16. 10. sme pre Vás otvorili našu novú predajňu Decathlon Trenčín!

SKIALPINIZMUS

Vitajte vo svete skialpinizmu! Preskúmajte našu komplexnú ponuku skialpinistickej výbavy. Lyže ako aj celé sety su u nás za veľmi výhodnú cenu, pričom výkon v žiadnom prípade nezaostáva.

Túto súpravu sme navrhli pre plný úžitok zo skialpového lyžovania v lyžiarskych strediskách pre všetkých lyžiarov.

Zobraziť produkt

Pohodlné a výkonné skialpové lyžiarky pre dokonalý zážitok zo skialpinizmu pre každého nadšenca tohto športu.

Zobraziť produkt

Tieto pásy na strihanie sme vyvinuli na výmenu starých skialpinistických pásov. Zaručia vám dobrú priľnavosť pri stúpaní.

Zobraziť produkt

Pohodlná a veľmi ľahká prilba 3 Tech Alpi, ktorá vyhovuje bezpečnostným normám pre zjazdové lyžovanie, skialpinizmus a horské bicykle..

Zobraziť produkt

SKIALPINIZMUS

Skialpinizmus je zimný šport, ktorý patrí medzi tie jednoznačne náročnejšie. Minimálne čo sa kondície týka. V princípe ide o to si vyšlapať nejaký kopec, no oproti turistike si ho môžete aj zlyžovať, čo je na konci náročného dňa akási čerešnička na torte. Na skialpinizmus potrebujete špeciálne lyže s protišmykovými pásmi, ktoré vás držia pri každom pohybe hore kopcom. Je potrebné mať taktiež vhodné paličky, ktoré vám pomáhajú počas vášho výkonu. Ďalšou nevyhnutnou výbavou sú skialpové lyžiarky, ktoré sú oproti zjazdovým užšie, ľahšie a pohodlnejšie. Nakoľko sú aj ľudia, ktorí si trúfajú na zložitejšie trasy, výstupy, tak nájdete u nás aj prilby vyrobené špecificky pre tento šport. Samozrejmosťou pre každého skialpinistu musí byť oblečenie prispôsobené výkonu. Konkrétne toto skialpové musí byť ľahké, tenké, odvádzajúce pot, no zároveň udržiavajúce teplo. Vyrazte s nami na hory!