Od 10.12 sú naše predajne otvorené v OP režime. Výdajné miesta na predajniach sú otvorené pre všetkých.
Kód : 8545367
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBUV NA ZIMNÚ TURISTIKU PRE ŽENY

Dámska kožená hrejivá nepremokavá obuv SH500 U-Warm na turistiku QUECHUA

QUECHUA
4.8/5
4.8/5

Farba : Škoricová

Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 25/01/2022 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 25/01/2022 2.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 25/01/2022 3.99
Chystáte sa na turistiku na utlačenom snehu? Užite si pohodlie vo vysokej a nepremokavej koženej obuvi, ktorá udrží vaše nohy v suchu. Vhodná do nižšieho snehu. Vydajte sa na túru aj do zasneženého terénu! Táto vysoká, nepremokavá kožená obuv udrží vaše nohy v teple až do -19 °C. Je priľnavá na snehu, takže si môžete vychádzku užiť na maximum.

Výhody

Hrejivosť Komfortná teplota v pokoji: -5 °C. V pohybe: -19 °C.
Nepremokavosť Nepremokavá a priedušná membrána udržuje nohy v suchu.
Protišmykové vlastnosti Podrážka s technológiou Snowcontact: špeciálne materiály a vzorka podrážky
Priľnavosť Dobrá priľnavosť na snehu vďaka rozmiestneniu výstupkov a hĺbke vzorky (5 mm).
Držanie na nohe Vysoký kožený zvršok a šnurovanie so 6 háčikmi na dobré nastavenie a spevnenie.
Obmedzenie prenikania snehu Vysoký nastaviteľný zvršok so šnurovaním bráni preniknutiu snehu.

Technický popis

Mám istotu, že je obuv dostatočne teplá na zimné túry?

Zvolili sme ultra hrejivú podšívku a veľký objem na zlepšenie izolácie, aby ste boli lepšie chránení pred chladom.
Testovali sme ju v laboratóriu aj v teréne v spolupráci s reprezentatívnou vzorkou používateľov. Overovali sme, do akej teploty sa v nej budete cítiť pohodlne, keď práve stojíte a keď kráčate, pretože obe teploty sa veľmi líšia: -5 °C v statickej polohe a -19 °C pri pohybe. Berieme do úvahy rozdiely v pociťovaní chladu medzi mužmi a ženami.

Ako ma obuv ochráni pred vonkajšími podmienkami?

Vaša obuv bola vyrobená z kože a s membránou, ktorá zaisťuje vodotesnosť a priedušnosť. Membrána je veľmi tenká vrstva (5 až 25 mikrometrov) pripevnená zvnútra k materiálu, ktorá zabraňuje vnikaniu vody a umožňuje únik vlhkosti. Vysoký zvršok s elastickou manžetou zaisťuje dobrú ochranu pred chladom a vniknutím snehu a medzipodrážka dokonale izoluje. Vaše chodidlá budú dobre chránené, v teple a v suchu.

Ako získam istotu, že obuv je 100 % nepremokavá?

O nepremokavosti obuvi sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami ponorenými do polovice zvršku vo vode a vďaka testom používania a starnutia obuvi pri používaní v teréne. Počas testu nepremokavosti overujeme 3 stupne nepremokavosti: 2 000 ohybov (asi 4 km chôdze), 4 000 ohybov (asi 8 km chôdze) a 8 000 ohybov (asi 16 km chôdze). Tento model obuvi bol testovaný na 4 000 ohybov, čo zodpovedá 8 km chôdze.

Priedušná obuv pre čo najvyššiu tepelnú pohodu

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi hrejivosťou, ktorú obuv poskytuje, a jej priedušnosťou. V prípade prílišnej hrejivosti alebo nedostatočnej priedušnosti sa hromadí vlhko a môže sa dostaviť pocit chladu. Vašu obuv sme navrhli s ohľadom na vašu aktivitu, či už pravidelnú alebo občas intenzívnu. Má membránu, ktorej úlohou je zabrániť vniknutiu vody a súčasne umožniť odvádzanie vlhkosti v opačnom smere.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí s dezénom, jeho hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke podľa vzoru pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu obuvi dozadu pri stúpaní a stabilizuje ju.
Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu obuvi na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Aký druh záberu a priľnavosti mi poskytne táto obuv?

Tieto podošvy boli navrhnuté tak, aby prinášali maximálne pohodlie, čo sa týka priľnavosti pri došľape a protišmykových vlastností na snehu. Pri rozmiestnení a výške dezénu (5 mm) sme sa nechali inšpirovať chodidlami rysa a navrhli sme ho strategicky pre optimálny záber na turistike v snehu s prevýšením. Povrch a vzor dezénu je navrhnutý tak, aby dokonale priliehal k vrstve tvrdého snehu a odvádzal prebytočnú vodu, aby nedochádzalo k prekĺzavaniu.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach mojej obuvi?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má vzorku, ktorá zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť a držanie. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Prečo je dôležité mať počas vychádzky dobre spevnené chodidlo?

Počas chôdze je nevyhnutné, aby obuv dobre spevňovala chodidlo. Dobre spevňujúca obuv totiž zlepšuje chôdzu v nerovnom teréne (výstup a zostup), bráni šmýkaniu chodidla a vzniku otlakov. Dochádza k menším stratám pri prenose energie do obuvi, vďaka čomu sa menej unavíte. Je to veľmi dôležité najmä pri chôdzi na snežniciach.

Bude mať moja obuv dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši návrhári realizujú testy v laboratóriách, aby sme si boli istí, že s našimi výrobkami budete vždy spokojní. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: odolnosť proti odtrhnutiu očiek a popruhov, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Prečo si vybrať koženú obuv na zimnú turistiku?

Koža je mimoriadne pohodlná, odolná (prírodný materiál) a pružná, takže poskytuje viac pohodlia.
Tento materiál je prirodzene nepremokavý a priedušný.
Teplá v zime a studená v prechodnom období, koža zaisťuje prirodzenú tepelnú reguláciu obuvi.
Pre správnu údržbu a optimalizovanie životnosti obuvi vám odporúčame dôkladné čistenie mäkkou kefou.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Aby ste boli na zimu poriadne pripravení, odporúčame dodržiavať nasledujúce zásady:
Hrejivosť: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).
Priedušnosť: Vyberte si ponožky podľa intenzity turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie vlhkosti.
Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku a uprednostnite vysoké modely, ak chcete väčšiu ochranu.

Ako ochrániť funkčné vlastnosti mojej obuvi?

Vodoodolnosť látky je jej schopnosť nechať stekať vodu po svojom povrchu bez toho, aby ju absorbovala. Materiál nenasiakne vodou a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti výrobku. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ako funguje záruka výrobku?

Záruka výrobku trvá 2 roky počnúc dátumom predaja vyznačenom na vašom pokladničnom bločku. Produkt v záruke bude zdarma vymenený. Záruka sa vzťahuje na chyby vášho výrobku okrem tých, ktoré vyplývajú z jeho bežného či netradičného používania.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z celej doby jeho životnosti pomocou rôznych ukazovateľov. Výrobky dostávajú známku na stupnici ABCDE. Tá ukazuje, ktoré z nich majú najlepšie výsledky v ochrane životného prostredia a umožňuje porovnať ich s ostatnými. Decathlon sa dobrovoľne prihlásil k tomuto hodnoteniu. Všetky naše aktivity týkajúce sa udržateľného rozvoja sú uvedené na: https://sustainability.decathlon.com/

Hmotnosť

36: 0,9 kg
37: 0,95 kg
38: 1 kg
39: 1,1 kg
40: 1,2 kg
41: 1,25 kg
42: 1,3 kg

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Zvršok:
60% teľací nubuk, 10% polyuretán, 30% polyester
Podošva:
70% polyuretán, 30% kaučuk
Podšívka:
40% polyester, 60% polyamid
Hrejivá podšívka
40% polyester, 60% polyamid
Tipy na údržbu Po použití opláchnite v čistej vode. Sušte na suchom a vetranom mieste.
Tipy na skladovanie Odporúčame skladovať na dobre vetranom, tmavom a suchom mieste.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie