Kód : 8300326
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
PÁNSKE TURISTICKÉ VYCHÁDZKOVÉ BUNDY

Pánska bunda NH100 Raincut Demi Zip na nenáročnú turistiku modrá QUECHUA

QUECHUA
4.5/5
4.5/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 25/05/2022 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 25/05/2022 2.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 25/05/2022 3.99
Náš tím navrhol túto bundu na príležitostnú turistiku v daždivom počasí. Ideálna do daždivého počasia. Naša najlepšia cena za nepremokavú turistickú bundu! Ľahká, skladná, nepremokavá a priedušná. Táto funkčná bunda do dažďa poskytuje prídavnú ochranu a skladá sa do vlastného vrecka.

Výhody

Nepremokavosť Nepremokavý záter 2 000 mm. Nepriepustné hlavné švy. Kapucňa.
Jednoduchý prenos Vrecko na zips. Bundu možno zložiť do pravého vrecka.
Ekologická výroba Ekologicky vyrobená bunda z vlákien z recyklovaného polyesteru.
Priedušnosť Hydrofilný záter (RET = 12): obmedzuje zrážanie pary pod bundou proti dažďu.
Jednoduché použitie Sťahovanie kapucne. Pútko na zipsoch umožňuje ľahké rozopínanie s rukavicami.
Nízka hmotnosť Ľahká a skladná bunda do dažďa. Hmotnosť: 175 g vo veľkosti L.

Technický popis

Čo sme urobili pre to, aby sme zmiernili náš vplyv na životné prostredie

Chránime našu planétu a zároveň prinášame radosť z turistiky. Farbenie textílií si vyžaduje veľa vody, a tiež produkuje splaškové vody z farbiacich kúpeľov. Aby sme znížili tento vplyv na životné prostredie, vybrali sme hromadné farbenie pred spriadaním, ktoré pridáva pigmenty farby pri výrobe vlákna: farbenie „Dope Dyed“.

Náš vplyv na životné prostredie

Na stupnici od A do E získala táto bunda známku A. Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z celého ich životného cyklu. Výrobky dostávajú známku na stupnici ABCDE, podľa ktorej môžete ľahko zistiť, ktoré výrobky majú najlepšie výsledky v ochrane životného prostredia v rámci jedného druhu (tričká, nohavice, batohy). Spoločnosť Decathlon sa dobrovoľne podujala na tento proces ekologického hodnotenia.

Nepremokavosť oblečenia

Tento odev bol otestovaný v dažďovej komore pod 60 litrami vody/m²/h počas 1 hodiny. Test simuluje podmienky stredne silného dažďa. Materiál tejto bundy je vodoodpudivý, to znamená, že voda sa kĺže po jeho povrchu a nevpíja sa. Textil nevsakuje vodu, ostáva teda ľahký a priedušný. Vodoodpudivosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Navyše sme utesnili hlavné švy, ktoré sú najviac vystavené dažďu.

Ako trvalo zachovať nepremokavosť bundy

Na trvalé zaistenie nepremokavosti odporúčame opakovane obnovovať vodoodpudivosť látky: Môžete to vykonať po každom praní alebo po desiatich použitiach v daždi. Vodoodpudivosť možno ľahko obnoviť za tepla: v sušičke na bielizeň alebo napríklad rýchlym vyfénovaním. Pri praní je veľmi dôležité dôkladné vypláchnutie.Všetky odporúčania nájdete v návode na údržbu.

Meranie nepremokavosti vyjadrenej v mm alebo schmerberoch

Odolnosť látky sa meria tlakom vody vyjadreným v mm vodného stĺpca (test na základe normy ISO 811). Čím je hodnota vyššia, tým je látka nepremokavejšia. Materiál s nepremokavosťou 2 000 mm odoláva tlaku vyvíjanému 2 000 mm vody.

Priedušnosť materiálu

Na meranie priedušnosti materiálu sa používa hodnota RET (Resistance Evaporative Thermique) podľa testu na základe normy ISO 11092. Čím je hodnota odporu nižšia, tým lepšie dokáže materiál odvádzať telesnú vlhkosť vznikajúcu pri námahe, a je teda priedušnejší.
RET < 9 = mimoriadne priedušný materiál.
9 < RET < 12 = veľmi priedušný materiál.
12 < RET < 20 = priedušný materiál.
RET > 20 = málo priedušný alebo nepriedušný materiál.

Ako vybrať nepremokavú pláštenku podľa športu a športovej intenzity?

Pri športovaní sa potíte viac alebo menej podľa intenzity alebo dĺžky námahy. Ak priedušnosť materiálu nevyhovuje typu námahy, pot sa zráža na vnútornej strane bundy. Zvnútra ste mokrí: nepreniká dážď, ale zráža sa pot. Je preto potrebné vybrať si bundu do dažďa podľa typu námahy. Táto bunda je určená na dvojhodinovú turistiku rýchlosťou chôdze 5 km/h.

Ďalšie odporúčané výrobky

Ak si chcete chrániť aj spodnú časť tela a získať tak veľmi účinnú kompletnú súpravu na ochranu pred vetrom a silným dažďom, odporúčame vám vrchné nohavice proti dažďu Raincut. Pri týchto nohaviciach od roku 2019 pristupujeme k ekologickejšiemu procesu farbenia.

Záruka

Na naše turistické bundy sa vzťahuje záruka na 2 roky. Náš záväzok? Ponúkať odolné výrobky, ktoré vás budú sprevádzať na všetkých výletoch do prírody. Pretože najväčšiu radosť máme z toho, keď naše výrobky zostanú vašimi vernými spoločníkmi pri nezabudnuteľných dobrodružstvách!

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
100% polyester
Záter
100% polyuretán
Tipy na údržbu Perte so zapnutým zipsom. Nepoužívajte aviváž.
Odporúčanie pri praní
Perte v práčke - max. 30 °C - bežný postup
Perte v práčke - max. 30 °C - bežný postup
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Pred odložením vždy skontrolujte, či je bunda úplne suchá.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Všetky naše modely sú testované reprezentatívnou vzorkou turistov v rovnakých podmienkach, v akých sa ocitnete pri ich používaní aj vy. Sme presvedčení, že iba testovanie v reálnych podmienkach nám pomôže neustále zdokonaľovať technické vlastnosti a dizajn našich výrobkov.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie