Od 27.11 sú naše predajne otvorené pre NÁKUP OBUVI a zároveň slúžia ako VÝDAJNÉ MIESTA online objednávok.

SKIALPINIZMUS

Vitajte vo svete skialpinizmu! Skialpinizmus je čoraz populárnejší šport a venuje sa mu stále viac ľudí. Preskúmajte našu komplexnú ponuku skialpovej výbavy. Nájdete u nás lyže, lyžiarky, palice, ako aj celé sety, ktoré vám doprajú dokonalý zážitok z tohto nádherného zimného športu


OBĽÚBENÉ PRODUKTY
Zobraziť

Túto súpravu sme navrhli na objavovanie potešenia zo skialpového lyžovania v lyžiarskych strediskách pre všetkých lyžiarov.

Zobraziť produkt

Tieto pásy na strihanie sme vyvinuli na výmenu starých skialpinistických pásov. Zaručia vám dobrú priľnavosť pri stúpaní.

Zobraziť produkt

Lyžiarky na zjazdové lyžovanie, ideálne na dynamické začiatky vo freeride vďaka progresívnemu flexu, ktorý pomáha tlmiť terén.

Zobraziť produkt

Vaše nohavice vás ochránia za každého počasia vďaka svojej úrovni nepremokavosti, návlekom a zosilneniam, ktoré obmedzujú porezanie hranami lyží.

Zobraziť produkt

SKIALPINIZMUS

Skialpinizmus je zimný šport, ktorý patrí medzi tie jednoznačne náročnejšie. Minimálne čo sa kondície a lyžiarskych schopností týka. Tento šport sa stáva stále obľúbenejším. Spája v sebe to najlepšie z turistiky a lyžovania. Teda výšľap na zasnežený kopec a jeho zlyžovanie naspäť dolu. Na to však treba mať to správne vybavenie.

Skialpové lyže a skialpové lyžiarky sa v mnohom od tých zjazdových líšia. Spojené sú špeciálnymi typmi viazaní, ktoré umožnia komfortný výšľap na lyžiach i bezpečný zjazd dolu z kopca. Mať so sebou vhodné príslušenstvo, ktoré sa využíva hlavne pri šliapaní do kopca. Či už stúpacie pásy, skialpové mačky známe aj ako haršajzne, alebo sprej s lepidlom a škrabku.

Dôležité je zabezpečiť si aj vhodné oblečenie, ktoré vás udrží v suchu a v teple. Odvedie nadbytočné teplo pri stúpaní, no chráni pred chladom a vetrom. Skialpové nohavice či bundy, ktoré sú vhodné do každých podmienok vás chránia pred chladom aj vlhkosťou. Bezpečnosť je pri každom športe dôležitá. Preto by mal mať každý skialpinista bezpečnostnú výbavu v podobe prilby, sondy, lopatky a vyhľadávača vždy so sebou.