Naše predajne sú otvorené pre všetkých v režime základ.

SKATEBOARDY A LONGBOARDY

Vítajte vo svete skateboardingu! Decathlon prináša skateboardy, longboardy a waveboardy pre všetky úrovne od našej značky Oxelo.

Viete jazdiť? Odhodlajte sa s MID500 vyskúšať prvé triky! Odolný skateboard za dobrú cenu, ideálny na nácvik prvých trikov

Zobraziť produkt

S waveboardom pre začiatočníkov objavíte radosť zo surfovania na cestách. Jednoduchá práca s rovnováhou a synchronizáciou pohybov.

Zobraziť produkt
Zobraziť produkt

Doska zo 100 % kanadského javora pre vynikajúcu kvalitu a trvácnosť popu. Široký a mierne zdvihnutý predok a zadok. Stredné prehnutie. Ideálne na street a zatáčanie. Trucky Fury, kolieska 52 mm 101A.

Zobraziť produkt

Tento longboard osloví začiatočníkov aj pokročilých svojou pohodlnosťou a manévrovateľnosťou. Je ideálnym spoločníkom na jazdy a malé výlety po meste.

Zobraziť produkt
Zobraziť produkt

AKO NÁJSŤ SVOJ IDEÁLNY SKATEBOARD, LONGBOARD, CRUISER ALEBO PENNYBOARD:

Ako prvý krok je potrebné rozmyslieť si, čo od svojho boardu očakávate, keďže existujú rôzne typy jazdy. Pokiaľ preferujete kľučkovanie cez mesto, pre ktoré je nevyhnutný pohodlný a praktický board umožňujúci rýchly presun, bude pre vás najvhodnejší cruiser. Dĺžka sa zvyčajne pohybuje medzi 55 a 75 cm. Avšak cruisery nie sú vhodné na skoky a triky, keďže veľa z nich nemá na doske grip. Doska cruiseru býva vyrobená z veľmi pružného dreva. Dobrou alternatívou cruiseru je takzvaný pennyboard. Pennyboard je naopak vyrobený z pružného plastu a taktiež sa na ňom nenachádza grip, avšak kolieska sú vo väčšine prípadov tak isto veľké ako na longboardoch.

Longboardy bývajú s porovnaním cruiseru dlhšie. Ich dĺžka sa zvyčajne pohybuje medzi 80 a 106 cm. Materiály sa používajú rôzne. Môžete nájsť drevené, karbónové, ale aj zo sklenného vlákna a podobne. Materiál ma vplyv na pružnosť a pohodlie počas jazdy. Kratšie modely sú určené na jazdu cez mesto, ale s dlhšími modelmi je možné jazdiť slalomy alebo zjazdy.

Tretia možnosť sú klasické skateboardy, ako ich pozná takmer každý. Tieto sú skôr určené na freestylovú jazdu po meste, v skateparkoch, na rampách alebo v skateboardových bazénoch. V porovnaní s longboardmi, cruisermi alebo pennyboardmi sú kolieska menšie a tvrdšie. Širšie dosky sú väčšinou určené na jazdu na rampách a vhodnejšie pre vyšších a ťažších jazdcov a naopak na jazdenie v skateparku a street sú vhodnejšie užšie dosky a taktiež sú vhodnejšie pre nižších, ľahších jazdcov a ľudí s menšou nohou.