Kód : 8492574
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
TREKINGOVÉ TURISTICKÉ PALICE

1 palica MH 500 s rýchlym a presným nastavením na horskú turistiku modrá FORCLAZ

FORCLAZ
4.4/5
DECATHLON.SK
13.99 - %

od

13.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
13.99 - %
Avant0Maintenant13.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Naši návrhári vyvinuli túto viacúčelovú palicu pre pravidelných turistov v nerovnom teréne. Turistická palica, ktorá ponúka vynikajúci kompromis medzi jednoduchým nastavením / ľahkosťou a pohodlím. Už žiadne skrutkovanie jednotlivých častí palice, predĺžite ju jediným pohybom. Turistická palica sa predáva ako 1 kus, nie pár.

Výhody

Ergonomický tvar Dlhá rúčka z hustej peny s 3D úpravou. Pohodlná hlavica. Hebký remienok.
Možnosť nastavenia Vonkajší upínač a push-pin. Presné a rýchle nastavenie. 105 cm až 130 cm.
Hmotnosť 240 g/palica.
Skladnosť 3 teleskopické diely. Zložená palica: 56 cm. Šírka po zložení: ~5 cm.
Odolnosť Hliník 7075-T6 / 6061-T6. Veľký priemer rúrky 18/16/14 mm. Volfrámový hrot.
Kompatibilita Predáva sa s odnímateľným a vymeniteľným letným tanierikom.
Detail výrobku

Technický popis

Príbeh o vývoji...

Kompletne navrhnuté a overené nami, na úpätí hory Mont Blanc. Východiskovým bodom nášho návrhu je zapínanie pomocou vonkajšieho upínača pre presné a rýchle nastavenie. Spolu so systémom push-pin, ktorý sa rozloží a zloží automaticky. Potom sme navrhli rukoväť, ktorá umožňuje rôzne uchopenie: pozdĺž rúrky pri stúpaní a na svahoch, za remienok pri silnom zaberaní, za hlavicu pri zostupe. Používame náš najlepší hliník 7075-T6 pre nízku hmotnosť.

Ako nastaviť palice na správnu dĺžku?

Predlaktie ruky, ktorou palicu držíte, musí zvierať s telom pravý uhol. Dĺžku nastavíte nasledovne: otvorte páčku vonkajšieho upínača, posuňte rúrku na požadovanú dĺžku a páčku zatvorte. Potiahnite spodný diel, až kým sa aretačný kolík automaticky nezaistí. Nikdy neprekračujte čiaru STOP, aby ste predišli poškodeniu palice.

Používanie

Tieto turistické palice sú navrhnuté tak, aby vám pomohli držať rovnováhu, aby ste sa mohli pomocou nich poháňať a rozložiť námahu medzi ruky a nohy. Kvôli vyššej bezpečnosti si pred odchodom a v pravidelných intervaloch overte zablokovanie palice tak, že na ňu silnejšie zatlačíte. Ak zistíte, že sa palica zasúva musí sa nastaviť koliesko upínača. Otvorte páčku a zaskrutkujte koliesko o štvrť až pol otáčky. Neukladajte na batoh počas búrky.

Tipy na údržbu

Správna údržba palíc pomáha zachovať ich optimálne vlastnosti a predlžuje ich životnosť. Ak je po použití v palici voda, rozložte diely a nechajte uschnúť. Ak je to potrebné, očistite prach alebo blato vodou alebo nasucho mäkkou kefou alebo štetcom. Po vyschnutí môžete palicu znova poskladať. Odporúčame nepokúšať sa palice naolejovať alebo namazať.

Prečo sa predávajú po 1 ks?

V Decathlone sme sa rozhodli predávať naše turistické/trekingové palice po kuse. Sčasti je to z dôvodov používania. Niektorí ľudia chcú používať iba jednu palicu. To teda zodpovedá ich potrebám. Na druhej strane, ak sa jedna z vašich palíc zlomí, môžete si kúpiť iba jednu palicu namiesto celého páru.

Príslušenstvo v predaji samostatne, vhodné pre tento model

Pružné koncovky: kód 8503858.
Letné tanieriky na palice: kód 8503854.
Zimné tanieriky na palice: kód 8503857.
Náhradný hrot (dostupný počas roku 2020): kód 8577675.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hriadeľ
100.00% hliník
Rúčka
100.00% EVA (etylénvinylacetát)
Tipy na skladovanie Palice skladujte bez stiahnutia nastavovacích systémov, aby sa zachovala ich napínacia sila. Palice skladujte na suchom mieste.

Naše záväzky

Schválil Naši testovači v teréne. Okrem laboratórnych testov, náš testovací technik Théo zabezpečuje, aby každý model prešiel aj protokolovaným testom v teréne. Umožňujú overiť aspekty, ako sú pohodlie, ľahké nastavenie, vibrácie atď.
Testovanie výrobku Na účely určenia prahov sme zmerali námahu, ktorú palice znášajú v najnáročnejších podmienkach používania. Počas navrhovania je každý model podrobený laboratórnym testom, ktoré simulujú toto namáhanie (stláčanie, trojbodové ohýbanie, atď.) až kým sa nezlomia. Osobitne tiež testujeme materiály (uťahovací moment, trhanie, atď.).Nakoniec sa tieto testy pri výrobe pravidelne opakujú, aby sa zabezpečila stála úroveň kvality.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie