Kód : 8494145
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
VÝBAVA NA POĽOVAČKU NA DIVINU Z VODY

Balabán samčeka kačice divokej 100 SOLOGNAC

SOLOGNAC
4.6/5
4.6/5
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 12/07/2022 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 12/07/2022 2.95
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 12/07/2022 3.95
Balabán kačice divej Solognac, určený na poľovačku na vodné vtáctvo, vám umožní vytvoriť mimoriadne realistickú, kompletnú a prirodzenú návnadu. Vďaka realistickej imitácii a jasným farbám balabánu kačice divej, keď ho umiestnite na vodnej hladine, bude podnecovať kačice divé k pristátiu na vode a tak zvýšite šance prilákať ich.

Výhody

Vizuálna účinnosť Realistický objem a farby s 3D reliéfom peria.
Odolnosť Hlavný materiál z odolného termoplastu zaručuje dlhšiu životnosť.
Odolnosť voči slanej vode Náter a hlavný materiál odolné voči slanej vode.
Nadnášanie Tvar tela zaisťuje optimálne pohojdávanie na vodnej hladine aj v čľapote vĺn.
Ekologická výroba Plastový balabán vyrobený zo 100 % recyklovaného polyetylénu.

Technický popis

Premyslené verné stvárnenie kačice zamerané na maximálne zvýšenie šancí prilákať kačice.

Tento plastový výlisok je prvým balabánom, ktorý kompletne vyvinuli naše tímy, keďže sme zistili, že v Európe neexistujú realistické balabány za dostupnú cenu. Naším cieľom v spoločnosti Solognac bolo podporiť pozíciu poľovníka pri love vodného vtáctva: na to je potrebné skrátiť vzdialenosť medzi poľovníkom a kačicami. Realistické stvárnenie tohto plastového výlisku (či už ide o farby, objem alebo pozíciu) preto zohráva hlavnú úlohu.

Etapy potrebné na vytvorenie tohto balabánu kačice divej

Výroba tohto balabánu si vyžiadala mnoho mesiacov vývoja. Všetko začalo prácou jedného drevorezbára, ktorý vyrobil prvý prototyp. Potom sme pracovali na vytvorení 3D modelu, pričom sme viackrát prispôsobovali objem a držanie tela, aby bol balabán vernejší ako je kačica v skutočnosti v prírode. Po rôznych fázach farbenia a 3D tvarovania peria a testoch v teréne sa nám podarilo vyrobiť plastový výlisok s mimoriadne realistickými farbami.

Realistický tvar: najdôležitejšia podmienka

Pri poľovačke zo zásteny, prístrešku alebo poľovníckeho úkrytu je nevyhnutné, aby balabán bol čo najmasívnejší, najkompletnejší a najrealistickejší a tak prilákal divé kačice. Vďaka tomuto príslušenstvu, vytvorený kŕdeľ balabánov (odporúčame zopár týchto imitácií umiestniť medzi vaše balabány) maximalizuje vaše šance prilákať kačice k sadaniu. Či už na močiari, malej vodnej ploche alebo kaluži, kde sa zdržuje divoká zver, tento „nemý“ pomocník je veľmi účinnou návnadou na ťahu vodného vtáctva.

Prečo je tento balabán kačice divej z hľadiska jeho vlastností nenahraditeľným príslušenstvom?

Telo balabánu je zaťažené, aby bolo optimálne nadnášané v čľapotajúcej vode a v malých vlnách. Keďže je známe, že tieto balabány môžu ostať celé mesiace na vode, naši návrhári z radov nadšených lovcov vodného vtáctva vybrali za hlavný materiál odolný termoplast, ktorý má dlhšiu životnosť a lepšie odoláva nepriaznivým poveternostným podmienkam a zmene sezóny. Vlastnosti náteru odolajú možnému poškodeniu spôsobenému slanou vodou.

Odolný balabán do všetkých sezón

Vzhľadom na stúpajúci počet poľovníkov používajúcich zásteny, lovecké úkryty a prístrešky sa veľký dôraz kládol na odolnosť plastu, aby sa balabán nepoškodil pri preprave (v aute, člne, batohu...) a pri skladovaní počas poľovníckej sezóny či po nej. Mať odolné príslušenstvo je zásadnou podmienkou každého dobrého lovca vodného vtáctva a preto naše tímy tomu venovali osobitnú pozornosť, aby balabán mal optimálnu životnosť. Matný náter zabraňuje odlesku v noci za splnu mesiaca.

A v čom spočíva ekologická koncepcia?

A to nie je všetko! Počas celého procesu vývoja tohto balabánu sa kládol dôraz na znižovanie vplyvu na životné prostredie. Náš návrhár Clément sa pri výrobe nezameral na využitie klasického plastu a podarilo sa mu tak znížiť vplyv na životné prostredie. Ako? Vďaka použitiu 100 % vysokohustotného recyklovaného polyetylénu. To znamená, že aj tieto umelé balabány bude možné recyklovať po uplynutí ich doby „životnosti“.

Rozmery a hmotnosť

Samec, čierny.
Dĺžka: 46 cm. Šírka: 18 cm. Výška: 22 cm.
Hmotnosť so záťažou: 555 g.

Samica.
Dĺžka: 38 cm. Šírka: 18 cm. Výška: 22 cm.
Hmotnosť so záťažou: 480 g.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná časť
100% recyklovaný vysokohustotný polyetylén
Tipy na údržbu Po použití opláchnite v čistej vode. Po každom použití nechajte uschnúť..
Odporúčanie pri praní
Perte v rukách
Perte v rukách
Tipy na skladovanie Skladujte na suchom a tmavom mieste.
Obmedzenie v používaní Skladujte mimo dosahu zdroja tepla.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Tieto balabány boli testované našimi zástupcami a testovačmi počas rôznych lovov vodnej zveri na severe Francúzska, v oblasti Gironde a Camargue.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie