Kód : 8403202
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
BODYBOARDY A DOPLNKY

Bodyboard 900 veľkosť 45" jazdec > 185 cm z polypropylénu stringer + leash modrý RADBUG

RADBUG
3.5/5
3.5/5
DECATHLON.SK
Určené pre skúsených bodyboardistov do každého typu vĺn. Jazdec > 185 cm (> 85 kg). Noste tričko/kombinézu, aby ste sa vyhli podráždeniu pokožky. Výkonný bodyboard na všetky typy vĺn, na vývine sa podieľal Nicolas Capdeville, trojnásobný majster sveta.

Výhody

Ergonomický tvar „Nose bumpers“ v prednej časti na lepšie uchopenie rukami.
Jednoduché použitie Špirálovitý leash na ruku je súčasťou balenia. Pred použitím dosku navoskujte.
Odolnosť Polypropylénové jadro prispôsobené jazde vo veľkých vlnách. Ručná výroba.
Priľnavosť Postranné kanáliky na skĺznici + hrany 50/50. Tvarované pre ľahké uchopenie.
Detail výrobku

Technický popis

Ako si vybrať veľkosť bodyboardu?

Veľkosť bodyboardu priamo ovplyvňuje stabilitu a ovládateľnosť. Je nevyhnutné prispôsobiť ho postave používateľa. Tento bodyboard je určený osobám s hmotnosťou nad 85 kg a s výškou nad 185 cm. Príliš malý bodyboard by neplával na hladine a neudržali by ste sa na vlnách. Príliš veľký bodyboard by sa ťažko ovládal. Pozrite si tabuľku veľkostí dostupnú na internete alebo v predajni.

V spoločnosti Olaian navrhujeme bodyboardové výrobky podľa úrovne: začiatočník, pokročilý, skúsený.

Definície termínov, ktoré používame: Začiatočník: Jazdí v morskej pene a vo vlnách < 80 cm, učí sa pohybovať vo vlnách, nerobí duck (ponorenie sa pod vlnu). Pokročilý: Jazdí vo vlnách do 150 cm, kontroluje svoj smer a ovláda niekoľko trikov (360°, El Rollo...). Skúsený: Jazdí na každom type vĺn a ovláda triky, dokonca aj vo vzduchu: ARS, 360°, inverty, jazdenie v bareli (tuneli). Poznámka: Používanie plutiev odporúčame pre každú úroveň.

Zloženie vhodné pre každý typ podmienok: Úroveň skúsení

Tento bodyboard je najrobustnejší z radu a je určený na všetky typy vĺn. Sú v ňom použité najlepšie materiály dostupné na trhu. Skĺznica je vyrobená z rastrovaného surlynu s vys. hustotou (HDPE), jadro je z polypropylénovej peny (hustejšie ako pre bodyboardy 100 a 500) a má kompozitový stringer. Toto zloženie zaručuje najlepšiu kĺzavosť a odolnosť. Kvalita dosky je zaručená tvarovaním na uchopenie do dlaní. Poznámka: V studenej vode bude vnímaná tuhosť vyššia.

Správna pozícia na bodyboarde

„Nose bumpers“ v prednej časti na lepšie uchopenie rukami, s dostatočným, no nie príliš výrazným gripom pri manévroch. Vo chvíli, keď naberáte vlnu máte obe ruky vpred. Ak chcete ísť doľava, nechajte vystretú len ľavú ruku (dlaň, lakeť a rameno musia byť zarovnané, ruka a predlaktie zvierajú 90° uhol) a pravú ruku premiestnite na pravú koľajničku až po úroveň bokov. Ľavú nohu zarovnajte s ľavou koľajničkou, čím si udržíte smer. Ak chcete ísť doprava, spravte to opačne.

Tipy, ako zabrániť podráždeniu a získať dobrú priľnavosť na doske

Počas kĺzania ste na bodyboarde v polohe ležmo. Aby ste sa vyhli podráždeniu brucha a rúk, noste tričko proti UV s dlhými rukávmi alebo neoprénovú kombinézu. Aby ste na bodyboarde dosiahli dobrú priľnavosť, odporúča sa naň naniesť vosk (dá sa kúpiť samostatne v oddelení surfingu), najmä na prednú stranu dosky na úrovni rúk, brucha a po stranách. Pred každým použitím vosk obnovte.

Tento bodyboard sa používa s plutvami.

Tento bodyboard je určený na použitie s plutvami na každom type vĺn. Je teda určený do vody s hladinou nad úroveň pásu. Odporúčame použiť plutvy 500 alebo asymetrické plutvy RIP. Pri použití bodyboardu bez plutiev je nevyhnutné, aby hladina vody nepresahovala pás používateľa. V tomto prípade zaberajte smerom ku pláži odrazením sa odo dna v momente, keď prejde vlna alebo pena.

Bezpečnostné pravidlá a pravidlá správania sa vo vode – 1. časť

Bodyboarding je fantastický šport. Aby ste z neho však mali potešenie a zachovala sa bezpečnosť, je nevyhnuté dodržiavať základné pravidlá. 1. Dobre sa oboznámte s miestom: prúd, skaly, príliv, veľkosť vĺn, počet ľudí vo vode. 2. Nepreceňujte svoju úroveň a dajte prednosť ľahšiemu miestu, ak podmienky prekračujú vaše schopnosti. 3. Surfujte s vhodným vybavením: leash, plutvy a doska v dobrom stave, vhodná neoprénová kombinéza.

Bezpečnostné pravidlá a pravidlá správania sa vo vode – 2. časť

4. Rešpektujte pravidlá prednosti na vlnách: Prednosť má ten, kto je bližšie k stúpajúcej vlne. 5. Obíďte oblasť stúpajúcej vlny, keď idete na vrchol, aby ste nevošli do cesty inému surferovi. 6. Ak hladina vody presahuje výšku vášho pása, použite plutvy. 7. Ak nepoužívate plutvy, odporúča sa surfovať v bezpečných plaveckých areáloch a poraďte sa s plavčíkmi na mieste. 8. Surfujte v skupine.

Nenechávajte na priamom slnku

Keď bodyboard nepoužívate, nevystavujte ho priamemu slnku ani teplotám > 30 °C. Bodyboard skladujte chránený pred vysokými teplotami v obale, pod slnečníkom, v tieni alebo pod svetlou osuškou. Nenechávajte ho v aute na priamom slnku. V prípade vystavenia nadmernému teplu sa môžu na doske vytvoriť bubliny alebo sa môže dokonca dôjsť k deformácii dosky.

Rozmery

40": 101 cm x 50 cm x 5,2 cm. 42": 106 cm x 59 cm x 5,3 cm. 45": 114 cm x 61 cm x 5,5 cm.

Olaian

Olaian je nová značka spoločnosti Decathlon venovaná surfovaniu, bodyboardu a skimboardu. Toto baskicky znejúce meno je inšpirované svetom nášho vývojového strediska v Hendaye priamo v srdci Baskicka. Vzniklo spojením slov „ola“, lebo „olatu“ znamená vlna, a „ian“, čo je baskická prípona vo význame „dnu/vo“. V Olaiane vidíme v každej vlne príležitosť na hru a chceme, aby sa každý zdokonaľoval zábavnou formou bez ohľadu na prostredie a úroveň schopností.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Pena
100% polypropylén
Hlavný materiál - vrchná časť
100% Foamed Polyethylen
Hlavný materiál - spodok
100% vysokohustotný polyetylén
Tipy na skladovanie Prenášajte a skladujte v obale. Nenechávajte na priamom slnku, keď sa nepoužíva. Po použití opláchnite a nechajte vyschnúť v tieni.
Obmedzenie v používaní Jazdec > 85 kg.

Naše záväzky

Schválil Nicolas Capdeville.
Testovanie výrobku Vyvinuté a testované návrhárskymi tímami nadšencov bodyboardingu v centre v Hendaye vo Francúzsku. Materiály použité na tomto výrobku sú testované v laboratóriu s cieľom zaručiť lepšiu kvalitu a trvácnosť.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie