Kód : 8379422
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBUV NA KARDIOFITNESS

Dámska obuv 100 na kardio fitness čierno-ružová DOMYOS

DOMYOS
4.4/5
DECATHLON.SK
18.99 -15 %

od

15.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od 17/12/2019 Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od 17/12/2019 do vyčerpania zásob.
18.99 - %
Avant0Maintenant18.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Ideálne na začiatky s fitness. Dámska obuv 100 má drážky ideálne v prednej časti chodidla, takže umožňujú prirodzený pohyb pri každej zmene smeru.

Výhody

Pružnosť pri pohybe Drážky v prednej časti chodidla pomáhajú pri každej zmene smeru.
Držanie na nohe Nastaviteľné remienky zaisťujú pevnosť špičky pri bočných pohyboch.
Tlmenie došľapu Hustota podrážky je schopná pohlcovať nárazy, čím chráni vaše telo pri skákaní.

Technický popis

Prečo treba mať špeciálnu obuv na fitness?

Na základe štúdií realizovaných laboratóriom Sporstlab sme zistili, že fitness sa vyznačuje množstvom rôznorodých pohybov, ktoré sú iné než pri ostatných športoch. Sú to pohyby ako napríklad: rotácie, výskoky, drepy, výpady. Pri fitness sa nevyužívajú takmer žiadne lineárne pohyby na rozdiel od behu, ktorého základom sú predovšetkým lineárne pohyby. Všetku našu obuv vyvíjame tak, aby ste mohli vykonávať všetky tieto pohyby bezpečne a bez rizika zranenia.

Bežecká obuv na cvičenie fitness (alebo naopak) naozaj nie je dobrý nápad.

Nosenie špeciálnej obuvi na fitness znižuje riziko zranenia o 20 % v porovnaní s nosením bežeckej obuvi.
Ale prečo? Naši výskumníci sa zamerali na špecifické pohyby chodidla pri rôznych športoch: došľap pri behu, rotácie pri cvičení fitness. Nosenie vhodnej obuvi určenej na váš šport ochráni vaše chodidlá a zvýši váš výkon!

Drop podrážky: výškový rozdiel medzi prednou a zadnou časťou

Každá naša obuv na fitness má drop 4 mm. Tento drop 4 mm vám zaistí pocit bosých chodidiel (bosá noha = nulový drop). Je dôležité vedieť, že ak ste naučení nosiť obuv s vyšším dropom (napr. topánky na opätku), budete potrebovať určitý čas, kým si zvyknete na vašu novú obuv.

Ohybnosť vo všetkých smeroch

Ohybnosť vo všetkých smeroch predstavuje schopnosť obuvi ohýbať sa a rotovať tak, aby vám uľahčila zmeny smeru pohybu. Zo štúdií vyplýva, že potreba ohýbania a rozťahovania je 1,7x dôležitejšia pri fitness než pri behu. Aj pohyb členka je pri fitness iný než pri behu. Preto vyrábame obuv špeciálne prispôsobenú rozličným pohybom pri cvičení fitness.

Spevnenie špičky

Prečo je to dôležité? Pevnosť špičky, najdôležitejšie oporné miesto pri fitness, pomáha udržať rovnováhu pri dotyku so zemou pri zmene smeru.

Tlmenie v prednej časti

Tlmenie je schopnosť obuvi tlmiť nárazy a znižovať vibrácie. K otrasom medzi chodidlom a podložkou dochádza pri fitness v oblasti špičky, zatiaľ čo pri behu otrasy vznikajú v oblasti päty. Vyvinuli sme obuv s optimálnym tlmením na ochranu vášho tela proti opakovaným nárazom a na stabilizáciu vašej opory, ktoré sú potrebné na vaše tréningy.

Priľnavosť a rotácia

Dobrá priľnavosť tohto modelu umožňuje rýchlu a ľahkú zmenu smeru, zatiaľ čo menšia priľnavosť v oblasti rotácie umožňuje otáčanie alebo krútenie bez nadmerného namáhania kĺbov. Základom je teda rovnováha medzi týmito dvoma potrebami. Kombinácia senzorických, mechanických a biomechanických testov nám umožnila stanoviť správnu úroveň priľnavosti a opornú oblasť používanú pri rotácii.

Ako to môžeme dokázať? Testovanie výrobku

V našich laboratóriách analyzujú výskumní pracovníci pohyby športovcov pomocou senzorov, ktoré sú schopné presne merať reakcie ľudského tela. Nič však nenahradí praktickú skúsenosť, preto naše výrobky testujeme aj pri praktickom použití. Vďaka tomu vám vieme ponúknuť kvalitné výrobky za dostupné ceny, aby ste sa svojmu športu mohli venovať v čo najlepších podmienkach.

Bonus? Žiadne šmuhy na podlahe.

Naša podrážka nezanecháva stopy na podlahe.

Môžem behať na bežeckom páse v obuvi na fitness?

Naša obuv na fitness je špeciálne navrhnutá na tréningy kardiofitness. Je tiež vhodná na beh na bežeckom páse, ale pri obmedzenom používaní. Ak sa chcete pred tréningom alebo po ňom zahriať na bežeckom páse, obuv je na tento účel vhodná. Avšak pokiaľ si chcete vyložene zabehať na bežeckom páse alebo vonku, kvôli vašej bezpečnosti odporúčame zvoliť bežeckú obuv na to určenú.

Obuv na fitness výlučne do interiéru?

Kardiofitness sa väčšinou cvičí v telocvični alebo v domácom prostredí. Naša obuv bola preto navrhnutá na cvičenie v interiéri. Gumená podrážka je určená výhradne na používanie v interiéri, pretože je mäkšia. Používanie obuvi v exteriéri na asfalte tak urýchli opotrebenie gumenej podrážky.
Priľnavosť podrážky je testovaná na mäkších povrchoch – telocvičňa, domáce prostredie. Priľnavosť gumenej podrážky je preto prispôsobená cvičeniu na týchto povrchoch.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Zvršok:
20.00% polyuretán, 80.00% polyester
Podošva:
30.00% kaučuk, 70.00% EVA (etylénvinylacetát)
Podšívka:
100.00% polyester
Tipy na údržbu Perte v ruke. Nesušte v sušičke.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie