BEH

Vitajte vo svete behu. Objavte našu značku Kalenji, ktorá je tu pre všetkých nadšencov behu, rôznych výkonnostných, ale i vekových kategórií. Prinášame vám cenovo dostupné a kvalitné bežecké oblečenie, obuv a doplnky, ktoré sú doplnené o reflexné prvky.

Zobraziť ponuku
Obľúbené produkty

Beh

Beh sa, vďaka svojej univerzálnosti, teší celosvetovo obrovskej popularite. Univerzálne sú dĺžky tratí a zvolená intenzita behu, vďaka čomu je vhodný pre ľudí každého veku. Má mnoho zdravotných výhod, ako napríklad znižovanie hmotnosti alebo podpora kardiovaskulárneho systému. Veľmi pozitívne vplýva aj na psychiku, vďaka vylučovaniu endorfínov, ktoré sa nazývajú aj hormóny šťastia.


ROZDELENIE BEHU


JOGGING

Pojem jogging označuje rekreačný beh v nízkej intenzite. V prípade vyššej hmotnosti bežca, je možné v začiatkoch takýto beh striedať s chôdzou. Vďaka nízkej intenzite je tento beh ideálny pre spaľovanie tukov. V Decathlon nájdete obuv na jogging , ktorá sa vyznačuje výhodnou cenou. Obuv je určená na kratšie päť až desať kilometrové behy, dva až tri krát za týždeň, s tempom vyšším ako šesť kilometrov za hodinu.

CESTNÝ BEH

Kategória cestného behu zahŕňa všetky intenzity bežeckej disciplíny, od joggingu, teda rekreačného behu, cez beh v strednej a vysokej intenzite až po pretekársku úroveň. Preteky sa delia na rôzne vzdialenosti a vedia vás motivovať k pravidelným tréningom a napredovaniu.
V Decathlone nájdete cestnú obuv na tempový beh, či na dlhé objemové tréningy, ale tiež obuv na preteky od päť kilometrov až po maratón.


TRAILOVÝ BEH

Ako trailový beh, sa označuje beh v akomkoľvek nespevnenom teréne, či je to lesná, alebo poľná cesta až po náročné kamenisté úseky. Trailový beh na rozdiel od cestného má výhodu v tom, že lesné a poľné cestičky majú mäkší povrch, čo šetrí kĺby a chrupavky. Trailový beh je síce pomalší, ako cestný beh, ale je náročnejší na rovnováhu a bežec musí zapájať aj odlišné svalové skupiny. Tento beh je z dlhodobého hľadiska náročný a hrozí väčšie riziko zranenia, preto je vhodné v tréningu aj zvolniť a striedať trailový beh s cestným.

V Decathlone nájdete bežeckú obuv na trailový beh ľahším lesným terénom, ale aj na preteky, od kratších až po náročné ultra trailové behy.


ATLETIKA

Atletikou sa v bežeckom ponímaní myslí beh na atletických štadiónoch na dráhe v rôznych vzdialenostiach alebo cez prekážky. Mnoho ľudí využíva beh na dráhe pre trénovanie tempa, ale aj ako spestrenie tréningov.

Nájdete u nás bežecké tretry na dráhu a ľahké, pohodlné tričká, tielka a kraťasy pre dospelých, ale aj oblečenie pre deti, ktoré môžu oblečenie použiť aj na telocvik.O ZNAČKE KALENJI

Názov našej značky Kalenji je odvodený od mena kmeňa Kalenji, ktorého nositelia žijú v Západnej Keni na mieste zvanom Eldoret, vo výške okolo 2000 metrov nad morom. Príslušníci tohto kmeňa sú bežcami už od detstva, každý deň behajú okolo pätnásť kilometrov do školy.


Beh je neoddeliteľnou súčasťou života ľudí z kmeňa Kalenji. Nezáleží či ste začiatočník alebo pokročilý, či preferujete cestný, či trailový beh, alebo beh na dráhe, Kalenji je tu pre vás všetkých. Nájdete u nás všetko potrebné pre tréningy a preteky, od bežeckého oblečenia, bežeckej obuvi, až po pomôcky na regeneráciu.