Rezervácie a doručenie na predajňu zdarma. Doručenie domov od 3,99 eur.

SKIALPINIZMUS

Vitajte vo svete skialpinizmu! Skialpinizmus je čoraz populárnejší šport a venuje sa mu stále viac ľudí. Preskúmajte našu komplexnú ponuku skialpovej výbavy. Nájdete u nás lyže, lyžiarky, palice, ako aj celé sety, ktoré vám doprajú dokonalý zážitok z tohto nádherného zimného športu


OBĽÚBENÉ PRODUKTY

Táto nepremokavá bunda bola vytvorená na skialpové lyžovanie v každých klimatických podmienkach.

Zobraziť produkt

Tieto železá sú kompatibilné len s viazaniami Tour Free, Tour Light značky Wedze a značky Dynafit.

Zobraziť produkt

Lyžiarky na zjazdové lyžovanie, ideálne na dynamické začiatky vo freeride vďaka progresívnemu flexu, ktorý pomáha tlmiť terén.

Zobraziť produkt

Bunda vás ochráni v každom počasí vďaka svojej nepremokavosti, objemnej kapucni, ktorú môžete nosiť na prilbe, a odoberateľnému snehovému pásu.

Zobraziť produkt

SKIALPINIZMUS

Skialpinizmus je zimný šport, ktorý patrí medzi tie jednoznačne náročnejšie. Minimálne čo sa kondície a lyžiarskych schopností týka. Tento šport sa stáva stále obľúbenejším. Spája v sebe to najlepšie z turistiky a lyžovania. Teda výšľap na zasnežený kopec a jeho zlyžovanie naspäť dolu. Na to však treba mať to správne vybavenie.

Skialpové lyže a skialpové lyžiarky sa v mnohom od tých zjazdových líšia. Spojené sú špeciálnymi typmi viazaní, ktoré umožnia komfortný výšľap na lyžiach i bezpečný zjazd dolu z kopca. Mať so sebou vhodné príslušenstvo, ktoré sa využíva hlavne pri šliapaní do kopca. Či už stúpacie pásy, skialpové mačky známe aj ako haršajzne, alebo sprej s lepidlom a škrabku.

Dôležité je zabezpečiť si aj vhodné oblečenie, ktoré vás udrží v suchu a v teple. Odvedie nadbytočné teplo pri stúpaní, no chráni pred chladom a vetrom. Skialpové nohavice či bundy, ktoré sú vhodné do každých podmienok vás chránia pred chladom aj vlhkosťou. Bezpečnosť je pri každom športe dôležitá. Preto by mal mať každý skialpinista bezpečnostnú výbavu v podobe prilby, sondy, lopatky a vyhľadávača vždy so sebou.