Kód : 8545711
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBLEČENIE NA ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE ŽENY POKROČILÉ

Dámska lyžiarska bunda 500 na zjazdové lyžovanie čierna WEDZE

WEDZE
4.5/5

Farba : ČIERNA

DECATHLON.SK
74.99 - %

od

74.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
74.99 - %
Avant0Maintenant74.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Chcete sa zdokonaľovať v zjazdovom lyžovaní aj v chladnom počasí? Vďaka výplni z páperia vám táto bunda poskytne veľmi dobrú úroveň hrejivosti. Okrem toho, že je táto bunda veľmi hrejivá, má nepremokavú membránu a nepriepustné švy, čo umožňuje vynikajúcu ochranu pred nečasom.

Výhody

Nepremokavosť Dobrá: membrána 8 000 mm a vodotesné švy vás udržia v suchu.
Priedušnosť Priedušný materiál a odvetrávací pás na chrbte.
Hrejivosť Hybridná výplň, páperie na trupe a recyklovaná vata na ramenách.
Vodoodpudivosť Vodoodpudivý vonkajší materiál, ktorý nesaje vodu.
Možnosť nastavenia Nastavenie kapucne a manžiet rukávov.
Vrecká 5 vreciek: 2 na ruky, 1 vrecko na skipas, 1 vnútorné a 1 sieťka na okuliare.
Pohodlie Hrejivý a hebký golier zaručuje ochranu a pohodlie.
Jednoduché použitie Automatický snehový pás, koniec s nastavovaním.

Technický popis

Aká výplň zaručuje hrejivosť mojej bundy?

Páperie a perie, známe svojou veľkou tepelnou izoláciou, poskytujú takisto vynikajúci pomer hmotnosť/hrejivosť/stlačiteľnosť. Avšak je potrebné vedieť, že hrejivosť pochádza z kombinácie medzi gramážou páperie/perie a plnivosťou bundy. Spolu vám poskytujú hrejivosť a izolujú vás pred chladom. (Výplň 50 % páperie a 50 % perie na trupe, recyklovaná vata 100 g/m² naspodku bundy a ramenách, 60 g/m² v golieri).

Aké ďalšie prvky okrem výplne prinášajú hrejivosť?

Okrem výplne bundy vás pomáhajú ešte viac izolovať od chladu nepremokavé zipsy, snehový pás, golier, nastaviteľná kapucňa a nastavenie manžiet rukávov, aby ste mali väčší pocit tepla.

Čo je to membrána a na čo slúži?

Membrána je veľmi tenký materiál nanesený na vnútornú stranu vonkajšieho materiálu bundy. Hydrofilná membrána bráni prenikaniu vody zvonku a súčasne zvnútra odvádza telesnú vlhkosť. Vďaka tomu dokáže membrána lyžiarov udržať v teple a v suchu.

Ako sa meria nepremokavosť bundy?

Odolnosť materiálu voči tlaku vody je vyjadrená v mm vodného stĺpca (norma ISO 811). Čím je hodnota vyššia, tým je látka nepremokavejšia. Materiál s nepremokavosťou 8 000 mm odoláva tlaku vyvíjanému 8 000 mm vody.

Aké prvky bundy ma chránia pred nepriaznivým počasím?

Bunda 500 bola vyrobená s použitím kvalitného materiálu a spojov, ktoré bránia prenikaniu vody a znižujú účinky vetra, aby ste lepšie odolávali nepriaznivému počasiu (dážď, sneh, vietor atď.). Nepremokavosť tejto bundy bola testovaná v špeciálnej dažďovej komore, ktorá umožňuje simulovať podmienky, akým je lyžiar vystavený. Nepriepustnosť tohto výrobku sme overili lyžovaním v rôznych poveternostných podmienkach počas niekoľkých dní.

Na čo slúži vodoodpudivosť bundy?

Vodoodpudivosť materiálu znamená, že voda steká po povrchu bez toho, aby vsakovala. Bunda je vyrobená z vodoodpudivých materiálov, ktoré predlžujú jej odolnosť voči nepriaznivému počasiu. Vodoodpudivosť sa získava úpravou vonkajšej strany textílie, ale používaním sa tieto vlastnosti môžu meniť.

Ako obnoviť vodoodpudivosť bundy?

Mali by ste vedieť, že vodoodpudivosť sa dá obnoviť. Môžete pritom použiť nepremokavý sprej (v predaji v našich predajniach): produkt nastriekajte rovnomerne na celý odev a potom nechajte schnúť 10 až 12 hodín.

Čo znamená priedušná bunda?

Ide o produkt, ktorý dokáže prepúšťať vlhkosť vytváranú telom pri námahe. Priedušnosť materiálu sa meria pomocou odparovacieho odporu RET pri teste podľa normy ISO 11092. Čím je hodnota RET nižšia, tým je priedušnosť materiálu vyššia. Bunda 500 má RET 11. Sú to práve funkčné riešenia (zipsy, vetracie otvory, sieťovina), ktoré Wed'ze používa a ktoré obmedzujú zrážanie vo vnútri odevu a maximalizujú priedušnosť.

Aký strih má bunda 500?

Strih slim. Boky bundy padajú rovno a zostávajú rovnobežné bez toho, aby kopírovali tvar vašej hrude. Vnútorný objem umožňuje nosiť túto bundu v kombinácii s prvou a druhou funkčnou vrstvou.

Ako sa obliecť, aby mi bolo na zjazdovke teplo?

Aby ste boli v teple a suchu, dodržiavajte pravidlo 3 funkčných vrstiev. 1. vrstva (tzv. druhá koža) vás udrží v suchu. 2. vrstva (alebo izolačná vrstva) udržiava teplo. 3. vrstva (alebo ochranná vrstva) chráni pred nepriaznivým počasím.

Ako zabrániť prenikaniu snehu v prípade pádu?

Nastaviteľný snehový pás (ktorý je automatický) a nastaviteľné manžety zabraňujú prenikaniu snehu a vzduchu pri lyžovaní a najmä v prípade pádu.

Ako prať bundu?

* Bundu perte otočenú na ruby.
* Perte v práčke pri 30 °C. Zvoľte šetrný program. Používajte málo pracieho prášku a žiadnu aviváž.
* Pridajte do bubna práčky 2 čisté a ideálne biele tenisové loptičky.
* Dvakrát alebo trikrát opláchnite, aby sa odstránil zvyšok prášku z prania.

Ako sušiť bundu?

V sušičke (veľmi odporúčame).  
* Mierny alebo šetrný program.
* Pozor, žmýkajte na nízkych otáčkach.
* Sušte pomocou viacerých dlhých cyklov, aby sa dosiahlo presušenie do hĺbky.
* Medzi 2 cyklami páperie pretrepte, aby sa rozbili zhluky peria, ktoré sa vytvorili počas prania.
Ak nemáte sušičku, proces je dlhší. (Sušenie môže trvať 1 až 2 týždne na suchom mieste s rozloženou bundou). Bundu pretrepte, aby sa zabránilo zhlukom peria (aspoň 4/5-krát).

Odkiaľ pochádza používané perie?

Náš systém sledovateľnosti nám umožňuje zaručiť pôvod peria v súlade s našimi záväzkami týkajúcimi sa zodpovedných materiálov. Naši dodávatelia musia používať iba perie z kačíc chovaných kvôli mäsu a získané po usmrtení.
http://developpement-durable.decathlon.com/faq/.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z jeho celkového životného cyklu a na základe rôznych ukazovateľov. Je zavedené univerzálne skóre ABCDE, aby ste dokázali ľahko identifikovať produkty s najlepšími vlastnosťami z hľadiska vplyvu na životné prostredie, a to porovnaním výrobkov rovnakého typu (tričká, nohavice, batohy… ). Spoločnosť Decathlon sa dobrovoľne zapája do tohto procesu ekologického hodnotenia. Viac informácií na: http://sustainability.decathlon.com/.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
100.00% polyester
Hlavná podšívka
100.00% polyester
Výplň
50.00% šedé kačacie prachové perie, 50.00% šedé kačacie perie
Membrána
100.00% polyuretán
Tipy na údržbu Perte obrátené naruby. Perte so zapnutým zipsom. Perte samostatne. Sušte rozložené na rovnej ploche. Nechajte krátko vyžmýkať. Perte v programe na jemnú bielizeň. Pre ľahšiu údržbu výrobku odporúčame obrátiť sa na čistiareň..
Odporúčanie pri praní
Perte v práčke - max. 30 °C - veľmi šetrný postup
Perte v práčke - max. 30 °C - veľmi šetrný postup
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Skladujte podľa možnosti na ramienku a neskladajte, pretože to poškodzuje nepremokavosť materiálov. Pred odložením na suché a vetrané miesto nechajte výrobok úplne vysušiť.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Všetky výrobky Wed'ze sú navrhované a vyrábané na úpätí hory Mont Blanc. Potom ich testujeme v reálnych podmienkach, s akými sa stretnete pri používaní (sneh, chlad, prašan a pod.). Náš tím takto overuje, či výrobky dokonale zodpovedajú požiadavkám aktivity, na ktorú boli určené.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie