Kód : 8545368
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBUV NA ZIMNÚ TURISTIKU PRE ŽENY

Dámska hrejivá nepremokavá polovysoká obuv SH100 X-Warm na turistiku QUECHUA

QUECHUA
4.6/5
4.6/5

Farba : Tmavá arktická modrá / SVETLOŠEDÁ

Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 08/08/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 10/08/2021 3.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 10/08/2021 3.99
Náš tím vyvinul túto hrejivú a nepremokavú obuv na každodenné zimné vychádzky. Kombinácia pohodlia, stability a štýlu. Turistická obuv alebo pohodlné tenisky počas zimných vychádzok? Vyberte si 2 v 1. Vďaka modernému vzhľadu môžete obuv využiť na turistiku aj každodenné aktivity.

Výhody

Hrejivosť Komfortná teplota v pokoji: 0 °C. Pri chôdzi: -9 °C.
Nepremokavosť Nepremokavá a priedušná membrána udržuje nohy v suchu.
Protišmykové vlastnosti Podrážka s technológiou Snowcontact: špeciálne materiály a vzorka podrážky
Priľnavosť Záber na snehu vďaka usporiadaniu a hĺbke vzorky 3 mm.
Držanie na nohe Polovysoký zvršok a šnurovanie s 2 priechodkami v hornej časti.
Obmedzenie prenikania snehu Vysoký nastaviteľný zvršok so šnurovaním bráni preniknutiu snehu.

Technický popis

Mám istotu, že je obuv dostatočne teplá na zimné túry?

Termoizolačné vlastnosti obuvi meriame v spolupráci so vzorkou používateľov na báze pocitových testov chladu v teréne i laboratóriu pri odpočinku (staticky 0 °C) i počas aktivity (dynamicky -9 °C). Vďaka týmto testom dokážeme presne zistiť teplotu, pri ktorej vás obuv ochráni. Hraničné komfortné teploty sú vyznačené na obuvi. Berieme do úvahy rozdiely v pociťovaní chladu medzi mužmi a ženami.

Ako ma obuv ochráni pred vonkajšími podmienkami?

Vaša obuv je vybavená membránou, ktorá zaisťuje optimálnu nepremokavosť. Membrána je veľmi tenká vrstva (5 až 25 mikrometrov) nalepená na vnútornej strane látky, ktorá zabraňuje prenikaniu vody a zároveň umožňuje odvod vlhkosti. Vaše chodidlá tak ostanú v teple a zároveň v suchu. Podrážka spolu s medzipodošvou izolujú chodidlá od chladu pri kontakte so snehom.

Priedušná obuv pre čo najvyššiu tepelnú pohodu

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi hrejivosťou, ktorú obuv poskytuje, a jej priedušnosťou. V prípade prílišnej hrejivosti alebo nedostatočnej priedušnosti sa hromadí vlhko a môže sa dostaviť pocit chladu. Túto obuv sme navrhli s ohľadom na vašu aktivitu, či už príležitostnú alebo pravidelnú, s membránou, ktorej úlohou je zabrániť vniknutiu vody a súčasne umožniť odvádzanie vlhkosti v opačnom smere.

Ako získam istotu, že obuv je 100 % nepremokavá?

O nepremokavosti obuvi sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami ponorenými do polovice zvršku vo vode a vďaka testom používania a starnutia obuvi pri používaní v teréne. Počas testu nepremokavosti overujeme 3 stupne nepremokavosti: 2 000 ohybov (asi 4 km chôdze), 4 000 ohybov (asi 8 km chôdze) a 8 000 ohybov (asi 16 km chôdze). Tento model obuvi bol testovaný na 4 000 ohybov, čo zodpovedá 8 km chôdze.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí s dezénom, jeho hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke podľa vzoru pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu obuvi dozadu pri stúpaní a stabilizuje ju.
Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu obuvi na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Aký druh záberu a priľnavosti mi poskytne táto obuv?

Tieto podošvy boli navrhnuté tak, aby prinášali maximálne pohodlie, čo sa týka priľnavosti pri došľape a protišmykových vlastností na snehu. Rozmiestnenie a výška vzorky podrážky (3 mm) zaručuje na snehu optimálnu priľnavosť. Povrch a vzor dezénu je navrhnutý tak, aby dokonale priliehal k vrstve tvrdého snehu a odvádzal prebytočnú vodu, aby nedochádzalo k prekĺzavaniu.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach mojej obuvi?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má vzorku, ktorá zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť a držanie. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Bude mať moja obuv dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši návrhári realizujú testy v laboratóriách, aby sme si boli istí, že s našimi výrobkami budete vždy spokojní. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: odolnosť proti odtrhnutiu očiek a popruhov, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Aby ste boli na zimu poriadne pripravení, odporúčame dodržiavať nasledujúce zásady:
Hrejivosť: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).
Priedušnosť: Vyberte si ponožky podľa intenzity turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie vlhkosti.
Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku a uprednostnite vysoké modely, ak chcete väčšiu ochranu.

Ako ochrániť funkčné vlastnosti mojej obuvi?

Vodoodolnosť látky je jej schopnosť nechať stekať vodu po svojom povrchu bez toho, aby ju absorbovala. Materiál nenasiakne vodou a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti výrobku. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ako funguje záruka výrobku?

Záruka výrobku trvá 2 roky počnúc dátumom predaja vyznačenom na vašom pokladničnom bločku. Produkt v záruke bude zdarma vymenený. Záruka sa vzťahuje na chyby vášho výrobku okrem tých, ktoré vyplývajú z jeho bežného či netradičného používania.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z celej doby jeho životnosti pomocou rôznych ukazovateľov. Výrobky dostávajú známku na stupnici ABCDE. Tá ukazuje, ktoré z nich majú najlepšie výsledky v ochrane životného prostredia a umožňuje porovnať ich s ostatnými. Decathlon sa dobrovoľne prihlásil k tomuto hodnoteniu. Všetky naše aktivity týkajúce sa udržateľného rozvoja sú uvedené na: https://sustainability.decathlon.com/

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Zvršok:
35% polyuretán, 60% polyester, 5% polyamid
Podošva:
70% kaučuk, 30% EVA (etylénvinylacetát)
Podšívka:
100% polyester
Hrejivá podšívka
100% polyester
Tipy na údržbu Po použití opláchnite v čistej vode. Sušte na suchom a vetranom mieste.
Tipy na skladovanie Odporúčame skladovať na dobre vetranom, tmavom a suchom mieste.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie