Naše predajne sú otvorené pre všetkých v režime základ.

TURISTIKA A TREKING

Vitajte vo svete turistiky a trekingu! Výrobky z Decathlonu vás budú sprevádzať na výletoch do prírody a na vysokohorských túrach. Produkty vyvinuté v údolí pod Mont Blancom a testované po celom svete, vám umožnia vychutnať si turistiku a treking v každom ročnom období a prostredí.

Ekologicky vyrobený kožený zvršok a dizajn jej poskytujú štýlový vzhľad, pričom si zachováva funkčnosť turistickej obuvi. Obuv je veľmi hrejivá vďaka nepremokavej vnútornej podšívke.

Zobraziť produktVlna Merino pochádza z oviec, ktoré sú špeciálne vyšľachtené tak, aby bola ich vlna jemnejšia. Pôvodne žili len na Novom Zélande, na otvorených svahoch, kde sa striedajú teploty v rozmedzí medzi +35 až -20 °C...

Zobraziť produkt

Vydajte sa na túru aj do zasneženého terénu! Táto vysoká, nepremokavá kožená obuv udrží vaše nohy v teple až do -19 °C.

Zobraziť produkt

Tieto hrejivé, vodoodolné a vetruvzdorné nohavice sú ideálnym partnerom na turistiku v snehu. Veľmi pružný materiál zaistí veľkú voľnosť pohybu.

Zobraziť produkt

Cieľom tímov Decathlon je porozumieť výzvam súvisiacim so znečistením prostredia a vyčerpaním zdrojov, aby 100% našich výrobkov bolo navrhnutých v zmysle ekodizajnu a neustále pracovať na zelenšej budúcnosti.

Zobraziť produkt

ROZDIEL MEDZI TURISTIKOU A TREKINGOM


Turistika zahŕňa široké spektrum pohybu v prírode, v rôznych typoch prostredí a terénu. Ak už chodíte na jednoduché prechádzky a túry, v lesoch, na vidieku, v parkoch, či v okolí jazier a taktiež náročnejšie túry vo vysokých horách so strmými svahmi, po značených trasách, ste turista. Nech už si zvolíte ktorýkoľvek typ túry, neoceniteľnými sú odolné turistické topánky a pohodlné batohy na turistiku.


Treking je oveľa viac ako len turistika. Pokiaľ máte radi niekoľko dňové, alebo niekoľko týždňové dobrodužstvá len s Vaším batohom na chrbte a milujete ten pocit slobody keď ste v prírode, vo dne aj v noci, úplne sebestačný, neváhajte a objavte s nami svet trekingu. Prezrite si našu ponuku batohov na treking a objavte ich výhody. Nezabudntite ani na ľahké a skladné stany na treking.


TYPY TURISTIKY:


TURISTIKA V PRÍRODE

Objavujte a užívajte si čistý vzduch. Turistiku v prírode je možné charakterizovať ako prechádzky v prírode v pomerne jednoduchom teréne, ako sú lesy, lúky, okolie jazier a parky, spojené s objavovaním a relaxovaním. Produkty určené pre tento typ turistiky sa vyznačujú najmä pohodlím, slobodou pohybu a rýchlym schnutím. Objavte naše produkty na turistiku v prírode.


HORSKÁ TURISTIKA

Zažite skutočné dobrodužstvo v horách, zdolávajte vrcholy a zdieľajte emócie. Turistika vo vysokých horách sa vyznačuje pohybom v náročnom teréne, s výraznými stúpaniami a klesaniami počas celého dňa. Dôležitými parametrami pre produkty na horskú turistiku sú ľahkosť, priedušnosť a nepremokavosť. Objavte naše produkty na horskú turistiku.


ZIMNÁ TURISTIKA

Preskúmajte prírodu v zime a užite si sneh. Zimnú turistiku je možné praktizovať na akomkoľvek type terénu s prevýšeniami, alebo bez nich a v ktoromkoľvek prostredí. Produkty na turistiku v zime sú navrhované s dôrazom na tepelnú ochranu, termoreguláciu a nepremokavosť. Objavte naše produkty na zimnú turistiku.


RÝCHLA TURISTIKA (SPEED HIKING)

Zažite hory dynamicky. Preferujete turistiku v rýchlom tempe, v náročnom teréne s výraznými prevýšeniami? Potom sú pre Vás určené produkty na rýchlu turistiku, ktoré sú ultraľahké, pohodlné a neobmedzujú v pohybe. Objavte naše produkty na rýchlu turistiku.


TYPY TREKINGU:


HORSKÝ TREKING

Užite si hory bez časových obmedzení. Horský treking znamená turistiku a pobyt v horách, počas niekoľkých dní či týždňov, v úplnej samostatnosti a nezávislosti, v ťažkom horskom teréne. Najdôležitejšími parametrami produktov na horský treking sú pevnosť, ochrana, kompaktnosť a nízka hmotnosť. Objavte naše produkty na horský treking.


CESTOVANIE S BATOHOM (BACKPAKING)

Cestujte, objavujte a zdieľajte skúsenosti po celom svete. Backpacking znamená cestovanie a objavovanie, v prírode aj v meste. Hlavnými črtami ponuky produktov určených pre tento šport sú: odolnosť, bezpečnosť, univerzálnosť, jednoduchá údržba. Objavte naše produkty na cestovanie s batohom.