NÁŠ ESHOP JE PRE VÁS OTVORENÝ NONSTOP A OBJEDNÁVKY VÁM DORUČÍME BEZPEČNE AŽ DOMOV. NAŠE PREDAJNE OSTÁVAJÚ ZATVORENÉ AŽ DO ODVOLANIA. VIAC INFORMÁCIÍ NÁJEDTE TU

STOLNÝ TENIS

Vitajte so svete Stolného tenisu!
Decathlon pre stolný tenis založil značku Pongori v roku 2018 ktorej poslaním je prinášať hráčom na akejkoľvek úrovni technické a inovatívne produkty pre Stolný tenis, ľudovo nazývaný Ping Pong.

Rozloženie do 10 sekúnd
Šírka do 90cm
Výška 5cm
9,39 

Mini rollnet
Pongori


Kontrola odpalu
ITTF certifikát
13,99 

Stolnotenisová raketa
Pongori


Jednoduchá manipulácia
Kvalitný odskok
Odolný
401,99 

Stôl PPT 900
Pongori

Skladací stôl
Zloženie do 2 minút
Kvalitný odskok
64,99 

Stôl PPT 130
Pongori


2 rakety
3 loptičky
9,39 

Stolnotenisový set
Pongori


S obalom
Odkladací priestor
Odolný voči UV žiareniu
513,99 

Stôl PPT 930
Pongori

Stolný tenis

Stolný tenis hovorovo pingpong je jedným z najstarších športov, ktorého história siaha až do obdobia pred dvoma tisícročiami.Snahou hráča je zahrať loptičku ponad prípadne popri sieti na pongpongovom stole tak aby jej vrátenie protihráčovi spôsobovalo problémy, prípadne aby ju vrátiť nevedel. Stolný tenis je predovšetkým halovým športom a súčasne patrí medzi jeden z najrýchlejších. Učí športovca mať rýchly odhad situácie a jej okamžité riešenie. Stolný tenis je individuálny šport.

Potrebné vybavenie na stolný tenis:

Stôl - povrch stola sa nazýva hracou plochou a je v tvare obdlížnika. Je rozdelený na dve polovice napnutou sieťkou. Stredová čiara rozdeľuje stôl pre štvorhru.

Sieť - sa skladá zo stojančekov, špagáta a samotnej sieťky. Sieťka by mala byť dostatočne napnutá, aby priliehala k ploche stola po celej dlžke.

Loptička - je guľatá, dutá o priemere 40mm a má hmotnosť 2,7g. Vyrobená z celuloidu alebo podobného plastu. Má bielu alebo oranžovú farbu.

Raketa - alebo pálka, môže mať rôznu veľkosť, tvar aj hmotnosť. Základné jadro ale musí byť pevné. Pálka musí byť pokrytá poťahom. V šúčasnosti sa používajú najmä gumové alebo gumoplastové poťahy. Musia byť farebne odlíšené, jeden musí byť červený a druhý čierny. Povolené poťahy musia byť schválené stolnotenisovou federáciou ITTF.