Rezervujte na predajni a vyzdvihnite od 1hod! Výdajné miesta našich obchodov sú otvorené. Viac info tu.

HORSKÁ CYKLISTIKA

Vitajte vo svete horskej cyklistiky. Máte radi zablatený či štrkovitý terén? Milujete lesné cesty? Objavte široké spektrum kvalitných produktov značky ROCKRIDER

Vyberte si náš výkonný, hliníkový horský bicykel XC s prevodmi NX Eagle, vidlicou Markhor a kolesami 29". Kompatibilný s 3 veľkosťami kolies (27,5", 29" a 27,5" PLUS).

Zobraziť produkt

Jednoduchý a výkonný MTB! Pri jazde na MTB ST 120 budete mať pocit presnosti a ľahkosti vďaka jednoprevodníku (1 x 9 rýchlostí) a mechanickým kotúčovým brzdám. Rýchlosť si jednoducho prispôsobíte.

Zobraziť produkt

S týmto elektrickým horským bicyklom E-ST 100 opäť zažijete pocit z MTB jazdy. Inteligentná asistencia so snímačom tempa a displejom vám pomôžu nájsť tempo.

Zobraziť produkt

27,5" horský bicykel pre vaše prvé cyklotúry v suchom počasí v trvaní do 1,5 h.

Zobraziť produkt

HORSKÁ CYKLISTIKA


Horské bicykle, ktoré môžete tiež nájsť pod skratkou MTB, sú všeobecne najvyhľadávanejšou kategóriou bicyklov a sú primárne určené na jazdenie v teréne od ľahkých spevnených ciest až po náročné traily. O použití rozhoduje najmä konštrukcia, veľkosť kolies, ktoré dnes nájdete od 26” po 29”, zdvih pruženia od (80mm - 160mm) U nás nájdete 2 typy horských bicyklov, a to s prednou odpruženou vidlicou teda hardtail a s predným aj zadným odpružením, nazývané celoodpružené, ktoré zvládnu náročnejší terén, ako hardtail.

Výber podľa zdvihu odpruženia

Bicykle s menšimi zdvihmi (od 80 - 120mm) - určené prevažne na rekreačné, športové, ale aj na pretekárske využitie. Bicykle s vyššími zdvihmi (od 120 - 160mm) - tieto sa radia do kategórie trail a enduro a sú vhodnejšie do náročnejšieho terénu aj pre náročnejších nadšencov.

Výber podľa použitých materiálov

Hliníkový rám - je pomerne ľahký, nehrdzavie a jeho hlavnou výhodou je, že je lacný. Naopak nevýhodou oproti karbónu je jeho váha, je veľmi náročný na opravu a je tiež menej komfortný. Karbónový rám - je oproti hliníkovému ľahší, tuhší a pritom tvárny, pohlcuje vibrácie vďaka čomu je pohodlnejší a dá sa opraviť. Jeho nevýhodou je vyššia cena a pri páde je omnoho väčšia šanca na poškodenie až prasknutie.

Výber podľa priemeru kolies

26 palcové kolesá - majú výbornú manévrovateľnosť a sú vhodné pre nižších jazdcov, juniorov a ľudí nižšieho vzrastu.
27,5 palcové kolesá - zlatá stredná cesta a považuje sa za univerzálny rozmer v horskej cyklistike a sú komfortnejšie ako 26 palcové.
29 palcové kolesá - ktoré sú čoraz obľúbenejšie kvôli lepšej priechodnosti terénom a stabilite. Sú však mierne ťažšie, ale ponúkajú o to lepšiu trakciu a komfort pri jazde, a sú taktiež vhodné pre vysokých ľudí.