Naše predajne sú otvorené pre všetkých v režime základ.

HORSKÁ CYKLISTIKA

Vitajte vo svete horskej cyklistiky. Máte radi zablatený či štrkovitý terén? Milujete lesné cesty? Objavte široké spektrum kvalitných produktov značky ROCKRIDERObľúbené produkty

Táto bunda je vyvinutá tak, aby vás ochránila pred dažďom a blatom a udržala v suchu počas vychádzok na horskom bicykli All Mountain.

Zobraziť produkt

24-palcový horský bicykel sme vybavili ľahším hliníkovým rámom, s ktorým získate viac dynamiky na zdolávanie prekážok. Odpružená vidlica a kotúčové brzdy umožňujú jazdu v každom teréne.

Zobraziť produkt

S týmto elektrickým horským bicyklom E-ST 100 opäť zažijete pocit z MTB jazdy. Inteligentná asistencia so snímačom tempa a displejom vám pomôžu nájsť tempo.

Zobraziť produkt

Zostaňte v suchu vďaka flaušovej látke na chrbte a stehnách. Tieto odolné legíny poskytujú dobré spevnenie vďaka trakom. Bezproblémové vychádzky až do 3 hodín vďaka pohodlnému materiálu.

Zobraziť produkt

HORSKÁ CYKLISTIKA


Horské bicykle, ktoré môžete tiež nájsť pod skratkou MTB, sú všeobecne najvyhľadávanejšou kategóriou bicyklov a sú primárne určené na jazdenie v teréne od ľahkých spevnených ciest až po náročné traily. O použití rozhoduje najmä konštrukcia, veľkosť kolies, ktoré dnes nájdete od 26” po 29”, zdvih pruženia od (80mm - 160mm) U nás nájdete 2 typy horských bicyklov, a to s prednou odpruženou vidlicou teda hardtail a s predným aj zadným odpružením, nazývané celoodpružené, ktoré zvládnu náročnejší terén, ako hardtail.

Výber podľa zdvihu odpruženia

Bicykle s menšimi zdvihmi (od 80 - 120mm) - určené prevažne na rekreačné, športové, ale aj na pretekárske využitie. Bicykle s vyššími zdvihmi (od 120 - 160mm) - tieto sa radia do kategórie trail a enduro a sú vhodnejšie do náročnejšieho terénu aj pre náročnejších nadšencov.

Výber podľa použitých materiálov

Hliníkový rám - je pomerne ľahký, nehrdzavie a jeho hlavnou výhodou je, že je lacný. Naopak nevýhodou oproti karbónu je jeho váha, je veľmi náročný na opravu a je tiež menej komfortný. Karbónový rám - je oproti hliníkovému ľahší, tuhší a pritom tvárny, pohlcuje vibrácie vďaka čomu je pohodlnejší a dá sa opraviť. Jeho nevýhodou je vyššia cena a pri páde je omnoho väčšia šanca na poškodenie až prasknutie.

Výber podľa priemeru kolies

26 palcové kolesá - majú výbornú manévrovateľnosť a sú vhodné pre nižších jazdcov, juniorov a ľudí nižšieho vzrastu.
27,5 palcové kolesá - zlatá stredná cesta a považuje sa za univerzálny rozmer v horskej cyklistike a sú komfortnejšie ako 26 palcové.
29 palcové kolesá - ktoré sú čoraz obľúbenejšie kvôli lepšej priechodnosti terénom a stabilite. Sú však mierne ťažšie, ale ponúkajú o to lepšiu trakciu a komfort pri jazde, a sú taktiež vhodné pre vysokých ľudí.