HORSKÁ CYKLISTIKA

Vitajte vo svete horskej cyklistiky. Máte radi zablatený či štrkovitý terén? Milujete lesné cesty? Objavte široké spektrum kvalitných produktov značky ROCKRIDERObľúbené produkty

Vysoko výkonné tretry na horskú cyklistiku, ktoré zaisťujú výborné spevnenie (päta, špička, utiahnutie lankom). Podrážka zo sklených vláken pre lepšiu tuhosť.

Zobraziť produkt

Tento 24-palcový horský bicykel sme vybavili odpruženou vidlicou, vďaka čomu ľahko zvládne všetky prekážky na nerovnom teréne. Vďaka 18 rýchlostiam sa môžete vydať aj do kopcovitého terénu.

Zobraziť produkt

Veľa z vás si určite všimlo, že väčšina predajcov bojuje so skladovými zásobami bicyklov. Najväčší problém pri bicykloch je práve z dôvodu nedostatku komponentov pri montáži.

VIac informácií

Rýchly MTB XC na jazdu na vašich obľúbených tratiach pre XC. Má množstvo vymožeností (NX Eagle, tubeless, vidlica RockShox...), ktoré vás priblížia k víťazstvu.

Zobraziť produkt

Výhoda pánskych spodných šortiek MTB 900: ergonomická výstelka s gélovou výplňou. Noste ich pod MTB šortkami. Na odvod potu sme zvolili sieťovanú tkaninu.

Zobraziť produkt

Spôsob doručeniaKlikni @ Vyzdvihni s vyzdvihnutím bicykla v predajni je veľkou výhodou. Naši kolegovia zo servisu danej predajne pre Vás bicykle poskladajú, nastavia a pripravia na bezpečnú jazdu a vami vybrané doplnky Vám po dohode namontujú na bicykel.

VIac informácií

HORSKÁ CYKLISTIKA


Horské bicykle, ktoré môžete tiež nájsť pod skratkou MTB, sú všeobecne najvyhľadávanejšou kategóriou bicyklov a sú primárne určené na jazdenie v teréne od ľahkých spevnených ciest až po náročné traily. O použití rozhoduje najmä konštrukcia, veľkosť kolies, ktoré dnes nájdete od 26” po 29”, zdvih pruženia od (80mm - 160mm) U nás nájdete 2 typy horských bicyklov, a to s prednou odpruženou vidlicou teda hardtail a s predným aj zadným odpružením, nazývané celoodpružené, ktoré zvládnu náročnejší terén, ako hardtail.

Výber podľa zdvihu odpruženia

Bicykle s menšimi zdvihmi (od 80 - 120mm) - určené prevažne na rekreačné, športové, ale aj na pretekárske využitie. Bicykle s vyššími zdvihmi (od 120 - 160mm) - tieto sa radia do kategórie trail a enduro a sú vhodnejšie do náročnejšieho terénu aj pre náročnejších nadšencov.

Výber podľa použitých materiálov

Hliníkový rám - je pomerne ľahký, nehrdzavie a jeho hlavnou výhodou je, že je lacný. Naopak nevýhodou oproti karbónu je jeho váha, je veľmi náročný na opravu a je tiež menej komfortný. Karbónový rám - je oproti hliníkovému ľahší, tuhší a pritom tvárny, pohlcuje vibrácie vďaka čomu je pohodlnejší a dá sa opraviť. Jeho nevýhodou je vyššia cena a pri páde je omnoho väčšia šanca na poškodenie až prasknutie.

Výber podľa priemeru kolies

26 palcové kolesá - majú výbornú manévrovateľnosť a sú vhodné pre nižších jazdcov, juniorov a ľudí nižšieho vzrastu.
27,5 palcové kolesá - zlatá stredná cesta a považuje sa za univerzálny rozmer v horskej cyklistike a sú komfortnejšie ako 26 palcové.
29 palcové kolesá - ktoré sú čoraz obľúbenejšie kvôli lepšej priechodnosti terénom a stabilite. Sú však mierne ťažšie, ale ponúkajú o to lepšiu trakciu a komfort pri jazde, a sú taktiež vhodné pre vysokých ľudí.