Kód : 8573613
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
PÁNSKE TURISTICKÉ VYCHÁDZKOVÉ BUNDY

Pánska bunda do dažďa NH100 Raincut Full Zip na nenáročnú turistiku sivá QUECHUA

QUECHUA
4.4/5
4.4/5

Farba : Čierna / Čiernosivá

Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 29/05/2022 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 31/05/2022 2.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 31/05/2022 3.99
Naši návrhári vytvorili túto bundu do dažďa na príležitostné prechádzky v nenáročnom teréne. Ideálna do daždivého počasia. Táto turistická bunda je nepremokavou ochranou proti dažďu, ktorú môžete zobrať všade: ľahká, kompaktná a priedušná, dá sa zložiť do vrecka!

Výhody

Nepremokavosť Nepremokavý záter 2 000 mm. Nepriepustné hlavné švy. Kapucňa.
Jednoduchý prenos 2 vrecká. Pravé vrecko má suchý zips na uloženie bundy v jeho vnútri.
Ekologická výroba Ekologicky vyrobená bunda z vlákien z recyklovaného polyesteru.
Odvetrávanie Vetracie diely zaisťujú cirkuláciu vzduchu, čo obmedzuje kondenzáciu.
Priedušnosť Hydrofilný záter RET = 12 obmedzuje zrážanie pary pod odevom.
Jednoduché použitie Nastaviteľná kapucňa a pás pomocou elastických šnúrok.
Nízka hmotnosť Ľahká a skladná bunda do dažďa. Hmotnosť: 275 g vo veľkosti L.

Technický popis

Materiály šetrnejšie k životnému prostrediu

Chránime našu planétu a zároveň prinášame radosť z turistiky. Pri tejto bunde s tmavomodrou farbou používame náš nový postup farbenia šetrný k životnému prostrediu. Rozhodli sme sa, že od roku 2019 bude materiál všetkých ostatných farebných verzií vyrobený výhradne z recyklovaných polyesterových vlákien. Vďaka tomu znížime vplyv na životné prostredie bez ohľadu na farbu modelu.

Používame farby, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu

Naše tímy sa snažia nájsť inovatívne procesy, ktoré obmedzujú používanie alebo znečisťovanie vody počas výroby. Technika „dope dye“ (farbenie pred spriadaním) šetrí až 60 % vody a výrazným spôsobom znižuje emisie CO². Takisto umožňuje trvalejšie zafarbenie.
Od roku 2019 začíname používať tento postup s tmavomodrou farbou (kým túto techniku nezvládneme aj na ostatných farbách): táto farba sa dostane do predajní a na internet v priebehu sezóny.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Na stupnici od A do E získala táto bunda známku A. Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z celého ich životného cyklu. Výrobky dostávajú známku na stupnici ABCDE, podľa ktorej môžete ľahko zistiť, ktoré výrobky majú najlepšie výsledky v ochrane životného prostredia v rámci jedného druhu (tričká, nohavice, batohy). Decathlon sa dobrovoľne prihlásil k zverejneniu výsledkov v oblasti vplyvu výrobkov na životné prostredie.

Nepremokavosť oblečenia

Tento odev bol otestovaný v dažďovej komore pod 60 litrami vody/m²/h počas jednej hodiny. Test simuluje podmienky stredne silného dažďa. Materiál tejto bundy je vodoodpudivý, to znamená, že voda sa kĺže po jeho povrchu a nevpíja sa. Textil nevsakuje vodu, ostáva teda ľahký a priedušný. Vodoodpudivosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Navyše sme utesnili hlavné švy, ktoré sú najviac vystavené dažďu.

Ako trvalo zachovať nepremokavosť bundy

Na trvalé zaistenie nepremokavosti odporúčame opakovane obnovovať vodoodpudivosť látky: Môžete to vykonať po každom praní alebo po desiatich použitiach v daždi. Vodoodpudivosť možno ľahko obnoviť za tepla: v sušičke na bielizeň alebo napríklad rýchlym vyfénovaním. Pri praní je veľmi dôležité dôkladné vypláchnutie.

Meranie nepremokavosti vyjadrenej v mm alebo schmerberoch

Odolnosť látky sa meria tlakom vody vyjadreným v mm vodného stĺpca (test na základe normy ISO 811). Čím je hodnota vyššia, tým je látka nepremokavejšia. Materiál s nepremokavosťou 2 000 mm odoláva tlaku vyvíjanému 2 000 mm vody.

Priedušnosť materiálu

Na meranie priedušnosti materiálu sa používa hodnota RET (Resistance Evaporative Thermique) podľa testu na základe normy ISO 11092. Čím je hodnota odporu nižšia, tým lepšie dokáže materiál odvádzať telesnú vlhkosť vznikajúcu pri námahe, a je teda priedušnejší.
RET < 9 = mimoriadne priedušný materiál.
9 < RET < 12 = veľmi priedušný materiál.
12 < RET < 20 = priedušný materiál.
RET > 20 = málo priedušný alebo nepriedušný materiál.

Ako vybrať nepremokavú bundu podľa športu a intenzity športu?

Pri športovaní sa potíte viac alebo menej podľa intenzity alebo dĺžky námahy. Ak priedušnosť materiálu nevyhovuje typu námahy, vlhkosť potu sa zráža na vnútornej strane bundy. Zvnútra ste mokrí: nepreniká dážď, ale zráža sa pot. Je potrebné vybrať si bundu proti dažďu podľa typu námahy. Táto bunda je určená na kratšiu, nenáročnú turistiku.

Ďalšie odporúčané výrobky

Odporúčame nepremokavé nohavice proti dažďu NH500 na ochranu aj spodnej časti tela. Takto získate veľmi účinnú súpravu na ochranu pred vetrom a dažďom.
A predovšetkým: pri týchto nohaviciach proti dažďu sme od roku 2019 začali taktiež s postupom farbenia, ktorý je šetrnejší k životnému prostrediu od roku 2019.

Záruka

Na naše turistické bundy a bundy proti dažďu sa vzťahuje 2-ročná záruka. Náš záväzok? Ponúkať odolné výrobky, ktoré vás budú sprevádzať na turistike. Pretože najväčšiu radosť máme z toho, keď naše výrobky zostanú vašimi vernými spoločníkmi pri nezabudnuteľných dobrodružstvách!

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
100% polyester
Záter
100% polyuretán
Tipy na údržbu Perte so zapnutým zipsom.
Odporúčanie pri praní
Perte v práčke - max. 30 °C - bežný postup
Perte v práčke - max. 30 °C - bežný postup
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Pred odložením vždy skontrolujte, či je bunda úplne suchá.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Všetky naše modely sú testované reprezentatívnou vzorkou turistov v rovnakých podmienkach, v akých sa ocitnete pri ich používaní aj vy. Sme presvedčení, že iba testovanie v reálnych podmienkach nám pomôže neustále zdokonaľovať technické vlastnosti a dizajn našich výrobkov.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie