Časté otázky

MÔŽEME VÁM PORADIŤ?

NÁŠ CIEĽ

Náš cieľ, teda cieľ spoločnosti Decathlon nasleduje firemné motto “Sprístupňovať radosť zo športu všetkým”. Čo to ale znamená? Decathlon je známy konceptom všetkých športov pod jednou strechou. Takže na každej predajni nájdete veľa zaujímavých športov, ktoré ponúkajú produkty za veľmi prijateľné ceny. A práve týmto spôsobom sprístupňujeme šport stále väčšiemu počtu ľudí. Naše predajne sú strategicky rozmiestnené a stále pribúdajú, avšak aby sme boli dostupní skutočne všade, máme aj plnohodnotný eshop. Okrem toho chceme, aby zákazníci športovali aj priamo na našich ihriskách a snažíme sa taktiež usporiadávať rôzne športové akcie ako je Vitalsport. Je známe, že ľudia, ktorí pravidelne športujú sú zdravší a šťastnejší - tak spojme sa, a poďme spolu športovať!

NAŠA VÍZIA

Decathlon si veľmi zakladá na silnej firemnej kultúre, a preto sa do písania vízie 2026 zapojilo viac ako 35 000 zamestnancov! Zameriavame sa na našich športových používateľov a jedinečné výrobky. A bude tomu tak aj v roku 2026, pričom budeme nasledovať 5 strategických cieľov:

VITALITA

U nás v Decathlone veríme, že šport je kľúčom k šťastiu a vitalite. Pokúšame sa inšpirovať a motivovať našich zamestnancov, dávame im možnosť ukázať ich kreativitu a nadšenie pre šport. Často sa pýtame, ako môžeme daný produkt inovovať, ako ho môžeme vylepšiť a ponúkať ešte za dostupnejšiu cenu. Naša snaha nestagnovať na jednom mieste nás posúva ďalej. Vitalita nám pomáha vidieť nové príležitosti na zlepšenie, či už sa to týka produktu, spokojnosti zákazníka alebo samostatnej predajne. Na to, aby sme dosiahli náš požadovaný vysoký štandard, potrebujeme ľudí, ktorí sú zapálení pre šport a veria v naše produkty. Naši zamestnanci sú vždy ochotní Vám poradiť pri nákupe, či už ste začiatočník alebo pokročilý.

ZODPOVEDNOSŤ

Zodpovednosť je jednou z našich základných hodnôt, na ktorých si zakladáme. Naši zamestnanci sú plne zodpovední za ich rozhodnutia, či už vo vlastnom tíme alebo pri styku so zákazníkom. Uvedomuejem si, že je nevyhnutné zaoberať sa súčasným stavom nášho životného prostredia. Čas na uvedomenie uplynul a je čas konať, preto prijímame zodpovednosť za znižovanie, opätovné použitie, recykláciu a opravy už teraz. Ukážkovým príkladom u nás je napríklad premena plastových fliaš na bežecké bundy či použitie prírodných tkanín, čím môžeme všetci pomôcť znížiť našu uhlíkovú stopu.

VÁŠEŇ

Každý náš zamestnanec má vášeň pre šport. Tento zápal pre šport posúva Decathlon vpred. Vieme, že presne tak ako život, aj šport nie je o výsledkoch ale o ceste k výsledkom. Taktiež vieme, že profesionálni športovci sú len bežní ľudia, ktorí sa nikdy nevzdali. Naša snaha rásť a posúvať sa ďalej ako firma, pochádza zo športu. Či už idete za lepšou postavou, zdolať horu alebo si len v kľude chcete zaplávať, vášeň nesmie chýbať. Tento príbeh si píšete vy sami ale my sme tu pre vás, aby sme vám k tomu pomohli. Nikdy nebolo ľahšie začať písať tento príbeh, preto vám ponúkame širokú škálu produktov, z ktorej si zaručene budete vedieť vybrať.

NAŠE ZNAČKY

To, čím je Decathlon jedinečný sú naše vlastné značky. Naše produkty si teda sami vyvíjame, dizajnujeme, vyrábame a nakoniec aj testujeme. Pri vývoji všetkých našich produktov sa snažíme zamerať na zachovanie najlepšieho pomeru ceny a kvality na trhu. Prečo je tomu tak? Pretože sa od roku 1976 staráme a neustále zlepšujeme každý článok nášho komplexného reťazca, a tak máme v rukách celý proces od prvotnej myšlienky až po servisné služby našich produktov. Výskum a vývoj pri našich značkách využíva spoločné zdroje, a vďaka inováciám je možné zvýšiť efektivitu výroby ako aj kvalitu pri zachovaní nízkych nákladov. Všetky naše značky nájdete TU.

VÝROBA A LOGISTIKA

Pri výrobe sa zameriavame na výber kvalitných partnerov a snažíme sa uzatvárať dlhodobé spolupráce pri zachovaní našich hodnôt, čo prináša kratšiu dobu uvedenia výrobkov na trh a opäť zlepšuje kvalitu pri zachovaní nízkej ceny.

Máme taktiež vlastné logistické procesy, do ktorých spadá skladovanie tovaru, doprava a automatizácia. Vďaka tomu, že väčšina našich výrobkov je vyrábaná v Európe, znižujeme ekologickú stopu a šetríme životné prostredie.

Pri distribúcií tovaru je našim cieľom vždy spokojný zákazník, a preto napríklad v prípade bicyklov ponúkame doživotnú záruku na hliníkové rámy, bezplatné kontroly vybavenia, poistenie, financovanie, či vernostné programy ako na predajniach, tak aj na našom internetovom obchode.

Vďaka tomu, že nespolupracujeme s dovozcami a nevyužívame ďalších sprostredkovateľov máme možnosť ponúkať zákazníkom naše produkty za nízke ceny pri nesutálom zachovaní vysokej kvality.

Zárukou kvality je náš výrobný proces od prvotnej myšlienky až po servisné služby. Tento proces si môžete pozrieť na krátkom videu venované našej cyklistickej značke B’TWIN.

INOVÁCIA

My v Decathlone neustále inovujeme, vytvárame nové a lepšie produkty, a postupne sa ich snažíme zdokonalovať. Neustále rozmýšľame, ako by sme daný produkt spravili spoľahlivejší, lepší a dostupnejší. Vieme, že začať športovať, nemusí byť zrovna najľahšie. Preto ponúkame produkty pre všetkých, či už ste začiatočník alebo skúsený. Nikdy nebolo jednoduchšie skúsiť nový šport!

ŠNORCHLOVACIA MASKA EASYBREATH

Je to prvá celotvárová maska na svete, ktorá umožňuje vidieť a dýchať vo vode rovnako ako na súši.

Pri vývoji tejto šnorchlovaciej masky vzniklo vela prototypov, ktoré môžete vidieť na obrázku nižšie.

DETSKÁ KOLOBEŽKA B1

Vďaka svojmu jedinečnému patentovanému smerovému systému sa doska B1 natáča v presnom uhle a podporuje ideálnu rovnováhu dieťaťa v každej otáčke.

Tento systém zabraňuje dieťaťu stratiť rovnováhu počas odrážania alebo zatáčania.

STAN 2 SECOND A FRESH&BLACK TECHNOLÓGIA

STAN 2 SECOND:

2 Seconds je technológia, vďaka ktorej sa stan rozloží do pár sekúnd a na zloženie využíva vodiaci skladací systém.

FRESH&BLACK TECHNOLÓGIA:

Inovatívna technológia Fresh&Black našich stanov Quechua zaručuje až o 17°C nižšiu teplotu, oproti teplote ovzdušia a až 99,9% tmu vo vnútri stanu.

BASKETBALOVÁ LOPTA R500

Je to lopta, ktorá má neuveriteľné vlastnosti. Technológia Magic Jam znižuje stratu tlaku a vydrží až 10 prepichnutí s priemerom 2 mm. Panely s dezénom na spôsob pneumatík jej dodávajú výnimočnú priľnavosť.

HISTÓRIA DECATHLON SVET

Decathlon vznikol v roku 1976 a založil ho Michel Leclercq. Prvá predajňa sa otvorila vo Francúzsku 27. júla 1976 v meste Englos. Decathlon začínal iba so siedmimi zamestnancami, no postupom času sa začal rozrastať viac a viac. Aktuálne (2020) sa Decathlon nachádza v 57 krajinách a ambíciou je naďalej otvárať predajne v čoraz viac krajinách, čím sa stále snaží pomôcť ľuďom objaviť čaro športu. Motto Decathlonu je “Sprístupňovať radosť zo športu všetkým”.

HISTÓRIA DECATHLON SLOVENSKO

Úplne prvá myšlienka otvoriť Decathlon aj na Slovensku vznikla už v roku 2011 vo Francúzsku. Nasledujúce roky sa pracovalo s touto myšlienkou a v roku 2014 sa začala stávať skutočnosťou. Prvá predajňa bola otvorená na Slovensku v roku 2015 a je ňou práve predajňa Bory, ktorá sa nachádza v Bratislave. V tomto istom roku sa nám podarilo otvoriť ďalšie dve predajne, a to predajňu Pharos (Bratislava) a predajňu v Košiciach. V roku 2016 sme otvorili predajňu v Banskej Bystrici a v roku 2017 predajne v Bratislavskej Eurovei a v Trnave. Následne v roku 2018 sme otvorili ďalšie dve predajne, a to v Žiline a v Prešove. O rok neskôr, teda v roku 2019 sme taktiež úspešne otvorili našu “podtatranskú” predajňu v Poprade a následne v roku 2020 sme otvorili našu desiatu predajňu v Trenčíne. V súčasnej dobe (október 2020) máme na Slovensku 10 predajní a naša ambícia je rásť aj v budúcnosti a prinášať radosť zo športu, čo najviac ľuďom.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Užitočné odkazy

Zákaznícky servis
PONDELOK - PIATOK : 9:00 - 18:00
SOBOTA - NEDEĽA : 9:00 - 17:00
Zákaznícka linka
+421 2 221 16 888
Document