STOLNÝ TENIS

Vitajte so svete stolného tenisu inak nazývaného aj ping-pong. Našim poslaním je prinášať hráčom na akejkoľvek úrovni technické a inovatívne produkty. Preto u nás nájdete širokú ponuku pingpongových stolov, rakiet, setov, oblečenia ako aj obuvi a iných doplnkov.

Radi by ste dosiahli niekoľko trikov pri hre s rodinou alebo priateľmi? Naša súprava sa skladá z 2 pálok FR 130, ktorých poťah zaručuje ľahkú priľnavosť a z 3 loptičiek.

Zobraziť produkt

Tento obal na stôl na stolný tenis chráni stôl pred nepriaznivým počasím. Obal zložíte za 10 sekúnd do vrecka, ktoré ostáva pripevnené k nohám stola.

Zobraziť produkt

Hľadáte odolnú plastovú loptičku na stolný tenis bez celuloidu? Loptička TTB 100, vyrobená vo Francúzsku, bude pre vás ideálnou voľbou na tréningy a zápasy.

Zobraziť produkt

Obal TTC 500 je určený na účinnú ochranu rakety prostredníctvom penovej výstuže. Zmestia sa doň 2 rakety a má priehradku na doklady.

Zobraziť produkt

Stolný tenis

Stolný tenis hovorovo pingpong je jedným z najstarších športov, ktorého história siaha až do obdobia pred dvoma tisícročiami.Snahou hráča je zahrať loptičku ponad prípadne popri sieti na pongpongovom stole tak aby jej vrátenie protihráčovi spôsobovalo problémy, prípadne aby ju vrátiť nevedel. Stolný tenis je predovšetkým halovým športom a súčasne patrí medzi jeden z najrýchlejších. Učí športovca mať rýchly odhad situácie a jej okamžité riešenie. Stolný tenis je individuálny šport.

Potrebné základné vybavenie na stolný tenis tvoria nasledujúce. Stôl - povrch stola sa nazýva hracou plochou a je v tvare obdlížnika. Je rozdelený na dve polovice napnutou sieťkou. Stredová čiara rozdeľuje stôl pre štvorhru. Sieť - sa skladá zo stojančekov, špagáta a samotnej sieťky. Sieťka by mala byť dostatočne napnutá, aby priliehala k ploche stola po celej dlžke. Loptička - je guľatá, dutá o priemere 40mm a má hmotnosť 2,7g. Vyrobená z celuloidu alebo podobného plastu. Má bielu alebo oranžovú farbu. Raketa - alebo pálka, môže mať rôznu veľkosť, tvar aj hmotnosť. Základné jadro ale musí byť pevné. Pálka musí byť pokrytá poťahom. V šúčasnosti sa používajú najmä gumové alebo gumoplastové poťahy. Musia byť farebne odlíšené, jeden musí byť červený a druhý čierny. Povolené poťahy musia byť schválené stolnotenisovou federáciou ITTF.