BASKETBAL

Vitajte vo svete basketbalu. Objavte naše basketbalové koše, jedinečné lopty, funkčné oblečenie, ako aj rôznu obuv na basketbal. Pre basketbalistov chceme len to najlepšie, a preto sústredíme všetku našu energiu na vývoj nových produktov, čím sa snažíme splniť všetky vaše požiadavky a očakávania.

Obľúbené kategórie
Obľúbené produkty
Zobraziť produkt

Zobraziť produkt

Určený pre deti a dospelých na hru basketbalu v exteriéri. Nastavenie bez náradia do 5 výšok od 2,20 m do 3,05 m a vďaka kolieskam sa ľahko premiestňuje.

Zobraziť produkt

Zobraziť produkt

Basketbal

Aj na Slovensku patrí basketbal medzi obľúbené športy - napríklad na školách, ale taktiež aj na profesionálnejšej úrovni. Basketbal je kolektívny šport s pomerne jednoduchými pravidlami, ktorý predovšetkým u detí dopomáha k získaniu všestranného pohybového základu, ale taktiež rozvíja či už u detí alebo u dospelého hráča kolektívneho ducha. Basketbal sa hráva v halách alebo na vonkajších ihriskách. Existuje aj iná varianta basketbalu - takzvaný streetball. Pravidlá streetballu vychádzajú z klasického basketbalu, avšak streetball sa hráva iba na jednej strane basketbalového ihriska, a teda sa používa iba jeden basketbalový kôš. Streetball sa hráva v počte od 1 na 1 (1 útočník a 1 obranca) až po klasický počet, a to 5 na 5 hráčov. Basketbal, ako taký patrí medzi menej nákladné športy a výstroj na tento šport je možné si zaobstarať za prijateľné ceny. Predovšetkým je potrebné basketbalové tričko alebo dres, basketbalové šortky a netreba zabúdať ani na kvalitnú a pevnú basketbalovú obuv, ktorá chráni vašu nohu pred zranením.