NÁŠ ESHOP JE PRE VÁS OTVORENÝ NONSTOP A OBJEDNÁVKY VÁM DORUČÍME BEZPEČNE AŽ DOMOV. NAŠE PREDAJNE OSTÁVAJÚ ZATVORENÉ AŽ DO ODVOLANIA. VIAC INFORMÁCIÍ NÁJEDTE TU

SKATEBOARDY A LONGBOARDY

Vítajte vo svete skateboardingu! Decathlon prináša skateboardy, longboardy a waveboardy pre všetky úrovne od našej značky Oxelo.

Obľúbené produkty
27,99 

Skateboard MID100
oxelo


35,99 

Pánska obuv
OXELO

74,99 

Longboard Fish 500
oxelo


13,99 

Súprava chráničov
OXELO

AKO NÁJSŤ SVOJ IDEÁLNY SKATEBOARD, LONGBOARD ALEBO CRUISER:

Ako prvý krok je potrebné rozmyslieť si, čo od svojho boardu očakávate, keďže existujú rôzne typu jazdy. Pokiaľ preferujete kľučkovanie cez mesto, pre ktoré je nevyhnutný pohodlný a praktický board umožňujúci rýchly presun, bude pre vás najvhodnejší cruiser. Dĺžka sa zvyčajne pohybuje medzi 55 a 75 cm. Avšak cruisery nie sú vhodné na skoky a triky, keďže veľa z nich nemá na doske grip. Doska cruiseru býva vyrobená z veľmi pružného plastu alebo dreva.

Longboardy bývajú s porovnaním cruiseru dlhšie. Ich dĺžka sa zvyčajne pohybuje medzi 80 a 106 cm. Materiály sa používajú rôzne. Môžete nájsť drevené, karbónové, ale aj zo sklenného vlákna a podobne. Materiál ma vplyv na pružnosť a pohodlie počas jazdy. Kratšie modely sú určené na jazdu cez mesto, ale s dlhšími modelmi je možné jazdiť slalomy alebo zjazdy.

Tretia možnosť sú klasické skateboardy, ako ich každý poznáme. Tieto sú skôr určené na freestylovú jazdu po meste, v skateparkoch alebo na rampách. V porovnaní s longboardmi a cruisermi sú kolieska menšie a tvrdšie. Širšie dosky sú väčšinou určené na jazdu na rampách a vhodnejšie pre vyšších a ťažších jazdcov a naopak na jazdenie v skateparku a street sú vhodnejšie užšie dosky a taktiež sú vhodnejšie pre nižších, ľahších jazdcov a ľudí s menšou nohou.