov hrubých 7 mm s toleranciou výrobnej odchýlky.
Thermospan na hrudi a na chrbte + plyš (froté nylón) na ramenách pre zvýšený pocit tepla. Supratex na kolenách pre odolnosť voči oderu. Streč na zvyšku kombinézy. Hladké manžety Glideskin na krku, koncoch rukávov a nohavíc: hladká časť sa musí otočiť tak, aby sa prilepila na vašu pokožku a zamedzila tak vniknutiu vody.

Vodotesný zips a spoje kombinézy

Chrbtový zips značky Tizip je úplne vodotesný. Pre predĺženie jeho životnosti a ľahšie otváranie odporúčame zips pravidelne natierať silikónovou masťou. Švy kombinézy a kukly sú vodotesné, spájané metódou GBS (Glued and Blind Stitched): neoprén je najprv lepený, následne šitý na dosiahnutie maximálnej odolnosti (ihla nepreniká neoprénom úplne, aby sa zabránilo prieniku vody).

Voľnosť pohybu

Jednodielna kombinéza so samostatnou kuklou. Bočné časti strečového neoprénu (veľmi ohybný a pružný neoprén) sa veľmi dobre prispôsobia individuálnej telesnej stavbe.
Bezšvové vyhotovenie pod pazuchami uľahčuje pohyb paží. Pre jednoduchší pohyb je strih na rukách, nohách a krížoch vytvarovaný.

Kukla

Samostatná neoprénová kukla s hrúbkou 7 mm, s nylonovými sponami (Plush) na vnútornej strane a tvarovanou bradou. Sivý stredový pás je zo strečového neoprénu, aby sa lepšie prispôsobil tvaru hlavy.
Systém Air Expulse: systém vypúšťajúci vzduchové bublinky v kukle. Je pripevnená vďaka krúžku priamo na karabíne na stehne kombinézy.

Obliekanie a vyzliekanie kombinézy

Dvojité manžety so zipsom na rukách a nohách pre maximálne pohodlné obliekanie. Dlhšia šnúrka zjednodušuje zapínanie na chrbte.

Výstuhy na obmedzenie opotrebovania

Tvarované výstuhy na kolenách (Supratex) a výstuhy s potlačou na pleciach a spodnej časti chrbta. Výstuže chránia pred odieraním od okolia a materiálu. Vnútorné švy sú pre zvýšenie pevnosti spevnené nášivkami. Lepené/šité GBS spoje z nylonovej nite pre lepšiu odolnosť voči oderu. Priľnavá potlač na zápästí bráni otáčaniu počítača.

Trieda tepelnej výkonnosti

Kombinéza na potápanie s prístrojom bola testovaná francúzskym inštitútom pre potápanie INPP (vo francúzskom meste Marseille) a spĺňa normu EN 14225-1: 2017.

Táto kombinéza je certifikovaná ako potápačský oblek triedy B.
A (+7 °C/+12 °C / +45 °F/+54 °F), B (+10 °C/+18 °C / +50 °F/+64 °F), C (+16 °C/+24 °C / +61 °F/+75 °F), D (+22 °C/+30 °C / +72 °F/+86 °F).

Čo je polopriepustná kombinéza?

Polopriepustná kombinéza funguje na rovnakom princípe ako vlhká kombinéza, avšak chrbtový zips Tizip je vodotesný. Manžety na končatinách zabraňujú vtekaniu vody. Oblečenie s nízkou cirkuláciou vody! Keďže voda nepreteká, dochádza k menším energetickým stratám. Aj keď je vaše telo mokré, hlavnou výhodou tejto kombinézy je uchovávanie tepla počas potápania.

Správne použitie polopriepustnej kombinézy

Pred ponorom nalejte do vašej kombinézy trochu vlažnej vody (princíp izotermickej nádoby). To znižuje stlačenie tela: pod efektom zníženého tlaku sa vzduch uviaznutý v kombinéze počas obliekania stlačí a môže vyvolať prasknutie neoprénu, nariasiť sa a spôsobiť priečenie na koži. Vodotesný zips pravidelne natierajte nemastným silikónom.

Triky na obliekanie potápačskej kombinézy

Vložte chodidlo do plastového vrecúška. Následne ju vopchajte do kombinézy. Chodidlo sa z nej celé vysunie bez toho, aby sa zachytávalo! Pri jej nastavovaní poproste ďalšiu osobu, aby fúkala do rukáva od zápästia. Vzduch nafúkne vnútrajšok neoprénovej kombinézy a na chvíľu ju odlepí od vašej pokožky. Potom môžete ľahko urobiť posledné úpravy a nastavenia.

Triky na údržbu potápačskej kombinézy

1) Po každom použití kombinézu z vnútornej aj z vonkajšej strany namočte do čistej vody.
2) Následne ju ošetrite baktericídnym prípravkom.
3) Dobre opláchnite čistou vodou.
4) Nechajte vysušiť na širokom ramienku na tienistom a dobre vetranom mieste. Pozor, slnko odfarbuje textilné časti a urýchľuje starnutie neoprénu.
Zipsy možno vyčistiť pomocou zubnej kefky, a naolejovať pomocou vhodného silikónového maziva.

Hmotnosť

XS: 2,8 kg
S: 2,9 kg
M: 3 kg
L: 3,1 kg
XL: 3,2 kg

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Pena
100% neoprén
Podšívka
100% polyamid
Tipy na údržbu Po použití opláchnite v čistej vode.
Odporúčanie pri praní
Perte v rukách
Perte v rukách
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Kombinézu nechajte vyschnúť mimo dosahu slnečného svetla a ďaleko od zdrojov tepla. Zaveste kombinézu na ramienko, aby sa zachoval jej tvar a nepoškodil neoprén.
Obmedzenie v používaní Pravidelne používajte nemastný silikónový gél.
inštrukcie Viac informácií o tomto výrobku nájdete v návode

Naše záväzky

Schválil Naším odborným partnerom je PlanetOcean (5-hviezdičkové PADI potápačské centrum) vo Water Sports Center by Decathlon v Hendaye, Francúzsko. Toto centrum používa výrobky značky Subea celý rok. Tím inštruktorov sa podieľa na náročnom vývoji potápačských výrobkov Subea: od samotného návrhu s tímom Subea (vedúci výroby, dizajnéri a inžinieri) až po dlhodobé skúšky v spolupráci s potápačmi z potápačského centra (od začiatočníkov až po skúsených inštruktorov).
Testovanie výrobku Výrobok bol vytvorený a testovaný našimi tímami a odbornými partnermi vo výskumnom centre Hendaye vo Francúzsku s cieľom otestovať izolačné vlastnosti.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie